Su alma sorunu

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Fd6 sunroof lu aracımın dün akşamki yoğun yağmur yağışından sonra şöför tarafı tavan döşemesi ön cam ve yan cam tarafı 10 ar santim şeklinde,içeriye doğru da azalarak devam eden bir ıslaklık oluşmuş. Sunroofu açıp drain hatlarına su döktüm ön tekerin ordan çıkıyor tıkanıklık yok. Daha önce de yoğun yağış altında kalmıştı araç,hareket halindeyken de yağışa denk geldim ama hiç böyle olmamıştı. Bu su almayı nerden yapabilir, daha önce yaşamış çözüm bulmuş arkadaş var mı ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Fd6 sunroof lu aracımın dün akşamki yoğun yağmur yağışından sonra şöför tarafı tavan döşemesi ön cam ve yan cam tarafı 10 ar santim şeklinde,içeriye doğru da azalarak devam eden bir ıslaklık oluşmuş. Sunroofu açıp drain hatlarına su döktüm ön tekerin ordan çıkıyor tıkanıklık yok. Daha önce de yoğun yağış altında kalmıştı araç,hareket halindeyken de yağışa denk geldim ama hiç böyle olmamıştı. Bu su almayı nerden yapabilir, daha önce yaşamış çözüm bulmuş arkadaş var mı ?

Fitilleri bir kontrol edin hocam. Olası çatlak veya defoda sızma yapabilir. Bir de 2 3 kere açma kapama yaparak gözlemleyiniz. Katlanan bir şey var mı?

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Fitilleri bir kontrol edin hocam. Olası çatlak veya defoda sızma yapabilir. Bir de 2 3 kere açma kapama yaparak gözlemleyiniz. Katlanan bir şey var mı?

Fitilde yırtık çatlak vb durumda fitil değişimi yapılabiliyor mu acaba , yoksa honda bu konuda fiyat şişirmek için sunroofu komple değişmesi gerekli gibi saçma bişeyle mi geliyor bize ?

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Fitilde yırtık çatlak vb durumda fitil değişimi yapılabiliyor mu acaba , yoksa honda bu konuda fiyat şişirmek için sunroofu komple değişmesi gerekli gibi saçma bişeyle mi geliyor bize ?

Aşağıdaki konu size detay bilgi verecektir. Konu içerikleri aynı ancak problem fb7 için

https://www.civictr.com/showthread.php?t=2187

bende de olmustu..aracin sofor ve yolcu paspasi alti hep su oluyordu..servise goturdum..garantiden..ön cam sol taraftan su aliyormus..komple cami söküp fitilleri degistirdiler sorun kalmadi..

SM-J700F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
bende de olmustu..aracin sofor ve yolcu paspasi alti hep su oluyordu..servise goturdum..garantiden..ön cam sol taraftan su aliyormus..komple cami söküp fitilleri degistirdiler sorun kalmadi..

SM-J700F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Benim paspas altında bir sorun yok , sunroof su alsa bile drain hatları açık tıkanıklı yok ordan boşaltmayı yapar diye düşünüyorum. Su alma olayı söför güneşliği bölgesinde ve yan cam tavan tutamacının olduğu bölge. Araç park halindeyken düz bir zemindeydi. Ön cam sol üst köşesinden de almış olabilir yarın baktırcam artık servise bakalım ne çıkacak?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=11758]w0lkan[/MENTION] Hocam tavan döşemesini köşeden açıp, sunroof giderinin hortumunu kontrol edin su sızdırıyor mu bir bakın.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Sunroof arabayı bu potansiyel sorunlarından dolayı sevemiyorum işte :)

Geri