Selamlar Olsun Sıfır FC5 ile Aranızdayım...

Aracınız
Civic FC5 2020
Fakat Çamkıran Honda' da kendileri takıp veriyorlar. Bu durumda sanırım servis yaptığı için bır sıkıntı olmuyor..
Ben her ne kadar

Teşekkür ederim deneyeceğim... :)

Aliexpress ' den herhangi bir gümrük parası vs alıyorlar mı ? Bir kaç yıl önce baya bir ürün alıyordum sonra ne zaman bir sınır getirdiler Aliexpress'ten de soğuttular..

Hocam çamkıran daha fazla kazanmak için her türlü aksesuarı takar yapmıcakları şey yok bu arada hayırlı olsun güle güle kullanın

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam çamkıran daha fazla kazanmak için her türlü aksesuarı takar yapmıcakları şey yok bu arada hayırlı olsun güle güle kullanın

teşekkür ederim..
Bu arada bişey sormak istiyorum. bugun aracı aldığımdan beri ilk defa kaputu açtım bir kaç iç motor aksesuar için, silecek suyu kapağı açıktı sallanıyordu (Efe HOnda !!) Ve dahası da Kaput çok zor kapandı bildiğiniz artık güçlü bir sekılde yukarıdan asağıya elle iterek kapattık. Bu nasıl bir ayar allah aşkına ! hiç bakmıyorlar mı bu kaput ayarlarına motorun içine .. Yani Servis vs diyoruz da inanın böyle araç teslim edilir mi ? 10 gün sonra 1000 bakımına gittiğimde güzel zılgıt yiyecekler benden.

Aracınız
Civic FC5 2020
teşekkür ederim..
Bu arada bişey sormak istiyorum. bugun aracı aldığımdan beri ilk defa kaputu açtım bir kaç iç motor aksesuar için, silecek suyu kapağı açıktı sallanıyordu (Efe HOnda !!) Ve dahası da Kaput çok zor kapandı bildiğiniz artık güçlü bir sekılde yukarıdan asağıya elle iterek kapattık. Bu nasıl bir ayar allah aşkına ! hiç bakmıyorlar mı bu kaput ayarlarına motorun içine .. Yani Servis vs diyoruz da inanın böyle araç teslim edilir mi ? 10 gün sonra 1000 bakımına gittiğimde güzel zılgıt yiyecekler benden.

Hocam silecek suyunu bilmiyorumda kaputu bastırarak değilde havadan aşağıya doğru normal bi şekilde birakmamız gerekiyormuş öyle de kapanmıyor mu?

Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam silecek suyunu bilmiyorumda kaputu bastırarak değilde havadan aşağıya doğru normal bi şekilde birakmamız gerekiyormuş öyle de kapanmıyor mu?

Aynen öyle. El ile bastırılırsa kaput eğilir büyük ihtimalle

Mate 20 pro cihazımdan gönderildi

Kaput yukardan bırakın yoksa ksputunuz çöker zaten hassas kaporta acisinidan bı de kullanıcı hatası deyip kaputtan olmayın elle bı daha bastırıp kapatmayın yukardan birakin

Aracınız
Civic FC5 2020
Aynen öyle yukarıdan normal aşağıya ittirmeden bıraktığınızda da kapanmıyorsa o zaman sıkıntı vardır

Hoş geldiniz, hayırlı olsun. Kaputu belli bir mesafeden tatlı sert kıvamında bırakmanız gerekiyor. Elle bastırarak olmuyor.

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2020
Haklısınız dostlar fakat dediğniz gibi kapanmıyor zaten 1 kere açtık onda da sert kapandı oldukça. arka bagaj da sert. 1 hafta sonra gidceğim genel rutin bakımına orada diyeceğim.
Demekki sıfır araç aldığımzda kaputu orasını burasını iyice açıp kapamak gerek onların yanında :) bu arada genelinde sert kapanma sorunu varmış bu sıfır araçların.

bu arada kaput seffaf film ve cam filmi çekilecek aracıma.
cam filmi olarak önerileriniz var mı ? 1 numar 2 numara vs...
önleri 1 numara arkaları 2 numara yaptırın dedi bir hondacı arkdaşım.

kaput koruma filmini de efe honda da nasıl yapıyorlar bilmiyorum. Çamurluklara da yapın diyeceğim extra ücret de veririm cok mız mız ederlerse..
Bu arada efe honda bir şey verirken çok inletiyor. Elden 20 bin tl almayı biliyor ama şunu yap dediğimiz de böyle orada kı satıcı kadınların yüzü düsüyor ! sanki zorla yaptırıyoruz !
Bu konuda HOnda Bora daha samimi , aynı zamanda diğer bir arkdaşımda oradan aldı aracı hiç bir kelam etmeden hepsini (seramik kaplama) dahil yapmışlar vermişler....
Öğreniyoruz bu şekilde bayi tavırlarını...

Aracınız
Civic FC5 2020
Film olarak arkadaşınızın dediği doğru ön kapı camları 1 olması karanlıkta araç sürüşünü güvenli hale getirir ayna kontrolü sağlar ama 2 olursa karanlıkta aynaları görmekte bazen zorlanabilirsiniz. Ön cama kesinlikle uygulamayın . Kaput-çamurluk koruma konusunda araç rengi beyaz ise boya kalınlığı zayıf olduğundan en ufak taşta bile boya kalkıyor mutlaka yaptırın .aşırı sıcak bir memlekette ikamet ediyorsanız eğer tavsiye etmem . Şuan Şanlıurfa’da ikamet ediyorum benden 2 ay önce araç alan bir arkadaşımız kaput koruma filmi yaptırdı,ancak korunaklı bir yerde park edemediğinden aşırı sıcaktan film kaputa yapıştı ve kenarlardan atma yaptı . Serviste sökme işlemi yaptırdığında film sökülürken alttaki boyayıda kendisiyle birlikte götürdü ve 0 aracın kapıyı saçma bir sebeple boyandı??‍♂️

2015 FB7 eco elagance
2020 Fc5 Eco Executive

Aracınız
Civic FC5 2020
Film olarak arkadaşınızın dediği doğru ön kapı camları 1 olması karanlıkta araç sürüşünü güvenli hale getirir ayna kontrolü sağlar ama 2 olursa karanlıkta aynaları görmekte bazen zorlanabilirsiniz. Ön cama kesinlikle uygulamayın . Kaput-çamurluk koruma konusunda araç rengi beyaz ise boya kalınlığı zayıf olduğundan en ufak taşta bile boya kalkıyor mutlaka yaptırın .aşırı sıcak bir memlekette ikamet ediyorsanız eğer tavsiye etmem . Şuan Şanlıurfa’da ikamet ediyorum benden 2 ay önce araç alan bir arkadaşımız kaput koruma filmi yaptırdı,ancak korunaklı bir yerde park edemediğinden aşırı sıcaktan film kaputa yapıştı ve kenarlardan atma yaptı . Serviste sökme işlemi yaptırdığında film sökülürken alttaki boyayıda kendisiyle birlikte götürdü ve 0 aracın kapıyı saçma bir sebeple boyandı??‍♂️

2015 FB7 eco elagance
2020 Fc5 Eco Executive
araç rengi füme, ön camları 1 numara arkaları 2 numara yaptıracağım dediğiniz gibi.
Bu kaput koruma olayın içinde yaptırınca her sene değiştirmek gerek falan dediler.
Sıcak konusuna gelince bu kaput korumalar dayanıklı olması gerekmiyor mu ?
yani antalya da ve daha sıcak yerlerde yaşayanlar kaput koruma yaptırmaması mı gerek ?
bence malzeme kalitesi ile alakalı bir durum diye düşünüyorum.

Geri