Civic FC5 Sabit hızda bazen silkeleme

Fc5 Eco exe aracım (1500 km'de araç) 70 ile 90 arası hızlarda çok nadirde olsa böyle vites küçültmek ister gibi gazdan ayağımı çekmiş devam ederken hafif bir silkeleme bazen yapıyor servis VTEC açma yada cvt açma kapanma gibi birşey dedi bu ne aracında böyle olan varmı

Lenovo P2a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Kendi aracımda da oluyor gazı verirken bırakınca hafif bir silkeleme tam gücü verirken kesince sallıyor hafifçe normal bu. Bmw 3.20 benzinlide denedim aynı şey var mı diye vardı onda daha fazlaydı hatta.

HknFC7

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Aracınız
Civic FC5 2017
Herkese selam arkadaşlar. Subaru xv kullanıcısıyım. Hernekadar konu honda için açılmış olsa da cvt şanzuman kullanan bir araç olan subaruda da aynı sıkıntı mevcut. Prins silverline kitine sahip aracımda 1900 ve 3200 devirlerde sabit kullanımda sinir bozucu bir silkeleme mevcut. Afr ayarı yaptırmadım ama 45 dakikalık obdli yol ayarı uygulandı ancak sonuç sıfır. Merak eden arkadaşlar için yazıyorum ki deneyimlerim doğrultusunda;
1. Uzun yolda cruise control kullanın. Cvt şanzumanın gaz tepkileri sürücüye nazaran daha yumuşak gerçekleşiyor.
2. Neredeyse 6500 devre kadar her yarım ve çeyrek devir aralıklarında aracımı sabit hız seyirde test ettim ve sadece 1900 3200 devirlerinin sıkıntılı olduğunu tespit ettim.
3. Klima açıkken durum daha da vahim
4. Şehir içi gaz pedalı cambazlığı ile 1900 devri pas geçmeye çalılıyorum. Kendimi arsgazcı dolmuşçu gibi hissediyorum ve lanet ediyorum
5. Son olarak yaptığım araştırmalarda afr ayarının fayda sağlayabşleceğine inanmış durumdayım. İstanbul candan otogaz bu konuda iddialı. Alttaki linki incelerseniz aklınıza yatabilir. Herkese iyi sürüşler.

Geri