Sabahları zor çalışıyor

etemc

0
Aracınız
Bu sorun bende de vardi. Petrol ofisinden lpg aliyorum son 2 aydir. Bu sorunu kesti. Tesaduf mu bilmiyorum ama denemenizi oneririm.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2014
Vet aynı sorun bende de vardı, brc servisine gittim ve 350 TL ye diyaframı tamir ettiler. Ve sorun tamamıyla ortadan kalktı.

STV100-3 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Fotoğraf ile gösterelim. Ok ile gösterdiğim yer. Bu normalde açıktır. Siz sıkıp kapatacaksınız. Silindir tankta plastik muhafazayı çıkarıp daha rahat farkedilir. Simitte biraz arayıp bulursunuz.

Ekli dosyalar

• sketch-1563524715848.png
    sketch-1563524715848.png
    1.2 MB · Görüntüleme: 42
Aracınız
Civic FB7 2014
Herkese çok teşekkür ederim regülatör denen parçanın sıfırını taktırdım bu sabah tek marşta ve hızlı şekilde çalıştı problem gitti 750tl verdim sıfır olmasını istedim gayet başarı çekişi falanda değişti sanki kafam rahatladı.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Herkese çok teşekkür ederim regülatör denen parçanın sıfırını taktırdım bu sabah tek marşta ve hızlı şekilde çalıştı problem gitti 750tl verdim sıfır olmasını istedim gayet başarı çekişi falanda değişti sanki kafam rahatladı.

Geçmiş olsun. Ne güzel nokta atışı ile problem halledilmiş.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Aracınız
Fotoğraf ile gösterelim. Ok ile gösterdiğim yer. Bu normalde açıktır. Siz sıkıp kapatacaksınız. Silindir tankta plastik muhafazayı çıkarıp daha rahat farkedilir. Simitte biraz arayıp bulursunuz.
bir şey daha danışacağım. vanayı kapatalım demişsiniz aracın benzinde çalışması için. sıralı sistemlerde benzin lpg geçiş düğmesinden lpg yi kapatsak benzine geçsek ve ardından benzinde çalıştırma testini yapsak olmuyormu. mantık farklımı işliyor yoksa.

Ltf

Aracınız
Civic FC5 2016
bir şey daha danışacağım. vanayı kapatalım demişsiniz aracın benzinde çalışması için. sıralı sistemlerde benzin lpg geçiş düğmesinden lpg yi kapatsak benzine geçsek ve ardından benzinde çalıştırma testini yapsak olmuyormu. mantık farklımı işliyor yoksa.
Evet hocam siz düğmeden kapattığınızda sistem bunu gene diyaframdan kapatmaya çalışır vanadan kapatmaz. Dolayısıyla düğmeyle benzine geçseniz de diyafram kaçıracağından yanma odasında fazla yakıt (benzin+gaz) olacağından gene çalışmayacak ve sorunu tespit edemeyeceksiniz.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam işi çözmüş.
Aracı benzine aldığınızda sistemde belli bir basınçta gaz olur. Gaz filtresini değiştirirken farkedersiniz. Biz sistemdeki gazı boşaltarak garanti iş yapıyoruz.
Evet hocam siz düğmeden kapattığınızda sistem bunu gene diyaframdan kapatmaya çalışır vanadan kapatmaz. Dolayısıyla düğmeyle benzine geçseniz de diyafram kaçıracağından yanma odasında fazla yakıt (benzin+gaz) olacağından gene çalışmayacak ve sorunu tespit edemeyeceksiniz.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Geri