Stop etme sorunu

Merhabalar.
2011 fd6 LPG'li otomatik aracım var. Işıklarda bazen rolanti düşüyor ve stop ediyor. LPG ayarı yapıldı, boğaz kelebeği temizlendi, bujiler değişti ama sorun hala devam ediyor. Benzinde sıkıntı yok. Fikirlerinize ihtiyacım var.

LG-K430 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Subap ayarı için bence makul bir ücret.
Bugün subap ayarı yaptırdım (250 Tl). Ustam subapların çok sıkı olduğunu smyledi. Aynı zamanda contayıda değiştirdi ustam. İlk izlenimim araç biraz daha atik geldi bana. Artık deneyip göreceğim. Sonucunu yazacağım.

Eğer LPG sisteminin elemanlarında aktif bir sorun yoksa (ECU arızası gibi), subap ayarı sonrasında yeni ayara göre LPG detaylı yol ayarı ile muhtemelen sorunun çözülür diye düşünüyorum.
Bugün subap ayarı yaptırdım (250 Tl). Ustam subapların çok sıkı olduğunu söyledi. Aynı zamanda contayıda değiştirdi ustam. İlk izlenimim araç biraz daha atik geldi bana. Artık deneyip göreceğim. Sonucunu yazacağım Tekrar LPG ayarı yaptırmalımıyım?

Aracınız
Civic FD6 2010
Subap ayarından sonra sabahları zor çalışma ve ardından titreyerek çalışma sorunu düzeldi.

İlk marşta bende de yapıyor bunu sabahları hocam. Stop ediyor. İkincide gaz pedalına basmadan çalışmıyor gene stop ediyor. Çalıştıktan sonra da 600 devirlere düşüp sonra 1200 devirlere çıkıyor rolantide sonra normale geliyor. Benzer sorun gibi duruyor. Ne dersiniz?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bugün subap ayarı yaptırdım (250 Tl). Ustam subapların çok sıkı olduğunu söyledi. Aynı zamanda contayıda değiştirdi ustam. İlk izlenimim araç biraz daha atik geldi bana. Artık deneyip göreceğim. Sonucunu yazacağım Tekrar LPG ayarı yaptırmalımıyım?

Daha önceden yol ayarını yaptırmadıysanız faydalı, iyi bir subap ayarı sonrasında LPG ayarı ile yakıt-performans dengesini maximize etmiş olursunuz.
Ancak ayarınız zaten iyise ve tüketimde normalleştiyse gerekte olmayabilir, ama LPG ustası ayar iyise zaten ayar iyi görünüyor bence çok dokunmaya gerek yok diye söyler.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
İlk marşta bende de yapıyor bunu sabahları hocam. Stop ediyor. İkincide gaz pedalına basmadan çalışmıyor gene stop ediyor. Çalıştıktan sonra da 600 devirlere düşüp sonra 1200 devirlere çıkıyor rolantide sonra normale geliyor. Benzer sorun gibi duruyor. Ne dersiniz?
Sizinde muhtemelen subap ayarı. Randıman alınmazsa gaz kelebeği temizliği ve bilgisayarda kalibrasyonu da gerekebilir (y)
Ayrıca 10bin bakımınız yaklaştı mı?

Aracınız
Civic FD6 2010
Sizinde muhtemelen subap ayarı. Randıman alınmazsa gaz kelebeği temizliği ve bilgisayarda kalibrasyonu da gerekli (y)
Ayrıca 10bin bakımınız yaklaştı mı?

10K bakımı yeni yapıldı. 1500km falan oldu daha yapılalı hocam.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
10K bakımı yeni yapıldı. 1500km falan oldu daha yapılalı hocam.
O zaman müsait vaktinizde güvenebileceğiniz bir yere aracınızın subap ayarını yaptırın.
Subap ayarı sonrası çekişinizde bir miktar artar ve tüketimde azalır.
Nasıl yapıldığına dair örnek video,

Aracınız
Civic FD6 2010
O zaman müsait vaktinizde güvenebileceğiniz bir yere aracınızın subap ayarını yaptırın.
Subap ayarı sonrası çekişinizde bir miktar artar ve tüketimde azalır.
Nasıl yapıldığına dair örnek video,

Teşekkür ederim hocam. Ankara'dayım. Bu iş icin daha önce tecrübe eden var mı Ankara'da usta olarak?

Aynı soruna benziyor. Hatta aynı sorun diyebilirim. Benimki subap ayarından sonra düzeldi. O ayarı yapacak iyi bir usta bulman şart.

Geri