Ses yalıtımı konusunda ilginç bir detay

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 5-6 ay önce resimde bulunan ve altta linkini verdiğim ürünü aliexpresten sipariş ettim 10 günde geldi ancak takmak daha geçen cumartesiye nasip oldu, öncelikle bu olay nasıl oldu neden aldım ondan bahsedeyim, arkadaşım yeni kasa focus aldı ve ilk içine binip seyahat ettiğimde sessizliğini çok sevmiştim, aslında ses var ama altta tok bir ses olduğu için kulak yormuyordu, sonra fakettimki kapılarda ekstra fitiller var, daha sonra bir focus kullanıcısının şikayetvar da yaptığı şikayette bu fitilin standart olarak kendi aracında olmadığını bu yüzden aşırı yol ses aldığından bahsetmiş, bende araştırdım ülkemizde ne yazıkki sadece yapışkanlı olanlarını buldum, ürünün orjinali içinde çelik bariylerleri olan modeliydi ve aliexpreste bulup aldım, kapıya göre hızalayıp fazlalığını kestim, ilk sürüşümde aynı focustaki gibi yanlardan gelen ses artık gelmiyordu sadece lastik sesi altta geliyor şekle döndü (eski bir CS oyuncusu olarak çok sese duyarlıyım) bence baya bir farketti, yandan geçen araç sesleri vs. hiç biri gelmiyor artık, sizde bir inceleyin derim.
https://tr.aliexpress.com/item/1005...o2tur&spm=a2g0o.order_list.0.0.2d4a3d127qj3kK
fitil.png

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Sizin araç FD6mıydı?
Bende FB7ye yaklaşık 3 yıl önce bu parçayı kapı yalıtımına destek olsun diye takmıştım. Bu parçayla benim net bir şekilde fayda gördüğüm husus yağmurlu sürüşlerde kapı tarafından gelen su sesinin gitmesiydi diyebilirim.
Ek bilgi olarak çok önemsenmeyen paçalıklar, özellikle aracın alt kısmına çarpan taşların sesini azaltmada etkili oluyor diyebilirim.

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
fc5 benim araç, ses konusunda dediğim gibi kulaklarım aşırı duyarlı, bunu taktıktan sonra sesin yanlardan değilde alttan daha tok şekilde gelmeye başladığı farkettim, özellikle trafikte yanımdan araç geçtiğinde vs. hiç bir ses yok, tüm camlar kapalı müziği kapatıp özellikle dinledim gerçekten bu kadar farkedeceğini düşünmemiştim, focusta ek olarak tüm kapı kenarında bir fitil daha var onu da araştırıyorum, bulabilirsem arka kapıyada bu şekilde bir fitil ayarlamayı düşünüyorum çünkü fc5 lerde yağmurlu yollarda arka kapıdan içeri bir miktar su giriyor ve orada çamur hakinde kalıyor bunu kapıyı açtığınızda görüyorsunuz, bakalım yaptıkça bilgi vereceğim.

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
B pillar diye geçiyor veya b kapı conta diyede aratabilirsiniz ancak link çalışıyor basınca ürün çıkıyor 182 tl sepete ekle felan var görünüyor.

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 5-6 ay önce resimde bulunan ve altta linkini verdiğim ürünü aliexpresten sipariş ettim 10 günde geldi ancak takmak daha geçen cumartesiye nasip oldu, öncelikle bu olay nasıl oldu neden aldım ondan bahsedeyim, arkadaşım yeni kasa focus aldı ve ilk içine binip seyahat ettiğimde sessizliğini çok sevmiştim, aslında ses var ama altta tok bir ses olduğu için kulak yormuyordu, sonra fakettimki kapılarda ekstra fitiller var, daha sonra bir focus kullanıcısının şikayetvar da yaptığı şikayette bu fitilin standart olarak kendi aracında olmadığını bu yüzden aşırı yol ses aldığından bahsetmiş, bende araştırdım ülkemizde ne yazıkki sadece yapışkanlı olanlarını buldum, ürünün orjinali içinde çelik bariylerleri olan modeliydi ve aliexpreste bulup aldım, kapıya göre hızalayıp fazlalığını kestim, ilk sürüşümde aynı focustaki gibi yanlardan gelen ses artık gelmiyordu sadece lastik sesi altta geliyor şekle döndü (eski bir CS oyuncusu olarak çok sese duyarlıyım) bence baya bir farketti, yandan geçen araç sesleri vs. hiç biri gelmiyor artık, sizde bir inceleyin derim.
https://tr.aliexpress.com/item/1005...o2tur&spm=a2g0o.order_list.0.0.2d4a3d127qj3kK
Ekli dosyayı görüntüle 268362
Hocam direk sipariş verdim şimdi. beklentim yüksek. Bilgi için teşekkürler sabırsızlıkla bekliyorum

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic ES7 2002
Ekli dosyayı görüntüle 268362
TAM olarak nereye montaj yaptınız ?? Bizim ES7 lerede olur mu ? Herhangi bir araba ile uyumsuz olma ihtimali var mıdır ??

Son düzenleme:

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
TAM olarak nereye montaj yaptınız ?? Bizim ES7 lerede olur mu ? Herhangi bir araba ile uyumsuz olma ihtimali var mıdır ??
1654066754175.png
Arka kapının ön kapı ile birleştiği yere montaj ediliyor, çelik bariyerli olduğu için PLASTİK TOKMAK gibi bir şey olursa montaj daha kolay olur lakin biraz sert malzeme

1654066885930.png
Eğer SOLDAKİ şekilde bir çıkıntı var ise kapıda (ki genelde vardır) montaj o kısma yapılıyor, ürün 80CM olarak geliyor gayet yeterli bir ölçü fazlasını kesiyorsunuz.

Geri