Sabahları zor çalışıyor

Aracınız
Civic FB7 2014
Merhaba arkadaşlar aracım 2014 model 95.000 de araç sabahları geç çalışıyor marş basıyor ikinci üçüncüde alıyor araç. Benzin hortumuna baktı arkadaş ilk basışta benzin gelmiyor ikinci üçüncüde geliyor benzin pompası veya benzın basıncı ile alakalı bir durum heralde karşılaşan oldumu bu sorunla veya çözümü nedir

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
merhaba, benim araçta 2014 eco. aynı problem bendede var marşı geç alıyor arada sırada. en son servise gösterdiğimde lpg regülatöründen kaynaklı olabileceği söylendi. tamir edilince problem ortadan kalkarmış ama çok elzem değilmiş. şimdilik bu şekilde idare ediyorum ben

Aracınız
Civic FB7 2014
merhaba, benim araçta 2014 eco. aynı problem bendede var marşı geç alıyor arada sırada. en son servise gösterdiğimde lpg regülatöründen kaynaklı olabileceği söylendi. tamir edilince problem ortadan kalkarmış ama çok elzem değilmiş. şimdilik bu şekilde idare ediyorum ben

Sabahtan bu yana kaçtane servis aradım herkes benzin pompasından sorun olmaz kesinlikle diyor gazcıyı arıyım birde bakalım

Aracınız
Civic FB7 2012
ayni sorun bendede vardi lpg regulator valfinde yirtik varmis o degisti aracim duzeldi buyuk.ihtimal sizinkide ayni sorundandir iyi bir lpgci ustasi halleder isinizi valfi degisme ucreti 350 tl almislardi bilginiz olsun

SM-J720F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Bende değiştirdim diyaframı,eğer iş bilmeyen bir lpg'ciye giderseniz regülatörü değiştirmenizi söyleyebilir,aman dikkat edin boşa para vermeyin.Sadece diyafram sorunudur bu.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Sabahtan bu yana kaçtane servis aradım herkes benzin pompasından sorun olmaz kesinlikle diyor gazcıyı arıyım birde bakalım

Diğer arkadaşların yazıdığı gibi sorun LPG kaynaklı, genelde LPG regülatörü başta olmak üzere tesisattaki contaların özelliğini kaybetmesi ve hava sızması sonucu ilk çalışmada normalden fazla miktarda hava olduğu için çalışmıyor. Şu video da fikir verecektir.

Aracınız
Civic FB7 2014
Eyvallah az kalsın benzin otomatiğini değiştirecektik lpg servisi de aynılarını söyledi benzinle kullanacagım bir kaç gün sonra lpg kontrol edilecek sağolun

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FB7 2013
Sorunu daha net bulabilmeniz için size küçük bir ipucu; lpg'yi tamamen bitirin,ama tamamen bitip benzine geçse bile ara ara lpg göstergesindeki butondan lpg'ye geçirip sıfıra kadar tüketin, daha sonra aracı akşam benzinde stop edip sabah ilk çalıştırmada duruma bakın,
sorun eğer diyaframda ise sabah (benzinde) sıkıntı olmadan çalışacaktır,
yok eğer diyafram değilse yine sıkıntılı çalışacaktır.

Bazen benzinde kullanman sorunu çözmüyor. Regülatörden emme manifolduna giden basınç hortumu var. Gaz hortumu ile aynı. Eğer yarın sabah yine aynısını yaparsa o hortumu regülatörden çıkartın ve o şekilde tekrar deneyin

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Sorunu daha net bulabilmeniz için size küçük bir ipucu; lpg'yi tamamen bitirin,ama tamamen bitip benzine geçse bile ara ara lpg göstergesindeki butondan lpg'ye geçirip sıfıra kadar tüketin, daha sonra aracı akşam benzinde stop edip sabah ilk çalıştırmada duruma bakın,
sorun eğer diyaframda ise sabah (benzinde) sıkıntı olmadan çalışacaktır,
yok eğer diyafram değilse yine sıkıntılı çalışacaktır.
Tanktaki gazın hepsinin bitmesine gerek yok. Şamandıradan vanayı sıkıp kapatın. Ardından hatta kalan gazı bitirin bir kaç kez benzine geçsin. Benzinde stop edin.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Geri