Civic FC5 Trabzon'da 1 kişi göçük davasını kazanmış para iadesi alacak, karar emsal niteliğinde

Aracınız
Civic FC5 2017
Adam arabayi 3 yil kullanmis ona ragmen sifir parasi arti faizini aliyor. 3 yil bindigide yaninda kâr. Ben makul buluyorum. 3 yillik arabanin bugunku sifir fiyatından iade alinmasi hukuken kabul edilemez zaten. Bu 3 yilda araba fiyatlarindaki anormal artislar olmasaydi bu süreçte ve hesapta bir magduriyet olmazdi.

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Neyi makul buldunuz onu anlamadım ? Yasal faizini bile alsa, İkinci elde şuan daha iyi fiyata satabilirdi ? Ben anlamadım neyi makul bulduğunuzu ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
3 sene dava sürecek, 3 sene önceki parayı vermeye hükmedecek (faizi ile bile verse, yine zararda davacı taraf) Kazanma dediğin, ya aracın şu anki nakit satış değerini verir, ya da sıfırını. (Ben burda zaman kaybından başka birşey göremiyorum)
Bende bu mantıktayım. 3 yıllık sürede aracın 3 yıl sonraki sıfır bedelini ödese mantıklı olurdu ama o dönemki bedeli+yasal faizi yeni sıfır araç bedelini tam karşılamıyor.
Hatta abartıp kur makası hesaplanırsa, 1 Ağustos 2017de doların 3.45 olduğu düşünülürse daha da zararda diyebiliriz, denk fiyat 195bin civarı çıkıyor :unsure: Tabi bu durumda hiç aracı olmaması gerekiyor :giggle:

Geri