Civic FC5 Sabit hızda bazen silkeleme

Fc5 Eco exe aracım (1500 km'de araç) 70 ile 90 arası hızlarda çok nadirde olsa böyle vites küçültmek ister gibi gazdan ayağımı çekmiş devam ederken hafif bir silkeleme bazen yapıyor servis VTEC açma yada cvt açma kapanma gibi birşey dedi bu ne aracında böyle olan varmı

Lenovo P2a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İyi akşamlar 2012 fd6 aracıma brc marka lpg taktırdım 2 sene 45000 km hiç bu tarz sıkıntı yaşamadım ama 2018 sıfır eco elegance fabrikasyon lpg de silkeleme sıkıntısı yaşadım kesinlikle montaj ile alakalı başka bir arkadaşım sıfır km den 110 bin km ye kadar fd 6 da hiç silkeleme tekleme yaşamadı gerçekten çok sinir bozucu bir durum sıfır arabada böyle şeyler ben kendi aracımda silkeleme yaptığı zamanlar arabayı yakasım geliyordu

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
İyi akşamlar 2012 fd6 aracıma brc marka lpg taktırdım 2 sene 45000 km hiç bu tarz sıkıntı yaşamadım ama 2018 sıfır eco elegance fabrikasyon lpg de silkeleme sıkıntısı yaşadım kesinlikle montaj ile alakalı başka bir arkadaşım sıfır km den 110 bin km ye kadar fd 6 da hiç silkeleme tekleme yaşamadı gerçekten çok sinir bozucu bir durum sıfır arabada böyle şeyler ben kendi aracımda silkeleme yaptığı zamanlar arabayı yakasım geliyordu

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Anlamış değilim çözümle alakalı önerilen birşey de yok v-tec diyorlar ben rahatsız oluyorum teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar bu konuyla ilgili çözüm bulabilen oldu mu ? Benim de aracım 2017 eco executive fabrikasyon lpg ve 15-20 km hızla giderken 1500-2000 devir arası lpg de aşırı titreme yapıyor. Aracım 2017 eco executive fabrikasyon lpg.

Durum çok rahatsız ediyor beni. yukarda arkadasların belirttiği gibi 1500-2000 devirleri hemen geçebilmek için fazla gaz verip bırakıyorum ara gaz verir gibi. Yoğun trafikte sabit gazla gidemiyorum. Dolmuşcu gibi ara gazla gidiyoruz.

aracım şuan 60.000 de ve 10.000km önce subap ayarı yapıldı bujiler değişti. Geçen hafta 60k bakımına gittiğimde sorunu söyledim binip test ettiler silkelemeyi fark ettiler ama tüm değerleri bilgisayarla ölçtük sorun görünmüyor dediler. Araç arıza verirse tekrar bakarız dediler. Aracı bir kaç gün bırakmamı istiyorlar ben aktif kullanıyorum böyle bir imkanım yok.

yüksek hız ve devirlerde sorun yok gibi ama 10-15km hız ve 1500 civarı devirlerde lpg de kullanmak çok zor . Araç stop edecek gibi silkeliyor çok can sıkıcı.

Bu kada yüksek para verip araç alıp , her 10.000km de servise götürüp ücret ödeyip keyifle süremiyorum.

Çözüm yöntemi bulabilen varsa paylaşırsa sevinirim

Aracınız
Merhaba arkadaşlar bu konuyla ilgili çözüm bulabilen oldu mu ? Benim de aracım 2017 eco executive fabrikasyon lpg ve 15-20 km hızla giderken 1500-2000 devir arası lpg de aşırı titreme yapıyor. Aracım 2017 eco executive fabrikasyon lpg.

Durum çok rahatsız ediyor beni. yukarda arkadasların belirttiği gibi 1500-2000 devirleri hemen geçebilmek için fazla gaz verip bırakıyorum ara gaz verir gibi. Yoğun trafikte sabit gazla gidemiyorum. Dolmuşcu gibi ara gazla gidiyoruz.

aracım şuan 60.000 de ve 10.000km önce subap ayarı yapıldı bujiler değişti. Geçen hafta 60k bakımına gittiğimde sorunu söyledim binip test ettiler silkelemeyi fark ettiler ama tüm değerleri bilgisayarla ölçtük sorun görünmüyor dediler. Araç arıza verirse tekrar bakarız dediler. Aracı bir kaç gün bırakmamı istiyorlar ben aktif kullanıyorum böyle bir imkanım yok.

yüksek hız ve devirlerde sorun yok gibi ama 10-15km hız ve 1500 civarı devirlerde lpg de kullanmak çok zor . Araç stop edecek gibi silkeliyor çok can sıkıcı.

Bu kada yüksek para verip araç alıp , her 10.000km de servise götürüp ücret ödeyip keyifle süremiyorum.

Çözüm yöntemi bulabilen varsa paylaşırsa sevinirim
Hocam subap ayarınız olmamış. Kendim fb7 kasa aracımda 1 hafta içinde 3 ayrı yerde subap ayarı yaptırdığını bilirim.

Servis değilde, dışarıda iyi bir honda ustasında yaptırmalısınız. Akşamdan aracı bırakıp en az 8-10 saat bekleyen soğuk motorda ayar yapılır.

Dediğim gibi kesinlikle subap ayarınız olmamış.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam subap ayarınız olmamış. Kendim fb7 kasa aracımda 1 hafta içinde 3 ayrı yerde subap ayarı yaptırdığını bilirim.

Servis değilde, dışarıda iyi bir honda ustasında yaptırmalısınız. Akşamdan aracı bırakıp en az 8-10 saat bekleyen soğuk motorda ayar yapılır.

Dediğim gibi kesinlikle subap ayarınız olmamış.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam subap ayarını serviste yaptırdım dediğiniz gibi sabah bıraktım akşama kadar durdu. Subap ayarında sorun varsa benzinde de çok hissetmem gerekmezmi? Bilmediğim için soruyorum.

Birde diğer arkadasların araçları çok yeni 2021 5000km araçlarda da meydana gelmesi garip geliyor.

Bir sonraki bakım da subap ayarını bir daha kontrol etmelerini söylerim ama dışarıda bir yerede yaptırmak istemiyorum açıkçası sorun olursa en azından servise hesap sorabilirim garantili aracım.

Ad Soyad
Şükrü Bengü
Aracınız
Civic FC5 2018
Bu soruna çözüm bulabilen olmuş mu?

2018 civic eco aracımda da var silkeleme sadece 90-120 aralığında oluyor, hiz sabitleyiciye alirsam farkediyorum.
Subap ayarı yeni, bujilerin geçmişinden haberim yok, çünkü 1 yıldır bende araç.

Aracınız
Bu soruna çözüm bulabilen olmuş mu?

2018 civic eco aracımda da var silkeleme sadece 90-120 aralığında oluyor, hiz sabitleyiciye alirsam farkediyorum.
Subap ayarı yeni, bujilerin geçmişinden haberim yok, çünkü 1 yıldır bende araç.
Çözümü var Hocam. Bendeki fb7 kasa araca 5-6 yıl önce taktırmış olduğum prins silverline LPG kiti silkeleme yaptırmıyor.

Fakat suan öviz kuru sebebiyle pahalı ve filtre degisimi pahalı bir sistem.

SM-A235F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Şükrü Bengü
Aracınız
Civic FC5 2018
Çözümü var Hocam. Bendeki fb7 kasa araca 5-6 yıl önce taktırmış olduğum prins silverline LPG kiti silkeleme yaptırmıyor.

Fakat suan öviz kuru sebebiyle pahalı ve filtre degisimi pahalı bir sistem.

Fabrikasyon LPG yi degistirmek mantıklı olur mu ki?
Ufak bir titreme için

Aracınız
Fabrikasyon LPG yi degistirmek mantıklı olur mu ki?
Ufak bir titreme için
Ben sıfır benzinli olarak aldım ve kendim prins dönüşümü yaptırdım. Suan 25.000 TL civari fiyatı var.

Sırf silkeleme için fabrikasyonu söküp prins montajlamak için kesinlikle uğraşılmaz. Çok iyi subap ayari ve afr ile yok denecek kadar azaltılabilir.

Prins nasıl becermis bu işi bilmiyorum. Belki yazılımla belki de enjektorlerle.

Ama şuan ben dönüşüm yapacak olsam fiyat sebebiyle brc tercih eder olduğu kadar kullanırdım.

Geri