Petlas Snow Master Kış Lastik

Kormoran marka aldım. Gayet memnunum. Geçen kar yağışına Ankara'nın şehir içinde en yüksek yerlerinden sayılabilecek Beytepe civarında yakalandım. En az 200 belki 250 araç kaza yapmıştı. Çok rahat bir şekilde hiç kaymadan yoluma devam ettim. Ani frenlerde absyi devreye soktuğuna da şahit olmadım henüz. Islak zeminde yola tutunuşu da gayet yeterli. Bence fiyat performans olarak alınabilecek lastiklerden. Ayrıca benim jantlar 18 inç bunu da belirtmem lazım.

Gfb

Aracınız
Civic FC5 2018
Ben kötüye kötü iyiye de iyi derim. Laf olsun diye yazmam bu forumda. kullandığım bir ürün hakkında fikrimi beyan etmişim. lassayıda yeni kullanıyorum kullandıkçada deneyimlerimi paylaşırım ve de paylaşacağımı da başka konu başlığı altında mesajlarda belirttim. ayrıca daha önce petlasa kötü diyen kişilerin neden lassa kullanmaması veya almaması gerektiğini de açıklarsanız bizde öğrenmiş oluruz. araştırmalarım sonucu nokianları iyi ama çabuk parçalandığı, contileri harita skandalı, michelini aşırı pahalılığı , goodyear ultagrip 8 i etiket değerleri yüzünden eledim petlası ise zaten belirtmiştim. lassaları fiyat performans bakımından beklentilerimi karşılayacağını düşündüğüm için aldım ve kullanıyorum ve şuan için de çok memnunum. ama sizin tasarımında çalıştığınınız lastiği üreten firma keşke daha güzel bir lastik üretseydi emin olun yine onu alırdım ve kullanırdım. ama ben her taktırışımda ikinci kez balans yapılan, suda sabun gibi kayan, taş gibi sert bir lastiği neden birdaha alayım ve insanlara tavsiye edeyim ki, ayrıca kaç kere kaza atlattım ben bu petlaslar yüzünden. insanlar burada petlası kötülemek için çaba sarfedeceğini düşünmüyorum, petlası övenler petlas satıcısıdır, kötüleyenler ise başka marka lastik satanlar de değildir herhalde, en azından ben bu düşüncedeyim. lastik almayı düşünen arkadaşlara da kullanmış olduğum lastikle ilgili deneyimlerimi bu forumda paylaşmanın en doğal hakkım olduğunu düşünüyorum. Yerli ve milli ürünlerin kullanılması hususunda ise en az sizin kadar hassas olduğumu da bilmenizi isterim.

Hocam conti nin harita sorunu nedir?
Ben de büyük bir kararsızlık sonunda conti aldım. 215ine gücüm yetmedi 205 aldım. Aracım 2018fc5. Kötü mü ettüm acaba. Güvenmeli miyim lastiğime?

Aracınız
Civic FC5 2017
Aracınız
Petlas snowmastere 3. Kış olarak kullanıyorum. Sesi 71 db ama içeri biraz fazla alıyor. Karda tutunma fena değil ama ıslak zeminde kalkarken patiye düşüyor, ani dururken abs zaten her an devrede. Sakin kullanımda fiyatına göre oldukça memnun eder ama. Zaten fiyatı ve yakıt ıslak zemin sınıflandırması da belli.
Benim gibi eski araçta ultragrip 9 felan kullandıysanız 30km ile giderken farkı farkedersiniz. Yapacak birşey yok sonuçta yarı fiyatına kış lastiği alınıyor ve 3-4 kış idare ediyor.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Fd6 da 2 sene petlas kışlık kullandım arac surekli abs ye giriyordu karda performansı iyiydi yolda bırakmadı ama fren yaptiginda cok guvensizdi suan fb7 de bridgestone blizzak var abs ile derdim kalmadı henüz karda kullanmadım yalnız.

fd6 2008
fb7 2012

Geri