Su alma sorunu

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Sunroof arabayı bu potansiyel sorunlarından dolayı sevemiyorum işte :)

Hocam sunroof sorun demek değildir, su alma sıkıntısı ön cam fitilinden yada kapı fitillerinden de olabilir. Diğer bişey de ben aynı gün aracımı servisten aldım ve sunroofu hiç kontrol etmedim ve akşam da ciddi şekilde yağmur yağdı olduğum yere. Belki servistekiler kurcaladıysa tam kapanmamış ta olabilir. Şimdiye kadar da defalarca yağışlı havada aracı kullandım alacak olsa ozaman alırdı diye düşünüyorum. Bugün incelediğimde de sunroofun arka tarafı öne göre bi miktar daha düşükte, ayarı varsa eğer yerine tam oturması sağlandığında sorun kalacağını sanmıyorum. Ama neden güldüğünüzü anlamadım ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam sunroof sorun demek değildir, su alma sıkıntısı ön cam fitilinden yada kapı fitillerinden de olabilir. Diğer bişey de ben aynı gün aracımı servisten aldım ve sunroofu hiç kontrol etmedim ve akşam da ciddi şekilde yağmur yağdı olduğum yere. Belki servistekiler kurcaladıysa tam kapanmamış ta olabilir. Şimdiye kadar da defalarca yağışlı havada aracı kullandım alacak olsa ozaman alırdı diye düşünüyorum. Bugün incelediğimde de sunroofun arka tarafı öne göre bi miktar daha düşükte, ayarı varsa eğer yerine tam oturması sağlandığında sorun kalacağını sanmıyorum. Ama neden güldüğünüzü anlamadım ?

Benim etrafımda sunrooflu tüm araçlarda (sadece Honda için konuşmuyorum) yaş ilerledikçe rüzgar sesi, gıcırdama yada takırtı gibi garip ses oluşturan durumlar ve su kaçırma sorunları çıktı hep. Bu nedenle ön yargıyla baktığım bir donanım. Düşünün Mercedes a180de 140tan sonra bildiğin rüzgar sesi geliyodu tanıdığımın aracında. Sonuçta açılır kapanır sistem nedeniyle fitiller izolasyonu sağlıyor, bu fitillerde de yıpranma yada kaçak olduğunda uğraştırmaya başlıyor. Bu nedenle civic’in elegance modeline yönelme isteğimde olmadı hiç, sizin durumunuzda kafamdaki sunroof önyargısını destekliyor gibi göründüğü için tebessüm ettim (sunroofa meyil etmemişim iyiki ekstra iş çıkardı belki mantığıyla), sizin olayınıza gülme anlamında bi durum yok yanlış anlaşılma olmasın.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Su alma sorunu

Sorunu çözdüm, servis sadece nereden suyun girdiğini tespit için bile 150 tl para istiyor. Bende önce sunroofu korumaya aldım su sızması devam etti,ön cam üst fitili de korumaya alınca kesildi sızıntı. Ön cam hiç değişmemiş olmasına rağmen bu sorunun oluşması tuhaf. Servisle tekrar telefonda görüştüm konuyu yıkamacıların sebep olduğunu söylediler,tazyikli su fitile zarar veriyormuş ve fitili ön cama zarar vermeden düzeltemeyiz dediler. Fiyat ta 500 tl yi geçecek.Bi arkadaşım yurtdışında uçak bakım merkezinde çalışıyor ona sordum, 2 büyük şırınganın içerisinde bi malzeme gönderdi,silikonvari bişey,birbiriyle karıştırıp o şekilde uygulanıyor.nasıl yapmam gerektiğini de anlattı. Güzelce bantlayıp fitilin altına uyguladım ve 3 gün bıraktım aracı. Dediğine göre uçakların dış yüzeylerinde kullanılan sıcak soğuk hız dan etkilenmeyen bişeymiş. Umarım ön camıma bişey olmaz fitili nasıl sökeriz oradan bilmiyorum

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=11758]w0lkan[/MENTION] Hocam geçmiş olsun paylaşım için teşekkürler, fitilde gözle görülür açılma yıpranma var mıydı?

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
[MENTION=11758]w0lkan[/MENTION] Hocam geçmiş olsun paylaşım için teşekkürler, fitilde gözle görülür açılma yıpranma var mıydı?

Gözle görünür bişey yok fakat fitili tavan kısmından hafif aralayıp içine baktığımda,fitil içerisine sıkılmış silikonda çürüme gördüm. Bu şekilde çok daha sağlam oldu. Zaten ıslaklığı ilk önce şöför tarafındaki güneşliğin ordan yapıyordu. Bu işlemle uğraşırken sunroofu da elden geçirip iyi bir bakım yapmış oldum.

zero

0
Bir önceki arabam civic değildi ama benzer bir sorunu yolcu koltuğu tarafında yaşadım maalesef..olağan şüpheli: sunroof! Yolcu koltugunun havuz paspası gercekten havuz gibi doluyordu ama tavan, kapi, direkler kupkuru☺ çözmek atomu parcalamaya dönüştü tabii..
Bu arada olayın şpidak ?olmadigini anlayana kadar çektiğim sıkıntı adına eklemek ve hatırlatmak isterim:
Sunroof olması tahliyeler fitilller bakımından muhtemel. Ama operasyona başlamadan sıkıntının baska bir yerde olup olmadığına iyi bakılmalı. Benimki kapının alt_dış cam siyirma fitili (camın dış dibindeki) imiş mesala. Ön ve yan camların ve kapi fitilleri kesinlikle elenmeli..
Sunroof candır bu aradayanlış anlasilmasin ltfen: bence...?
tersine saygılarımla

Aracınız
Civic FD6 2011
arkadaşlar benimde aracın sağ arka paspaslar su içinde bu aracın arka su giderleri nerde onlar mı tıkandıda araç içerisine su almaya başladı acaba çünkü sadece sağ arka paspas ve döşeme ıslak

Geri