sol 2 kapı kaza :(

Aracınız
Civic FB7 2015
yetkili ile yarışıyorlar resmen. 2 kapı komple boyanır dedi bide local değil.

işyerinde bir arkadaşımda 200 binlik arabada 20 bin tramer olsa ne olur macunlu doğrulmuş parçayla dolaşcağına yetkilide sıfır kapı taktır keyfine bak nasılsa binicisin diyor buda mantıklı geldi
Böyle bir düzenin...Normalde 1750tl olan şeye kasko olunca 10bin yazacakmış hayatta gidip yaptırmam o esnafa iş. Ayrıca eksper 10bin TL yi nasıl onaylayacakmış acaba ?

ASUS_X00TD cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
yetkili ile yarışıyorlar resmen. 2 kapı komple boyanır dedi bide local değil.

işyerinde bir arkadaşımda 200 binlik arabada 20 bin tramer olsa ne olur macunlu doğrulmuş parçayla dolaşcağına yetkilide sıfır kapı taktır keyfine bak nasılsa binicisin diyor buda mantıklı geldi

ASUS_X00TD cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Onu demek istedim aslinda hiç uğrasmazsınız kaskoya ödediğiniz para bosuna gitmesin. Bu günler için var. Hem sıfır gıcır gıcır kapılarınız olur hemde bir kil ve pasta cila yaptırırsınız kız gibi olur 4 civara tutuyo kapıyı.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
bir usta ile GÖRÜŞTÜM 4. SANAYİDE. 1,750 tl ye halolur bunda bişi yok dedi servise gitsen 25 bin tl hasar kaydı oluşturabilir dedi. senin için sorun değilse serviste yaptır dedi ama değiştircekleri kesin değil göstermen lazım dedi. bana kaskodan yap arabayı dersen dedi 10 bin tl yazarım dedi kaskoya.
çok kararsızım....
Hocam işte bu ustalar yüzünden direk yetkili serviste yaptırmak mantıklı. Çünkü illaki sıfır hatasız yapamayacak. Ve size de diyecek ki "hocam bu, bu kadar olur amma da pimpiriklisin sende" o yüzden direk yetkiliye bırakın hem kafanız rahat olur, hem ustayla uğraşmazsınız hem de araba on numara olur. Macunlu boya sıkıntı zaten. Darbe olmasa bile çatlayabilir. En küçük darbede çatlar. En iyisi değişim. Satarken 1-2 lira az yazarsınız en fazla. Şimdi cebinizden vermenizden iyidir.

Redmi Note 9S cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

kayhanbozkus

0
Yönetici
Yeni aracimla kaza yapmistim sag on tekerden geldi vurdu bize Tofaşin biri biradere yetkili servise goturmeyelim dedim beni dinlemedi. Asagida resmini payalstigim kaza icin 16 bin tl hasar kaydi isledi. Goreceginiz uzere farda gorunurde hic bir sey olmamasina ragmen altta tampon ile birlesim yerinde catlak varmis soylediklerine gore degistirdiler sadece far 8500 tl :) ustaya gotursek bu arabanin ne fari degisirdi ne de camurlugu ama dinletemedim :) demem o ki yetkili servise karsiyim abi degismemesi gereken seyi bile degistiriyorlar.20190818_174609.jpeg

ES7 2004
FB7 2013
FC5 2017
TUCSON 2015

gunesec

Özel Üye
Yeni aracimla kaza yapmistim sag on tekerden geldi vurdu bize Tofaşin biri biradere yetkili servise goturmeyelim dedim beni dinlemedi. Asagida resmini payalstigim kaza icin 16 bin tl hasar kaydi isledi. Goreceginiz uzere farda gorunurde hic bir sey olmamasina ragmen altta tampon ile birlesim yerinde catlak varmis soylediklerine gore degistirdiler sadece far 8500 tl :) ustaya gotursek bu arabanin ne fari degisirdi ne de camurlugu ama dinletemedim :) demem o ki yetkili servise karsiyim abi degismemesi gereken seyi bile degistiriyorlar.Ekli dosyayı görüntüle 263001

ES7 2004
FB7 2013
FC5 2017
TUCSON 2015

?İşte bu. Hocam olmayacak şeyi değiştiriyorlar. Sonra satarken araç sahibinin canını sıkıyor. 1,2 bin az yazarım satılır olmuyor. Aracı sorgulayan adam tramer de o tutatı görünce geri adım atıyor.

Arkadaşın hasarı bende olsa cebimden yaptırırdım. Hem kapı değişmez, hem tramere işlemez hem de bir sonraki kasko un hasarsızlığınız bozmazdım. Başıma geldiği için böyle diyorum. Yoksa isteyen istediğini yapsın.

Aracınız
Civic aracım yok
Geçmiş olsun Hocam . Merak ettiğim diyelim servis kapıları orjinal olarak değiştirdi. Çıkan kapılar servise mi kalıyor . Sonuçda aracın kapısı benim , onlarda bedeli neyse alıp sıfır kapı takıyorlar . Sadece bu örnek az hasarlı tampon değiştirip eski tamponu bize veriyorlar mı ?

gunesec

Özel Üye
Geçmiş olsun Hocam . Merak ettiğim diyelim servis kapıları orjinal olarak değiştirdi. Çıkan kapılar servise mi kalıyor . Sonuçda aracın kapısı benim , onlarda bedeli neyse alıp sıfır kapı takıyorlar . Sadece bu örnek az hasarlı tampon değiştirip eski tamponu bize veriyorlar mı ?

Vermiyorlar diye biliyorum hocam. Ama istenirse verirler mi bilemem. Benim eski araçta çamurlu ve kapı değişmişti. Sonra başka bir ustaya göstermişti fotoları. Bunları boşuna değiştirmiş, git o parçaları iste demişti. İş güç derken fırsat bulamamıştım ama anladığım kadarıyla istesek verecekler. ?

kayhanbozkus

0
Yönetici
Kasko sirketi aliyor diye biliyorum. Aliyorlar yaptirip satiyorlar tahminimce ...

ES7 2004
FB7 2013
FC5 2017
TUCSON 2015

Aracınız
Civic aracım yok
Kasko sirketi aliyor diye biliyorum. Aliyorlar yaptirip satiyorlar tahminimce ...

ES7 2004
FB7 2013
FC5 2017
TUCSON 2015

ES7 2004
FB7 2013
FC5 2017
TUCSON 2015
Vermiyorlarsa saçmalık . Kapı içi mekanızma , camları , tuşlar vs. Bunların da bir bedeli var . Bu parçaların fiyatdan düşmesi lazım düşmüyorsa da kapıyı sahibine vermeleri gerek . Tanıdık kaskocusu olan varsa öğrenirse bilgi paylaşırsa sevinirim . Başımıza gelirse aklımızda bulunur.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Vermiyorlarsa saçmalık . Kapı içi mekanızma , camları , tuşlar vs. Bunların da bir bedeli var . Bu parçaların fiyatdan düşmesi lazım düşmüyorsa da kapıyı sahibine vermeleri gerek . Tanıdık kaskocusu olan varsa öğrenirse bilgi paylaşırsa sevinirim . Başımıza gelirse aklımızda bulunur.
Kapının sadece iskeleti değişiyordur. İç trimler tuşlar camlar filan eskisinden aktarılıyordur.

Geri