Civic FK7 Rolanti sorunu

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Merhabalar; 2018 model fk7 sport kullanıcısııım, 1 yıldır kullanıyorum, 10 bin km bakımından sonra aracımda seyir halinde viteste ttrafik lambalarında durduğumda 600 devire kadar düştüğünü ve arabanın stop edecek kadar titreme yapmasına tanık oldum hareket ettiğimde normale çıktığının farkına vardım. Bu sorunla karşılaşan varmı çözümünü bilen varmı

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
3 yada 4defa servise gitmeme rağmen cihaza bağladılar ve arıza olmadığını ve bu 1.5 turbo motorlarda bu titremenin normal olduğunu iddia ettiler. Yapılacak bir çözümü var mı

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam bu üyemizde aynı dertten var. Randevu almış takipte kalın.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Hocam bu üyemizde aynı dertten var. Randevu almış takipte kalın.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...
Teşekkür ederim Ahmet bey

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Merhabalar; 2018 model fk7 sport kullanıcısııım, 1 yıldır kullanıyorum, 10 bin km bakımından sonra aracımda seyir halinde viteste ttrafik lambalarında durduğumda 600 devire kadar düştüğünü ve arabanın stop edecek kadar titreme yapmasına tanık oldum hareket ettiğimde normale çıktığının farkına vardım. Bu sorunla karşılaşan varmı çözümünü bilen varmı
Aracımda aldığımdan itibaren mevcut bu sorun mu desem bilmiyorum ama benim gözlemlediğim araç ışıklarda, dururken vs tüketimi azaltmak için devri düşürüyor 600 e indirince titreme başlıyor tam o esnada N konumuna alın devir artıp titreşim kesiliyor.
Servis normal olup bir sorun olmadığını söylüyor ama bazen can sıkıyor. Eğer klima vs açıksa yapmıyor devir düşmediği için.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bildiğim kadarı ile bütün üreticiler emisyon regülasyonlarına uymak ve yakıtı düşürmek için rolanti devrini her yeni seri araçta daha düşük ayarlıyor (bu açıdan Hibritler çok avantajlı). Bu durum bununla alakalı olabilir.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Aracımda aldığımdan itibaren mevcut bu sorun mu desem bilmiyorum ama benim gözlemlediğim araç ışıklarda, dururken vs tüketimi azaltmak için devri düşürüyor 600 e indirince titreme başlıyor tam o esnada N konumuna alın devir artıp titreşim kesiliyor.
Servis normal olup bir sorun olmadığını söylüyor ama bazen can sıkıyor. Eğer klima vs açıksa yapmıyor devir düşmediği için.
Evet servisinde bana ısrarla anlatmak istediği sizin açıklamalarınız ama ben bir türlü titremeden çok rahatsız olduğum için kabullenemiyorum bu sorunu ?

Aracınız
Civic FC5 2017
Bildiğim kadarı ile bütün üreticiler emisyon regülasyonlarına uymak ve yakıtı düşürmek için rolanti devrini her yeni seri araçta daha düşük ayarlıyor (bu açıdan Hibritler çok avantajlı). Bu durum bununla alakalı olabilir.
Bununla alakalı yüzde 90

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Daha önce fark etmediyseniz bu olağan bir durum değildir. Yakıt kalitesi veya başka bir problem olabilir yeni başladıysa. Devir biraz düşer yükselir ancak stop edecek kadar titreşim yapıyorsa bence de normal değildir. Ben böyle bir durumu fark etmedim.

Geri