Rolantide sirkeleme gaz kesme

Aracınız
Civic FB7 2012
Merhabalar fb7 fabrikasyon lpg li otomatik vites aracımda bir miktar yol yaptığımda viteste durduğumda rölanti düşüyor araç gaz keser stop edecek gibi titriyor n de r de hepsinde yapıyor vitesi n ye alıp gaz verip bırakıyorum düzeliyor. Ancak arıza lambası falan yakmadı aracım. Bi zaman sonra tekrar tekrarlıyor. Tam o tekleme sırasında benzine alıyorum aynısını benzindede yapıyor. Aracım km 103 binde. Uzun yol yaptıktan sonra oldu. Sizce nedir arızası hatay iskenderun a geldim tavsiye edeceğiniz iyi bir usta varmı burada. Teşekkürler

Merhabalar fb7 fabrikasyon lpg li otomatik vites aracımda bir miktar yol yaptığımda viteste durduğumda rölanti düşüyor araç gaz keser stop edecek gibi titriyor n de r de hepsinde yapıyor vitesi n ye alıp gaz verip bırakıyorum düzeliyor. Ancak arıza lambası falan yakmadı aracım. Bi zaman sonra tekrar tekrarlıyor. Tam o tekleme sırasında benzine alıyorum aynısını benzindede yapıyor. Aracım km 103 binde. Uzun yol yaptıktan sonra oldu. Sizce nedir arızası hatay iskenderun a geldim tavsiye edeceğiniz iyi bir usta varmı burada. Teşekkürler
Benzine geçince durum nasıl hocam?

Honda civic Fb7 aracından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Peki karma benzin ve lpg yapıyor musun?
Tek yerden almıyorsan bunlar bile etken olabilir diye düşünüyorum.

Peki karma benzin ve lpg yapıyor musun?
Tek yerden almıyorsan bunlar bile etken olabilir diye düşünüyorum.

Bugüne kadar tek yerden alıyordum shell uzun yolda opetten gaz aldım. Yapmaya başladı ancak gaz ile olduğunu sanmıyorum benzine aldım denemek için benzindede aynısını yapıyor. Bide alt devirlerde çekiş düşmeye başladı aracın

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bugüne kadar tek yerden alıyordum shell uzun yolda opetten gaz aldım. Yapmaya başladı ancak gaz ile olduğunu sanmıyorum benzine aldım denemek için benzindede aynısını yapıyor. Bide alt devirlerde çekiş düşmeye başladı aracın

Diğer bir ihtimal bujilerde olabilir belki en son ne zmn değiştiniz,degistiyseniz yada degismediyseniz sorun da yapmış olabilir

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Diğer bir ihtimal bujilerde olabilir belki en son ne zmn değiştiniz,degistiyseniz yada degismediyseniz sorun da yapmış olabilir

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben aracı 100 bin km de 2.el yeni aldım. Şuan 103 bin km de . Bujiler muhtemelen hiç değişmemiştir.

> Geçmiş olsun.
> Subap ayarı en son ne zaman yapıldı biliyor musunuz?
> Ortak etkenler ortak problem demektir.
> Sabah ilk çalıştırmada araç rahat mı çalışıyor?
> Devamında motor çalışmasında dengesizlik var mı?
> Bujiler yolda silkelemede yaptırır. Buji için bir tanesi çıkarılıp kontrol edilse ne olduğu belli olur.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

> Geçmiş olsun.
> Subap ayarı en son ne zaman yapıldı biliyor musunuz?
> Ortak etkenler ortak problem demektir.
> Sabah ilk çalıştırmada araç rahat mı çalışıyor?
> Devamında motor çalışmasında dengesizlik var mı?
> Bujiler yolda silkelemede yaptırır. Buji için bir tanesi çıkarılıp kontrol edilse ne olduğu belli olur.

Merhabalar
Subap ayarı yeni yapıldı. 2 bin km önce oksijen sensörü arızası vardı oda yeni değişti . Lpg bakımı ayarı vs brc servisinde yeni yapıldı.
Uzun yola çıkmadan önce aracım çok iyiydi uzun yol yaptım yaklaşık 1000 km de ondan sonra yapmaya başladı.
Yolda sirkeleme hiç yapmadı sadece durduğum anda yada çok düşük hızda ayağımı gazdan çekince yapıyor gaz verip bırakınca düzeliyor. Bir süre düzenli gidiyor tekrar durunca sallamaya rolanti inip kalkmaya egzozdan pat pat sesli çalışmaya başlıyor sanki stop edecekmiş gibi ama bayağı bekliyorum stop etmiyor. Boşta gaz verip bırakıyorum düzeliyor.

Merhabalar
Subap ayarı yeni yapıldı. 2 bin km önce oksijen sensörü arızası vardı oda yeni değişti . Lpg bakımı ayarı vs brc servisinde yeni yapıldı.
Uzun yola çıkmadan önce aracım çok iyiydi uzun yol yaptım yaklaşık 1000 km de ondan sonra yapmaya başladı.
Yolda sirkeleme hiç yapmadı sadece durduğum anda yada çok düşük hızda ayağımı gazdan çekince yapıyor gaz verip bırakınca düzeliyor. Bir süre düzenli gidiyor tekrar durunca sallamaya rolanti inip kalkmaya egzozdan pat pat sesli çalışmaya başlıyor sanki stop edecekmiş gibi ama bayağı bekliyorum stop etmiyor. Boşta gaz verip bırakıyorum düzeliyor.
> Boğaz kelebeği kirlenmesi olabilir.
> Lpg için rölanti ayarına bakılmalı. Birde basınç yeterli miktarda oluyormu kontrol edilmeli. Ltf değeriniz uzun yolda ne tarafa kaymış onuda görmek lazım. Brc ayarı direk hazır program yüklemiş olabilir. Yol ayarı tarzı denilen biraz daha ayrıntılı ayarda istiyor olabilir. Afr tarzında.
> Bujiler göz ile kontrol edilebilir.
> Belkide birşey yok. Hava değişimi, rakım ve nemde etkileye bilir.

Geri