Trafikte çarpıp kaçtılar

neasy

0
Aracınız
Merhaba dostlar
Dün akşam Maltepe de ara sokağa girdiğimde gelen bir araç vardı. Sağlı sollu park edildiği için sağa çektim yol verdim. Sokağa girdiğimde araç duruyordu. Selektör yaptım ya gel ya ben geleyim diye. Aniden kalkış yaparak üstüme geldi. Sağa kaçabildiğim kadar kaçtım ama sol ön tekerden ve kapıdan vurdu ve hemen kaçtı. İnip hemen arkasından baktım ama plaka vs alamadım. Yandaki sitelerde kamera var ama plaka tam okunamıyor. A101in önünden döndü kaçtı. Tek umudum oranın kamerasının plaka okuması. Aracı altunizade ayışığına çektirdim.
Olay anında hemen polisi aradım. Ekip telefonla döndü. Gelirsem kaskon bozulur. Süreç değişti. 24 nisanda mahkemeye başvurun. Kaskonuzun avukatları o aracı bulur dedi. Yapmam gerekenleri söyledi. Aracın lastiğinden vurduğu için çamurlukta bir şey yok ama rot kırmış sanırım. Hareket edemedim. Başına böyle bir şey gelen var mıdır? Süreç nasıldır? Mahkeme vs. Süreci sonuçlanmadan aracım tamir edilir mi? Teşekkür ederim şimdiden. IMG_20190422_212321.jpegIMG_20190422_212315.jpeg

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

neasy

0
Aracınız
Arkadaşlar servis direksiyon kutusu da kontrol edilecek, ön çamurlukta değişir falan dedi. Öyle olunca ufacık bir hasar yüzünden 25,30 binleri buluyor. Pert sınırında ama olmaz muhtemelen.
Sizlere danışmak istiyorum. Aracı şu aşamada servisten başka bir noktaya çektirme şansım var mı? Eğer ki son listede direksiyon kutusu vs değişmeyecek ve sadece rot başı ve kolları değişecekse yine kaskodan anlaşmalı özel serviste yaptırıp çamurluğu değiştirmeme yoluna gitmek istiyorum. Mümkün müdür? Sadece çekici masrafı eklenebilir sanırım ama dışarıda sadece kapı değişimi ile daha az bir masraf la kurtarabilirim diye düşünüyorum. Kamera kayıtları aldım ama plaka okunmadığı için bir şey çıkacağını zannetmiyorum. Önerilerinize açığım.

Hocam çok geçmiş olsun işini yapmayan işgüzar personel çok kurumda diliniz yanmış bir kere bizim için size demesi kolay kimse demek istemez ama bir defalık sineye çekin kaskodan yada cebinizden yaptırın ama servis kasko olduğu için parça fiyatını işçiliği şişirir bence dışarda cebinizden yaptırın , aracınızada bi kamera takın öyle durumlarda kendiniz o kameradan derdinizi halledersiniz, plakası olsaydı çok kolay bulunurdu ülke şartları belli yok hasar kayıtlı falan takıntılı çok Ayışığı honda hakkındada çok iyi şeyler duymadım uzak durun gerekirse Çok geçmiş olsun tekrardan

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaşlar servis direksiyon kutusu da kontrol edilecek, ön çamurlukta değişir falan dedi. Öyle olunca ufacık bir hasar yüzünden 25,30 binleri buluyor. Pert sınırında ama olmaz muhtemelen.
Sizlere danışmak istiyorum. Aracı şu aşamada servisten başka bir noktaya çektirme şansım var mı? Eğer ki son listede direksiyon kutusu vs değişmeyecek ve sadece rot başı ve kolları değişecekse yine kaskodan anlaşmalı özel serviste yaptırıp çamurluğu değiştirmeme yoluna gitmek istiyorum. Mümkün müdür? Sadece çekici masrafı eklenebilir sanırım ama dışarıda sadece kapı değişimi ile daha az bir masraf la kurtarabilirim diye düşünüyorum. Kamera kayıtları aldım ama plaka okunmadığı için bir şey çıkacağını zannetmiyorum. Önerilerinize açığım.

Aracı servisden çektirin bence öyle bi imkanınız var yaptırmıyorum dedikden sonra kim zorlayabilir servis aracı perte ayırtamaz kaskodan para yemekden başka

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

neasy

0
Aracınız
Zaten dediler biz indirim yaparız perte ayrılmaz falan diye.
Ben aracımı oradan çektirsem başka bir yerde kaskodan yaptırma şansım olur mu? Hasar kaydını çok kafama takmak istemesem de bu hasar yüzünden 15 20 Bin işlensin istemiyorum. Dışarıda tek kapı ile kurtarurım diye düşünüyorum eğer direksiyon kutusunda problem yoksa

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Çok geçmiş olsun kaza olunca insan o an doğru karar veremiyor tutanak konusunda işgüzarlık yapıyorlar. Hasarın ücreti kim tarafından ödenecek bilmiyorum ama çıkma kapı bulup kapıyı değişebilirsiniz geri kalanlar için değişime ihtiyaç yok sanırım.

Aracınız
Civic FC5 2017
geçmiş olsun. benimde başıma gelmişti böyle bir olay. forumda başka bir konu altında paylaştıklarım aşağıdadır. belki fikir verir size.
geçmiş olsun. benimde başıma önceki aracımda böyle bi hadise gelmiştir. sigortacıma sormuştum. aracı kıpırdatmadan fotoğraflarını çekip trafik polisine tutanak tutturmamı söylemişti. öylede yaptım. trafik polisi geldi tutanak tuttu, tutanağı biz mahalle karakoluna göndeririz dediler. 3-4 gün sonra karakola göndermişler tutanağı, karakolda da şikayette bulundum. polis araştırıp bulmaya çalışacağız çarpan kişiyi dedi ama aradıklarını zannetmiyorum. daha sonra ben kendi çabalarımla sokak sokak güvenlik kameralarını inceleyip çarpan aracı buldum karakola bildirdim. vatandaşı polis çağırmış ifadesini almış, suçunu kabul etmiş, hakimde takipsizlik vermiş. tabi ben çarpanı arayıp bulmam uzun sürmüştü bu arada aracımıda kaskodan yaptırmıştım. hazar çok fazlam olmadığı için hasarsızlığı bozmamış kasko. tabi sonradan çarpan aracın sigortasından rücu etti mi bilemiyorum.

Geri