Sizce Hangi Honda Civic alınır

Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar 220-260000TL (hadi 10-15bin daha çık) Bandında bütçe ile sizce hangi Honda alınır? Mesela 2017 RS mi? 2021 1.6L elegance mı? (gibi). Görüşlerinizi alabilir miyim?

gunesec

Özel Üye
Hoşgeldiniz,
Sıfır araç diyorsunuz hocam, bence öyle bir imkanınız varsa hiç düşünmeyin bile. Sıfır araç sonuçta. Performansla işiniz yoksa ki 1.6 eco'lar da üzmez, CVT ye alıştıktan sonra gayet iyi aslında. bence LPG li eco alınır. LPG ve benzin fiyatlarını düşünmek lazım, günlük yapacağınız km az değil. Artı ve eksiklerini bir yere yazın, sizin için hangisi daha mantıklı ortaya çıkar.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Lpg'ciyim. Dizel düşünmüyorum. Manuel vitesçiyim, ama bu gidişle otomatiğe zorla geçirecekler. Günde 80 km yol yaptığım için yakıt önemli tabi. Aslında sıfır alacağıma ikince el RS yada typeR düşünüyordum. Ama bazı hondacı arkadaşlar turbodan uzak dur, rs alacağına git 265.000'e sıfır Eco elegance al dediler? Bunda kararsız kaldım? Aile arabası olacak sonuçta 48 yaşındayız.
Hocam isteklerinizi bir araya getirdiğimde size uygun en iyi araç 1.5 turbo + manuel + Lpg oluyor.
Lpg ile ilgili konuyu ekliyorum. Forumda uzun süredir lpgli kullanan arkadaşlar var. Dezavantajı lpg kiti pahalı olduğu için amorti süresi uzun olur. Fazla kilometre yaptığınız için sizde süre kısalır. Turbo ile ilgili şu ana kadar forumda konu olarak şikayet eden olmadı. Turbodan uzak dur diyenlerin başka araçlardan ağzı yanmış olabilir. Eco ve Rs araçlarını almadan önce mutlaka sürüş testi yapın.

Aracınız
Civic FC5 2019
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Lpg'ciyim. Dizel düşünmüyorum. Manuel vitesçiyim, ama bu gidişle otomatiğe zorla geçirecekler. Günde 80 km yol yaptığım için yakıt önemli tabi. Aslında sıfır alacağıma ikince el RS yada typeR düşünüyordum. Ama bazı hondacı arkadaşlar turbodan uzak dur, rs alacağına git 265.000'e sıfır Eco elegance al dediler? Bunda kararsız kaldım? Aile arabası olacak sonuçta 48 yaşındayız.
eco elagans derim, 3-4 aya tekrar yüzde 80 vergi dilimine girecek muhtemelen. yüzde 30 kazanç bırakır. sıfırı 260 tan 320 ye çıkınca kafadan 60 bin karın olur. naçizane tavsiyem...

MI 6X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri