Civic FB7 sabahları geç çalışma ve lpg den benzine atma problemi

Ad Soyad
SALİH KAPLAN
Aracınız
Civic FB7 2013
Herkese merhabalar. Aracım civic 2013 fb7 otomatik aracı yeni aldım fakat iki problemim var. Birincisi araç sabahları geç çalışıyor (marş 5-6 kez basıyor sonra kontak alıyor). Sonrasında gün içinde tekrar tek marşta çalışıyor fakat ertesi sabah tekrar yine geç çalışıyor. Birde lpg de bazen ışıklarda veya dururken araç istop ediyor uzun yolda giderken de lpg biip diye ötüyor ve lpg den benzine atıyor. Bujiler yeni değişti,gaz ayarı yapıldı sorun hala devam etmekte. Bu sorunu yaşayan olduysa çok acil yanıtlamasını bekliyorum. Herkese saygılar.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Ben bu olayı şöyle çözdüm; sabahları aracım geç çalışyordu sizlerin fikri aracılığıyla lpg regülatör diyaframı değiştirdim. fakat burdaki olay sabah ilk çalıştırmadan önce yarım kontak bi 10-15 saniye bekleyelim arkadaşlar o zaman tek marşta çalışyor. Sorun kalmadı şuan.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Regülatör diyafram contasını değişmeseydiniz....3/4/5 marş ta alma olayı devam edecekti...ayrıca gaz harcamanız artacaktı...Araç LPG de çok yakıyor demeye başlayacaktınız...Benzine geçecek hatta stop etme başlayacaktı..iyi günler

Son karar tabiki sizin...Saygılar

Ad Soyad
SALİH KAPLAN
Aracınız
Civic FB7 2013
Tabi üstad yanlış anlaşıldı galiba benim yazdığım. Değişim olmasa sorun devam edecekti illa ki fakat biraz bekleyip marşa basınca tekte alıyor demek istemiştim yoksa sizin çözüm nokta atışı oldu dediğinz gibi çok teşekkürler o konuda zaten

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Tabi üstad yanlış anlaşıldı galiba benim yazdığım. Değişim olmasa sorun devam edecekti illa ki fakat biraz bekleyip marşa basınca tekte alıyor demek istemiştim yoksa sizin çözüm nokta atışı oldu dediğinz gibi çok teşekkürler o konuda zaten

Anladım...yaptığınız işlemin boşa gitmediğini ifade ettim, yanlış anlamadım ...

Bu ana kontak 1 durumunda bekleme süresi 3/5 sn yi geçmemeli bilginiz olsun...Eğer süre uzarsa yukarıda yazdıklarımı dikkate alın..Sonra hiç olmadık bi yerde yolda bırakıyor araç, başıma geldi tecrübeyle sabit iyi günler.

Son karar tabiki sizin...Saygılar

Geri