Shell LPG menzili çok düşük.

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar son 5 depo mu opetten aldım 33-35 lt aralarında ve İstanbul içi ki ben bazen tapa gaz giderim f-1 le oynarım 340km ın altına hiç düşmedi 370 km gördüm fakat bugün 10 bin bakımında damlada satıcı arkadaş abi kullanma Opet katkı maddesi var Shell’den yada BP al dedi 2018 exe eco ve bu exe eco da da shell aldığım zaman 280-320 arasında gitti geldi hep bugün gene shell den 35 lt civarı tam bakmadım ama 130 TL lik LPG fulledim gene az gidecek mi acaba malum İstanbul trafiği ama 50-60 km fark etmesi biraz garip geliyor bana

Hürmetler
Ben aldığım günden beri shell kullanıyorum
Ay başında istanbul-@samsun yolu yaptım ve bir kere lpg bitince opetten almak zorunda kaldım. Shell ve opet yakıt menzili birbirine yakın bir depoda 20- 30 km fark ediyor yani opet daha kısa gitti bende.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2019
Sattığım aracımı (focus 1ghia) yıllarca opet harici lpg ve benzin almadan kullanmadım, taaki yolda kalana kadar. Yolda kaldıktan sonra kıt kanaat bir tamirciye düştük. Hocam benlik değil brc servisine dedi. Ankara da Mavi denizdi sanırım ,oraya götürdüm. Filtreleri geçtim enjektöre varana kadar dolmuş gözenekler. Ustanın ilk sorduğu sürekli opetten mi alırsın? Olmuştu. O günden sonra bp ye geçmiştim çokta memnun kalmıştım. Bu aracıma geçtim ilk söylenen opetten almayın. Sheel den şaşmayın. Honda Türkiye sheel i tavsiye ediyor dedi. Şimdiye kadar hiç değiştirmedim.Km olarak şehir içi 370-380 civarı, uzun yol tam dolu bagaj dahil. Yokuş bol pür dikkat 480 km civarı. Ortalama okarak genelde 3 aşşağı 5 yukarı hep bu değer aralıklarındayım. Tabi bazen coştuğumuz oluyor e haliyle göstergede coşuyor.

Aracınız
Civic FC5 2017
beyler bp ve genelde Shell alırım gecen zorakı olarak Aygaz almak zorunda kaldım depoyu fulledım performans açık ara bp den iyi Shell ile aynı Shell bende kısa mesafe gidiyor bp uzun gıdıyor şuan Aygaz 250 km oldu ve üç diş var sanırım kendi çapımda km rekorunu aygazı sevmesem de onunla yapacam gibi aracın içini bılmem ama km ve performans olarak açılcası benı memnun etti arac daha çabuk toparlıyor çekişi baya farkedıyor ama sırf servıslerın Aygaz ve OPET i tavsiye etmedikleri için bp ye dewam edicem ama Aygaz km ve çekiş olarak bende olumlu bir izlenim bıraktı.

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Ben aldığım günden beri shell kullanıyorum
Ay başında istanbul-@samsun yolu yaptım ve bir kere lpg bitince opetten almak zorunda kaldım. Shell ve opet yakıt menzili birbirine yakın bir depoda 20- 30 km fark ediyor yani opet daha kısa gitti bende.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam uzun yol yapmışsınız ve sürekli aldığınız markadan almayıp 1 kerelik degişim yapınca fark olmadığını düşünüyorum bir kaç depo optten almak gerekir

Hürmetler

Aracınız
Civic FC5 2020
beyler bp ve genelde Shell alırım gecen zorakı olarak Aygaz almak zorunda kaldım depoyu fulledım performans açık ara bp den iyi Shell ile aynı Shell bende kısa mesafe gidiyor bp uzun gıdıyor şuan Aygaz 250 km oldu ve üç diş var sanırım kendi çapımda km rekorunu aygazı sevmesem de onunla yapacam gibi aracın içini bılmem ama km ve performans olarak açılcası benı memnun etti arac daha çabuk toparlıyor çekişi baya farkedıyor ama sırf servıslerın Aygaz ve OPET i tavsiye etmedikleri için bp ye dewam edicem ama Aygaz km ve çekiş olarak bende olumlu bir izlenim bıraktı.

Üstad şehir içi derken hangi şehir ?

Hürmetler

gunesec

Özel Üye
Petrol Ofisi deneyimleriniz nedir? Ben çok olmasa da dikkatli kullanımda petrol ofisinden alıyorum (yarı şehir içi yarı uzun yol sayılır) 400km Max.

Ufuk T

0
Neredeyse LPG markalarının hepsini denedim.. kendi tecrübelerime göre en fazla Km Bp ile gittim fakat performans olarak en iyisi Shell çok az da olsa farkediyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Merhabalar 5 depodur opetten alıyorum diye yazmıştım en son Shell’de LPG aldım verilerin fotosunu atıyorum kullanım olarak FULL İSTANBUL İÇİ dir 5-6 bin devir S modu gibi ama sürekli değil bilginize oynamalar tapa gazlar ara ara olmuştur 363 km olarak hesap ettim doğru ise hesabım ki 130/363::0,358 kuruş km de iyi bir değer gibi geldi tabii İstanbul içi arkadaşlar bizim çankırıdan yazıp ben 450 km yapıyorum demeyin IMG_1254.JPGIMG_1250.JPG

Hürmetler

Aracınız
Civic FC5 2017
Merhabalar 5 depodur opetten alıyorum diye yazmıştım en son Shell’de LPG aldım verilerin fotosunu atıyorum kullanım olarak FULL İSTANBUL İÇİ dir 5-6 bin devir S modu gibi ama sürekli değil bilginize oynamalar tapa gazlar ara ara olmuştur 363 km olarak hesap ettim doğru ise hesabım ki 130/363::0,358 kuruş km de iyi bir değer gibi geldi tabii İstanbul içi arkadaşlar bizim çankırıdan yazıp ben 450 km yapıyorum demeyin Ekli dosyayı görüntüle 261884Ekli dosyayı görüntüle 261885

Hürmetler

36 litre almış onunda etkısi vardır gecen mesela benım 31 litrede atmıştı fullerken bu LPG bitti die ses gelince bıraz öyle kullanıp bıtırmek gerekıo sanırım hemen ses geldiğinde benzıne gectım 31 litre aldı .

bidahakınde fullememde sesli bır sekılde gıttım bıraz sonra fulledıgımde 33 aldı .

36/363 aracınız 9.9 litre LPG yakmış normal bence

benim aracta 31/392 7.9 LPG yakmıs ama bnm arac manuel onun etkısı vardır tabıkı

bu araclarda uzun yolda ortalama 6.5. 7 7.5 litre LPG tüketimi uygun kullanımda yakalanabilir hondalar bence az yakıyor

Geri