Civic FC5 Servis

Aracınız
Civic FC5 2020
Kardeşim bi yanlış anlaşılma olmuş benim araç 38 binde şu an. Biz acimiyoruz arabaya geziyoruz ama servise nedense verilen para zoruma gittiği için garantiden çıkardım 1 kere bile bakıma goturmedim.

Hocam
Size değil benim mesajım sizin aracı anladım 40 bin için yazmıştınız şanzıman yağı ile ilgili biliyorum Ankara daki @siviq arkadaşa söyledim ben onu arabayı garajda yatırıyorda kendisi biraz ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam
Size değil benim mesajım sizin aracı anladım 40 bin için yazmıştınız şanzıman yağı ile ilgili biliyorum Ankara daki @siviq arkadaşa söyledim ben onu arabayı garajda yatırıyorda kendisi biraz ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

garajda yatıyo başkan :D şuan 9 binde tam. 20 şubatta tam 1 yıl olacak. bidahaki aya 10 bin bakımına gidecem işte :d ilk defa 10 bin km olmadan 10 bin bakımına girmenin keyfini yaşayım bırak :D

Aracınız
Civic FC5 2021
Bosch servislerinde bakım yaptırılsa Honda'ların garantisi bozuluyor mu? Honda Türkiye'nin bu konuya bakışı nedir? Bosch'un sitesinde oldukça net bir şekilde garantinin bozulmayacağı yazıyor.

Yeni otomobil sahipleri için iyi haber, aracın bakımının üreticiyle bağlantılı bir servis yerine bir Bosch Car Service tarafından yapılmasına karar verdiğinizde garantinin bundan hiçbir şekilde etkilenmeyecek olmasıdır. Bakımı garantinizle ilgili herhangi bir kayba uğramadan istediğiniz yerde yaptırmak en doğal hakkınızdır. Ayrıca, Bosch Car Service benzersiz bir uzmanlık seviyesine sahiptir; yani, büyük değer verdiğiniz yeni aracınızın bakımı tam da istediğiniz gibi en yüksek standartlara göre gerçekleştirilecektir.

Aslında, aracınızın bakımını bir Bosch Car Service noktasında yapılmasını tercih ederseniz, tüm Bosch Car Service bakım paketlerinde ulusal garantiden de yararlanırsınız. Bu, üreticinin garantisine ek bir garantidir. Sonuç olarak, harika bir çifte korunma avantajına sahip olacaksınız.
Kaynak: https://www.boschcarservice.com/tr/tr/hizmetlerimiz/muayene-ve-bakım/periyodik-bakım/

Aracınız
Civic FC5 2020
Bosch servislerinde bakım yaptırılsa Honda'ların garantisi bozuluyor mu? Honda Türkiye'nin bu konuya bakışı nedir? Bosch'un sitesinde oldukça net bir şekilde garantinin bozulmayacağı yazıyor.

Kaynak: https://www.boschcarservice.com/tr/tr/hizmetlerimiz/muayene-ve-bakım/periyodik-bakım/

Güzel soru. Bildiğim kadarıyla 6 yıl garantinin son 3 yılı (motor ve şanzıman) sadece honda yetkili servislerinde bakım yaptırlırsa geçerli, diğer durumlarda garantiden çıkıyor araç.

Firmanın kanunen bunu yapamıyacağını söyleyenler olacaktır fakat bal gibide istediği gıcıklığı yapıyor. Yüzde yüz haklı olsanız dahi adli süreçlerdeki yaşanacak sinir, stres, sonuçsuzluk ve sorumsuzluğun firmalarda farkında. Adli süreçlerde hakkını bulabilceğini düşünenlerin çoğu daha önce hiç bu süreçlerle uğraşmamış kişiler maalesef.

memspe

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Servis gerçekten pahalı ve çok km yapanlar için ciddi bir yük. Ama olaya bir de şu açıdan bakmak lazım. Yıllık 10 bin km yapan birisi için servis ücreti araç bedelinin %1'i bile değil. Aşağıda benim aracın gerçek değerleri mevcut. 6. yılın sonunda garanti tamamen kalkıyor. 3+3 garantinin ikinci 3 yılı servis bakımlı araçlar için geçerli. Risk almaya değer mi, değmez mi? Bu kişiden kişiye değişir. Ben şu ana kadar servis bakımına devam ettim.

Untitled.png

Aracınız
Civic FC5 2019
Servis gerçekten pahalı ve çok km yapanlar için ciddi bir yük. Ama olaya bir de şu açıdan bakmak lazım. Yıllık 10 bin km yapan birisi için servis ücreti araç bedelinin %1'i bile değil. Aşağıda benim aracın gerçek değerleri mevcut. 6. yılın sonunda garanti tamamen kalkıyor. 3+3 garantinin ikinci 3 yılı servis bakımlı araçlar için geçerli. Risk almaya değer mi, değmez mi? Bu kişiden kişiye değişir. Ben şu ana kadar servis bakımına devam ettim.

Ekli dosyayı görüntüle 266178
İşte ben en az 4 defa giriyorum ki geçen yıl pandemiden dolayı öyle oldu

Aracınız
Civic FC5 2017
Ben de yılda en az iki kere bakım yaptırıyorum. Şanzıman yağı hariç servisin önünden bile geçmem. 40 binde şanzıman yağını değiştirdim ona da pişman oldum. Yağ değişmeli mi evet ama 40 bin ya da iki yıl muhabbeti gerçekçi gelmiyor bana bu kadar kısa değişim aralığı başka hiçbir markada yok.
Olayın özü bence şöyle;
Kaliteli akaryakıt kullanın,
Motor yağının ve filtresinin sahte olmamasına dikkat edin.
Aracı çok hırpalamadan, şanzımana yük bindirmeden ani kalkışlar yapmamaya özen göstererek kullanın evel Allah bir şey olmaz. Neticede ticari takside kullanıp 400-500 bin km yapan adamlar var yetkili servise hiç gitmeden. Başka bir başlıkta da yazmıştım, 80 bin bakımı dahil kalem kalem hesapladım 12.400 TL kârım var.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

Ekli dosyayı görüntüle 266178
Bu tabloya göre bakım fahiş fiyatlı ama MTVyi hesaba kattığınızda ödediğimiz MTVnin karşılığını bakıma göre nerdeyse hiç almıyoruz gibi görünüyor.

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Ben 50000 km bakımına 1100 TL ödedim.Abim dur ben dışarıdan bir fiyat alayim dedi,750 TL fiyat aldı.350 TL fark vardı.

Aracınız
Civic FC5 2020
Bu tabloya göre bakım fahiş fiyatlı ama MTVyi hesaba kattığınızda ödediğimiz MTVnin karşılığını bakıma göre nerdeyse hiç almıyoruz gibi görünüyor.

tabloya göre bakmakta doğru değil bence, yani aracın bedelinin % 1 ' i demek işin illüzyonu. Ama gerçekler acı...

Kimse demiyor ki ;

- diğer markalarda servis bakımı 15-20 bin km lerde iken, honda diyecek ki 10 bin bir bakıma gireceksin.
- şanzıman yağı değişme peryodu ve zaman politikası tam bir facia..... eski aracımda CVT şanzımanlı toyota auristi, o bile 90 bin km de şanzıman yağı değişimi vardı.
- Bakım fiyatları alman araçlarına neredeyse yaklaştı....

Kısacası, ben bile 20 bin km bakımından sonra bir daha bakıma girmeyi düşünmüyorum. Sadece şanzıman yağı değişimi için yetkili servise giderim..

Geri