sol 2 kapı kaza :(

Aracınız
Civic FB7 2015
merhaba bugün bir kaza yaşadım ve fikirlerinize ihtiyacım var.

bornova nilüfer turizm kavşağında yeni bir yol yapıldı orda kavşakta gerçekleşti. trafik herzamanki gibi felç durumdayken ben yolumda tır yolunda tırın kör noktasında olduğum için durduğum yerde görmedi tır ve kapıya çarptı ama çarpmadım sen çarptın diyor.. herneyse cana gelmesin mala gelsin..
sorum şu arkadaşlar. kaskom var. ben suçlu olsamda olmasamda arabayı terakkiye bırakmayı düşündüm.

tahminim 2 kapı sacı değişecek yada kapımı komple değişir?

yada terakkiye gitmeyip dışarda ustayamı yaptırmalıyım? boya çatlağı var yırtılma yok ama kırılma var..

servis değişime mi gider?
tramer çıkar mı çıksada sizde bu büyük bir kazamı değer kaybı çok etkiler mi.
sizce ne kadar yazarlar..

fotoları ekliyorum.
yorumlarınız için şimdiden tşkler.

IMG_20201202_193124.jpegIMG_20201202_193118.jpegIMG_20201202_193113.jpeg

ASUS_X00TD cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Geçmiş olsun terakki büyük ihtimal değişecek der geçen servisteyken biri geldi sizinkinden daha hafif hasarı olmasına rağmen değişir dediler. Öncelikle terakkiye sorun değişim derlerse iyi bir kaportacıda doğrultup boyatın derim. Değişim olursa yüksek bir hasar kaydı çıkacak ve değişenden dolayı bizim insanımız ön yargılı olacak. Ayrıca iyi bir kaportacı bile yapsa belli açılardan bakıldığında dalgalanma ve portakal kabuğu görüntüsü olur.

Aracınız
Civic FC5 2017
Hocam sizle ilgili değil ama ben sunu anlamıyorum Türkiye de

Kasko yaptırıyoruz olusan kazada masrafı kaporta cıda cepten yaptırıyoruz e o zaman neden kasko yaptırıoz yok hani kasko yaptırıyorsak da neden cepden yaptırıyoruz ben bu işi bir türlü anlamadım.

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
merhaba bugün bir kaza yaşadım ve fikirlerinize ihtiyacım var.

bornova nilüfer turizm kavşağında yeni bir yol yapıldı orda kavşakta gerçekleşti. trafik herzamanki gibi felç durumdayken ben yolumda tır yolunda tırın kör noktasında olduğum için durduğum yerde görmedi tır ve kapıya çarptı ama çarpmadım sen çarptın diyor.. herneyse cana gelmesin mala gelsin..
sorum şu arkadaşlar. kaskom var. ben suçlu olsamda olmasamda arabayı terakkiye bırakmayı düşündüm.

tahminim 2 kapı sacı değişecek yada kapımı komple değişir?

yada terakkiye gitmeyip dışarda ustayamı yaptırmalıyım? boya çatlağı var yırtılma yok ama kırılma var..

servis değişime mi gider?
tramer çıkar mı çıksada sizde bu büyük bir kazamı değer kaybı çok etkiler mi.
sizce ne kadar yazarlar..

fotoları ekliyorum.
yorumlarınız için şimdiden tşkler.

Ekli dosyayı görüntüle 262989Ekli dosyayı görüntüle 262990Ekli dosyayı görüntüle 262991

Ben olsam yetkili servisle görüşüp onarımla yapılabiliyorsa arabayı bırakırdım servise.

Eğer ki servis kapı sacı veya kapı değişimini önermişse bildiğim özel servise aracı yaptırırdım. Bu kararımda tramerin yüksek gelecek olması ve yetkili serviste aracın uzun süre kalacak olması olurdu.(Genellikle hasarlı Araçlar yoğun oluyor)

Karşı taraf kusurlu ise hasar dosyası kapandıktan sonra sigortasından değer kaybı talebinde bulunabilirsiniz.

Geçmiş olsun bu arada.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
kaportacıyada kaskodan yaptırıcam eğer suçluda çıksam suçsuzda. kaskoyu kullanacağım
Hocam sizle ilgili değil ama ben sunu anlamıyorum Türkiye de

Kasko yaptırıyoruz olusan kazada masrafı kaporta cıda cepten yaptırıyoruz e o zaman neden kasko yaptırıoz yok hani kasko yaptırıyorsak da neden cepden yaptırıyoruz ben bu işi bir türlü anlamadım.

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
pardon asıl size yazıcaktım dışardamı kapı değiştirin diyorsunuz yoksa doğrultup boyamı yaptırayım. sanırım kapı koluda değişecek
Ben olsam yetkili servisle görüşüp onarımla yapılabiliyorsa arabayı bırakırdım servise.

Eğer ki servis kapı sacı veya kapı değişimini önermişse bildiğim özel servise aracı yaptırırdım. Bu kararımda tramerin yüksek gelecek olması ve yetkili serviste aracın uzun süre kalacak olması olurdu.(Genellikle hasarlı Araçlar yoğun oluyor)

Karşı taraf kusurlu ise hasar dosyası kapandıktan sonra sigortasından değer kaybı talebinde bulunabilirsiniz.

Geçmiş olsun bu arada.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Değişimi göze aldıysam yetkili serviste orijinal parça ile yaptırırım hasar kaydı çok umrumda olmazdı o zaman. Eğer değişim yaptırmak istemiyorsam ki ben bu hasarda yaptırmazdım özel bir serviste doğrultma yaptırırdım. Satmaya kalktığınızda en azından yetkili serviste orijinal parça ile değişti dersiniz.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2015
pardon asıl size yazıcaktım dışardamı kapı değiştirin diyorsunuz yoksa doğrultup boyamı yaptırayım. sanırım kapı koluda değişecek

Dışarda kapı sacının düzeltilip boyanmasını demiştim. Ama iyi bir yer olsun bazen kaportayı tam düzeltmeden macunla doldurup boyuyorlar . Bu da ilerde macunda çatlama boyada ton farkı meydana getirebilir.

Aracınız
Kaskoyu kullanacaksaniz yetkili serviste yaptirin.

Cepten yaptiracaksaniz disarida.

En temizi yetkili serviste yaptirmanizdir tavsiyemdir.

Geri