Start stop

ben aracı her çalıştırdığımda off konuma alıyordum, konuyu okuyunca bi bakayım dedim. "on" konumuna alınca akü işareti çıkıyor. pandemi dönemi çok çalışmadı araba genelde garajdaydı, uzun yol yapıp aküyü şarj etsem sorunum çözülür mü yoksa aküde bi problem olabilir mi ne dersin hocam?
EFB akü yüksek ilk çalıştırma güçlü start-stop aküler için kullanılan ifadedir, bu tip sistemlere düz akü konulmaması gerekli yoksa start-stop sistemleri sorun yaşar.
Akünüzü aracınıza uygun akü ile değiştirmenizi tavsiye ederim.

6055P cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
ben aracı her çalıştırdığımda off konuma alıyordum, konuyu okuyunca bi bakayım dedim. "on" konumuna alınca akü işareti çıkıyor. pandemi dönemi çok çalışmadı araba genelde garajdaydı, uzun yol yapıp aküyü şarj etsem sorunum çözülür mü yoksa aküde bi problem olabilir mi ne dersin hocam?

Önce aracı biraz kullanıp aracın aküyü şarj etmesini sağlayın, eğer uzun süre kullanım sonrasında bile sorun çözülmüyorsa aküyü kontrol ettirmenizi tavsiye ederim.

Önce aracı biraz kullanıp aracın aküyü şarj etmesini sağlayın, eğer uzun süre kullanım sonrasında bile sorun çözülmüyorsa aküyü kontrol ettirmenizi tavsiye ederim.
bizim akü bu. Amper dizellerde yüksekmiş (70). dediğin gibi yapıcam üstad, önce bi uzun yol yapıcam sonra kontrol edicem. olmazsa bakıma gittiğimde şarja sokarım aküyü. sanırım bu aküler 2 yıl garantili benimkisi garantiye girmez, bayılıcaz parayı. IMG_20210208_173503.jpeg

Start-Stop hep "OFF" konumunda kalması için Ön Cam'a üflemeyi hep verirseniz oluyor. A/C OFF, üfleme ön cam -- > Start Stop Off tuşuna basılı olmadan bile aktif halde olmuyor.

Aracınız
Araçlarda bulunan en faydasız ve gereksiz masraf açmaya meyilli bir donanım start-stop.

Bir de hani yıllardır kısa süreli duraklamalarda kontak kapatılmaması tavsiye edilirdi, ne oldu da böyle on saniye beklemelerde bile istop eden araçlar moda oldu?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
bizim akü bu. Amper dizellerde yüksekmiş (70). dediğin gibi yapıcam üstad, önce bi uzun yol yapıcam sonra kontrol edicem. olmazsa bakıma gittiğimde şarja sokarım aküyü. sanırım bu aküler 2 yıl garantili benimkisi garantiye girmez, bayılıcaz parayı. Ekli dosyayı görüntüle 264059

Eğer aracınızın garantisi devam ediyorsa ilk 3 yıllık garanti kapsamına akü'de dahildir.

Eğer aracınızın garantisi devam ediyorsa ilk 3 yıllık garanti kapsamına akü'de dahildir.
garanti devam ediyor. 1 ay sonra üçüncü yılına giriyor araç. o zaman ben dediğin gibi şarj etmeyi deneyim yol yaparak olmazsa servise götüreyim garanti bitmeden. eyvallah hocam.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
garanti devam ediyor. 1 ay sonra üçüncü yılına giriyor araç. o zaman ben dediğin gibi şarj etmeyi deneyim yol yaparak olmazsa servise götüreyim garanti bitmeden. eyvallah hocam.

Bence imkanınız varsa en kısa sürede serviste kayıt açtırın, gerekirse serviste şarj yapılsın, zaten servislerde akü test makinaları var, aküyü şarj ettikten sonra sağlamlık test yaparak değişim kararı veriliyor.

Geri