Rolanti

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Aracım 1.5T RS (FC5), motor ısındıktan sonra kırmızı ışıkta vs durunca aracın rolantisi 700-800 rpm aralığına kadar düşüyor ve çok inceden ve önceden olmayan bir şekilde titreme yapıyor.

Son 30.000 bakımından sonra olmaya başladı sanırım bu. Serviste rolanti ayarıyla falan mı oynadılar acaba.

Sizin rolantiniz kaç oluyor ısındıktan sonra ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu sorunlar için garanti varsa mutlaka servise başvurun bence.
Ayrıca 1.5 turbo motorda herhangi bir subap ayarı varmı? :unsure:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu rolantideki titreme R16 motorlarda genelde subap ayarı bozulmaya başladığında oluşuyor.
Sizlerin Turbo motorlarda da bence subap ayarı var, periyodik bakım tablosunda Turbo ile atmosferiğin subap ayarlarında ayrımı yapılmamış :unsure:
LPG nedeniyle R16 motorların subap ayarı ihtiyacı kullanım agresifliğine göre 20-40bin km arasında oluşuyor diyebilirim.

251311

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Subap ayarı zannetmiyorum ama rölanti devir ayarı yaptıran var mıdır acaba bu araca yapılır mı?
FD6-FB7lerde rolanti devir ayarı genelde gaz kelebeği temizliği sonrası bilgisayarda kalibrasyonla yapılıyor, benzer olabilir diye düşünüyorum.

Aracınız
Eskisehir ufuk plazaya bu sorun ile gittim adamlar basta pedalbox falan raktin mi diye camur yapmaya kalkti sonra arastiralim ikkez karsilasiyoruz bu sikayetle dediler aradan 1 ay gecti arayan soran olmadi goturdum yazilim guncelleme yaptik rolanti ogretttik falan dediler ama en ufak bir değişme olmadi. Biraz daha arastiralim honda turkiyeye soralım deyip beni gecistirdiler. Yine arayan soran olmadi 2 hafta sonra tekrar gittim yine sonuc yok. Baska rs getirdiler bak bunda da titriyor bu sorun degil deyip olayi kapattilar. Servislerde 5 para etmez hakikaten bosu boşuna bi ton para oduyoruz bu insanlara
Subap ayarı zannetmiyorum ama rölanti devir ayarı yaptıran var mıdır acaba bu araca yapılır mı?

MHA-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Gelismeleri buraya da aktarin hocam sanirim bize bizden baskasinin faydasi yok. Eskisehir ufuk servis beceremedi. Bu durum hakikaten sorun ama adamlar cozemeyince sorun yok deyip gecistiriyorlar maalesef..

Siz hangi servise gotureceksiniz araci?
Servis yolu gözüktü.

Gelismeleri buraya da aktarin hocam sanirim bize bizden baskasinin faydasi yok. Eskisehir ufuk servis beceremedi. Bu durum hakikaten sorun ama adamlar cozemeyince sorun yok deyip gecistiriyorlar maalesef..

Siz hangi servise gotureceksiniz araci?

Samsun Honda Kamer'e gittim servis müdürüyle görüştüm sorunumu anlattım 600 devire düştüğünü üstüne basa basa söyledim test sürüşü bile yapmaya gerek görmediler gayet normal dendi. Ben anlamadım bu işten bişey.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Samsun Honda Kamer'e gittim servis müdürüyle görüştüm sorunumu anlattım 600 devire düştüğünü üstüne basa basa söyledim test sürüşü bile yapmaya gerek görmediler gayet normal dendi. Ben anlamadım bu işten bişey.
Neresi normal ya. Normali 700. 700 de sıkıntı olmuyor 600 e düşmemesi lazım.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Eskisehir ufuk plazaya bu sorun ile gittim adamlar basta pedalbox falan raktin mi diye camur yapmaya kalkti sonra arastiralim ikkez karsilasiyoruz bu sikayetle dediler aradan 1 ay gecti arayan soran olmadi goturdum yazilim guncelleme yaptik rolanti ogretttik falan dediler ama en ufak bir değişme olmadi. Biraz daha arastiralim honda turkiyeye soralım deyip beni gecistirdiler. Yine arayan soran olmadi 2 hafta sonra tekrar gittim yine sonuc yok. Baska rs getirdiler bak bunda da titriyor bu sorun degil deyip olayi kapattilar. Servislerde 5 para etmez hakikaten bosu boşuna bi ton para oduyoruz bu insanlara

Rolanti öğrettik dedikleri bilgisayara bağlayıp bilgisayarda rolanti kalibrasyonu yaptırmalarıdır.
Neresi normal ya. Normali 700. 700 de sıkıntı olmuyor 600 e düşmemesi lazım.
Servislerden çok beklenti içinde olmayın, onlarda kendilerine özellikle bir bülten gelmedikçe normal der geçerler.
Bence durumunuzu Honda Türkiye'ye iletin. Ayrıca yabancı forum sitelerini de incelemekte fayda var, bende boş vaktimde göz atacam bu konuyla ilgili.

Geri