Sohbet konusu > Yeni ve ikinci el araç fiyatları hakkında...

Aracınız
Diğer Markalar
ÖTV ile ilgili çıkan son haberlerden sonra sarı sitedeki özellikle 2021 - 2022 model araçlarda ciddi anlamda fiyat düşürmeler başladı. 100 bin tl aşağı çekilen ilanlar bile mevcut. Tabi fiyatlarda aşırı bir şekilde şişmişti bu gerçek. Fakat bu kadar sıfır araç tedarik sıkıntısı ve alım talebi varken gerçekten bi ötv indirimi yapılır mı bu da soru işareti?IMG_6649.JPG

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
ÖTV ile ilgili çıkan son haberlerden sonra sarı sitedeki özellikle 2021 - 2022 model araçlarda ciddi anlamda fiyat düşürmeler başladı. 100 bin tl aşağı çekilen ilanlar bile mevcut. Tabi fiyatlarda aşırı bir şekilde şişmişti bu gerçek. Fakat bu kadar sıfır araç tedarik sıkıntısı ve alım talebi varken gerçekten bi ötv indirimi yapılır mı bu da soru işareti?Ekli dosyayı görüntüle 269193

Bu nasıl fiyat güncellemesidir. Resmen dolandırıcılık. Tamam serbest piyasada kardeşim, bu resmen serbest ahlaksızlık olmuş.

Aracınız
Civic FC5 2020
ÖTV mevcut durumda en az 6 ay asla düşmez hatta artabilir. Ek butcede zaten otomobillerden alınacak olan ÖTV miktarı 2 katına çıkartılmıştı. Bu parayı toplayabilmek için ÖTV indirimi şu an mümkün değil. Tam aksine ötv'ye zam bile gelebilir.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
İlandaki galerinin filosuna bakın, araç satış süre-km limiti gelecek haberinden sonra hızlıca ilana girmiş, cidden yazık...

IMG_20220810_223532.jpg

Aracınız
Diğer Markalar
İlandaki galerinin filosuna bakın, araç satış süre-km limiti gelecek haberinden sonra hızlıca ilana girmiş, cidden yazık...

Ekli dosyayı görüntüle 269307

İşte plazanın bitanesi gelen bir parti aracı belki de hiç plazaya sokmadan direkt bu galeriye gönderdi. Zaten toplam 19 tane ilanı var. Sadece 4 tanesi kullanılmış araç. Gerisi hep sıfır km.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
1660740243624.png

Arkadaşlar Merhaba,

Yeni çıkan yasanın ikinci el ve sıfır araç piyasasına etkisini nasıl yorumluyorsunuz ? Sahibinden sitesi ciddi değişiklikliğe gitmiş.

Satışlar epey kontrol altına alınıyor gibi ancak bu da talebin karşılanmasını zorlaştıracağını düşünüyorum. Bu sebeple de piyasadaki araç fiyatlarının artacağını sanıyorum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ekli dosyayı görüntüle 269376

Arkadaşlar Merhaba,

Yeni çıkan yasanın ikinci el ve sıfır araç piyasasına etkisini nasıl yorumluyorsunuz ? Sahibinden sitesi ciddi değişiklikliğe gitmiş.

Satışlar epey kontrol altına alınıyor gibi ancak bu da talebin karşılanmasını zorlaştıracağını düşünüyorum. Bu sebeple de piyasadaki araç fiyatlarının artacağını sanıyorum.
Hocam kur fırlamadigi sürece bende 1-2 aylık sürede pek fiyat artışı olmayacagini düşünüyorum, şu dönemler araç ihtiyacı olanlar için araç alımı mantıklı gibi görünüyor, tabi seneye piyasaya elektrikli araçlar gelmeye başlarsa işlerin yine değişmeye başlayacağını düşünüyorum.

Aracınız
Hocam kur fırlamadigi sürece bende 1-2 aylık sürede pek fiyat artışı olmayacagini düşünüyorum, şu dönemler araç ihtiyacı olanlar için araç alımı mantıklı gibi görünüyor, tabi seneye piyasaya elektrikli araçlar gelmeye başlarsa işlerin yine değişmeye başlayacağını düşünüyorum.
Elektrikli araçların piyasayı etkileyecek seviyeye gelmesinin kısa vadede mümkün olmayacağını düşünüyorum. Bence en azından bir beş yıl var bu derecede tesirli olmasına.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Elektrikli araçların piyasayı etkileyecek seviyeye gelmesinin kısa vadede mümkün olmayacağını düşünüyorum. Bence en azından bir beş yıl var bu derecede tesirli olmasına.
Eğer seneye siyasal bir değişim olup Avrupa ile bir miktar normalleşme başlarsa birçok çok hızlıca değişeceğini düşünüyorum, ama siyasi düzen aynen devam ederse dediğiniz gibi devam edecektir.

Geri