Start stop

Bence imkanınız varsa en kısa sürede serviste kayıt açtırın, gerekirse serviste şarj yapılsın, zaten servislerde akü test makinaları var, aküyü şarj ettikten sonra sağlamlık test yaparak değişim kararı veriliyor.
uzun yol dönüşü start/stop çalıştı ama randevu almıştım önceden. serviste aküye baktılar %50 şarjı var dediler. pazartesi 6+6+6=18 saat şarja takılacak. her 6 saatin parametrelerine bakıyorlarmış. sonrasında akü şarj tutarsa aküyle yola devam, sorun varsa yeni akü takılacak garantiden.

6055P cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic HB 8. Jen.
Benim aracım civic 1.4 sport 2013 hb soğuk havalarda trafikte kırmızı ışıkta start stop çalışmıyor ve sarı renkte ikaz ışığı veriyor servise gitmeli miyim yoksa aküyü mü değiştirmeliyim?

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Benimle iletişime gercermisiniz sormak istediğim bir kaç konu var yardımcı olursanız çok sevinirim

Aracınız
Civic FC5 2020
Yetkili servislere hiç güvenmiyorum.10 bin bakımında polen filtresine 200 TL yazmış olmalarına rağmen,arabamda ilk 10 bin kullanımında hiç olmayan pis kokular alıyorum.Önceki arabalarımdan birinde garantiden değiştirildiği fatura ile gösterilen pahalı bir parçanın(benzin deposu)hiç değiştirilmediğine de tanıklığım var.Yetkili servis sahtekarlıkları nedeniyle firmalar garanti değişimi uygulamalarını zorlaştırıyorlar.Bu durumdan bizler mağdur ediliyoruz.Bizler garantiden çıkar korkusuyla yetkili servislere 2-3 katı fazla bedel ödüyoruz,fakat yine de garantiden bazı zamanlarda yararlanamıyoruz.Ben bir dahaki bakımda aracımın bakımını BOSCH servisinde yaptırmayı düşünüyorum.Yeterlilik belgesi olan bakım servisindeki bakım garanti için yeterli bence.Konuyla alakası şudur ki arkadaşımıza 20 bin TL lik masraf çıkarmışlar.Sanki parayı çayırdan topluyoruz.Diyelimki garantiden değişti.20 bin TL yine bizden çıkıyor.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Bence imkanınız varsa en kısa sürede serviste kayıt açtırın, gerekirse serviste şarj yapılsın, zaten servislerde akü test makinaları var, aküyü şarj ettikten sonra sağlamlık test yaparak değişim kararı veriliyor.
üstad merhaba. aküyü teste soktular, garantiden değişti. aklıma takıldı bişey sorucam, servise güveniyorum ama akünün değiştiğini nasıl teyit edebiliriz. eski ve yeni akü resimlerine baktım hiçbir fark yok, sağ alttaki kırmızıyla işaretlediğim rakamlarda aynı. herkesin aynımıdır, o rakamlar neyi ifade eder hiç bilmiyorum. yardımcı olursan sevinirim. 2021222_163836647.jpeg

Aracınız
Civic FC5 2019
üstad merhaba. aküyü teste soktular, garantiden değişti. aklıma takıldı bişey sorucam, servise güveniyorum ama akünün değiştiğini nasıl teyit edebiliriz. eski ve yeni akü resimlerine baktım hiçbir fark yok, sağ alttaki kırmızıyla işaretlediğim rakamlarda aynı. herkesin aynımıdır, o rakamlar neyi ifade eder hiç bilmiyorum. yardımcı olursan sevinirim. Ekli dosyayı görüntüle 264231

Hocam değişmişlerdir rahat ol

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
üstad merhaba. aküyü teste soktular, garantiden değişti. aklıma takıldı bişey sorucam, servise güveniyorum ama akünün değiştiğini nasıl teyit edebiliriz. eski ve yeni akü resimlerine baktım hiçbir fark yok, sağ alttaki kırmızıyla işaretlediğim rakamlarda aynı. herkesin aynımıdır, o rakamlar neyi ifade eder hiç bilmiyorum. yardımcı olursan sevinirim. Ekli dosyayı görüntüle 264231

O akü kutusu ile ilgili olabilir. Asıl barkod numarası garanti belgesinde yazar. 14 hane ise şu linkten sorgulayın. Birde 3 rakam 1 harften oluşan kodda olabilir. Onu görürseniz buraya yazın çözelim.

yeni takılan aküyle ilgili herhangi bir belge vermediler. zaten ilk 3 yıl içinde değişen akülerde garanti yokmuş, sordum. bundan sonra değişen aküde 2 yıl garanti oluyormuş. teşekkür ettim cevap için üstad.
O akü kutusu ile ilgili olabilir. Asıl barkod numarası garanti belgesinde yazar. 14 hane ise şu linkten sorgulayın. Birde 3 rakam 1 harften oluşan kodda olabilir. Onu görürseniz buraya yazın çözelim.

Geri