Civic FD6 Uğultu

Aracınız
Civic FD6 2010
Merhabalar.2010 fd6 ov aracımda 80km hızı aştıktan sonra arkadan gelen bir ugultu sesi var.porya bilyalara baktırdım bir sıkıntı olmadığıni söyledi ustalar.baska sebebi ne olabilir acaba?

Aracınız
Civic FD6 2010
Yoldan değilse bile lastik olayı önemli. Sert lastik çok hava basılmış lastik. Tarihi geçmiş lastik olabilir. 7 yıllık daha 20 bin km yapmamış lastiklerimden önce biraz bi uğultu yapıyodu ama her zaman değil lastikler değiştikten sonra araba çok sessizmiş onu anladım

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Bir ara bende de benzer sorun vardı. Ama ses arabanın hızına bağlı olarak hafiften ritmik geliyordu, ne yazıkki bu ritmik sesi sadece ben duyuyordum. Lastikler boşta çevrildi ve poryaların (sanırım aynı zamanda aks bilyası oluyor) değiştirilmesi önerildi. Değiştirdim, söken usta da poryaların hafiften aşınmaya başladığını tespit etti ve ses kesilecek sandım. Ses azaldı ancak kesilmedi. FD6 sı olan bir arkadaşım ile lastikleri değiştirip denedim ve ses kesildi. Sorun lastikti ve yenisini aldım.

Rüzgar sesi hariç bir uğultu ise, yürüyen aksamın tetiklediği birşey olduğunu düşünüyorum. (Kötü senaryo yüksek viteste şanzımandan gelen bir ses olabilir mi, aracı boşa alarak denenebilir)

Aracınız
Civic FD6 2010
Lastik sesi ile rulman sesini nasıl ayırt edebilirim?usta ısrarla porya bilyada sıkıntı olmadığını söylüyor lakin lastik de 100 km/h hızdan sonra arkada motor çalışıyor gibi ses yapar mı

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Lastik sesi ile rulman sesini nasıl ayırt edebilirim?usta ısrarla porya bilyada sıkıntı olmadığını söylüyor lakin lastik de 100 km/h hızdan sonra arkada motor çalışıyor gibi ses yapar mı
Lastiklerin modeli ve üretim tarihi nedir?

Aracınız
Benim aracımda da uğultu vardı. Ben rulmandan şüphelenip ustaya gösterdim. Aracı lifte kaldırdığımızda arka lastiklerin iç kısmında bariz aşınmalar vardı her iki taraftada. Kısaca lastiklerin kullanım ömrü bitmişti. 2 adet lastik aldım ve ses kesildi.

Öncelikle aracın lastiklerine odaklanın derim ben.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FD6 2010
Benim aracımda da uğultu vardı. Ben rulmandan şüphelenip ustaya gösterdim. Aracı lifte kaldırdığımızda arka lastiklerin iç kısmında bariz aşınmalar vardı her iki taraftada. Kısaca lastiklerin kullanım ömrü bitmişti. 2 adet lastik aldım ve ses kesildi.

Öncelikle aracın lastiklerine odaklanın derim ben.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Lastiklerin durumu iyi sayılmaz benim de.kislik lastikleri arkaya takip bı kontrol etsem iyi olacak sanırım

Geri