Civic FC5 Vites etrafındaki ışıklar yanmıyor

Ad Soyad
Yavuz Yıldırım
Aracınız
Civic FC5 2018
Tabi ki , aracıma ses sistem taktırdıktan sonra benimde ışıklarım yanmamaya başladı. İlk başta park sigortasını kontrol ettim o sağlamdı diğer tüm sigortalarıda kontrol ettim hiç birinde sorun gözükmüyodu , klima panelini söktüm kontrol kalemi ile kontrol edip elektik gelip gelmediğine bakıcaktım , vites önündeki ambians aydınlatmasının - ucuna şase verdiğimde ışıklar bir anda tüm ışıklar yanmaya başladı. Muhtemelen araca sonradan takılan sistem - yi kullandığı için şase yetersiz geldi , teyp arkasından metal aksamdan yeni kablo çekip - uca bağlayıp güzelce bantladım ve suan tüm ışıklarım sorunsuz çalısıyor. Tam olarak anlatamamış olabilirim dilim bu kadar döndü :) sorun yaşayan olursa özel mesajla numaramı verip yardımcı olmak isterim benim başım çok ağrıdı hiç bir elektirikçi servis bulamadı birine yardımım dokunursa mutlu olurum.
Hocam özelden yazabilir misiniz

Ad Soyad
Murathan Kılboz
Aracınız
Civic FC5 2021
Herkese hayırlı akşamlar aracın kendi kendine vites etrafındaki ışıkları söndü brake hold tuşu el freni tuşu econ tusu ışıkları yanmıyor klima panelinin tuşlarınında ışıkları yanmıyor servise götürdüm sigortalarda vs hiç bir hata olmamasına rağmen böyle bi sorun var dedim ön sislere taktığım ledleri söktürmeden hasarı göremediklerini söylediler yardım edin bunun çözümü yok mu ?
İzmir genesis oto aksesuar olarak bizde bu soruna çok kafa yorduk ve sonunda bir sonuca ulaştık malesef ki tüm bu sorunları yaşıyorsanız aracınızın ekranı uçmuş yani ekranda bir sorun var tamamen kodlamayla çalıştığı için tamiri çok tehlikeli ve servisler yapmıyor yenisini takıyorlar bunada 20.000 tl den başlayan fiyatlar veriyorlar çünkü eğer ekran tamamen çökerse aracın km bilgisi airbag açıp açmadığı bilgisi aklınıza gelen tüm bilgiler uçuyor ve yeni ekrana kodlanamadıgı için bilgileri geri getiremiyorsunuz yani kurcalatmayın derim ☺️☺️
bu kadar bilgi yeter sanırım izmirde genesis oto olarak çözüm bizde kimsenin başına gelmemesi dileğiyle ama gelirsede elimizden geleni yapmaya hazırız
Buraya iletişim bilgisi bırakma yetkim var mı bilmiyorum o yüzden şirket isminden ulaşırsınız

Ekli dosyalar

• 1C744019-C364-478A-B102-AC089F5FBA71.jpeg
    1C744019-C364-478A-B102-AC089F5FBA71.jpeg
    107.8 KB · Görüntüleme: 54
  • 43021275-965E-432E-A308-2B8421CEA8BF.jpeg
    43021275-965E-432E-A308-2B8421CEA8BF.jpeg
    74.6 KB · Görüntüleme: 54
  • 2D35339F-B303-494E-86DC-4CB104475107.jpeg
    2D35339F-B303-494E-86DC-4CB104475107.jpeg
    104.7 KB · Görüntüleme: 53
Ad Soyad
Erhan
Aracınız
Civic FC5 2019
Bende birkaç gündür tuhaf şeyler yaşıyorum geçen teybin soketlerini söküp taktım, teybi (multimedya) yuvasına yerleştirmeden kontağı açtım, sol taraftan biryerlerden duman çıktı! yüreğim ağzıma geldi neyse ki araba yanmadı sonra baktım ambiyans ışıkları Çalışmıyor sigortaları kontrol ettim parkların sigortası atmış sigortayı değiştirdim parklar ve ambiyans 10 dk yandı şimdi de ambiyans ve vites etrafindaki ışıklar gitti ayrıca klima ışıkları falanda gitmiş olabilir şuan araba yanımda değil işte olduğum için bakamıyorum Tekirdag veya İstanbul civarında bir ustaya ihtiyacım olacak bilen var mı? veya tavsiyesi olan varsa biseyler yapmaya çalışırım

Ad Soyad
Erhan
Aracınız
Civic FC5 2019
Tabi ki , aracıma ses sistem taktırdıktan sonra benimde ışıklarım yanmamaya başladı. İlk başta park sigortasını kontrol ettim o sağlamdı diğer tüm sigortalarıda kontrol ettim hiç birinde sorun gözükmüyodu , klima panelini söktüm kontrol kalemi ile kontrol edip elektik gelip gelmediğine bakıcaktım , vites önündeki ambians aydınlatmasının - ucuna şase verdiğimde ışıklar bir anda tüm ışıklar yanmaya başladı. Muhtemelen araca sonradan takılan sistem - yi kullandığı için şase yetersiz geldi , teyp arkasından metal aksamdan yeni kablo çekip - uca bağlayıp güzelce bantladım ve suan tüm ışıklarım sorunsuz çalısıyor. Tam olarak anlatamamış olabilirim dilim bu kadar döndü :) sorun yaşayan olursa özel mesajla numaramı verip yardımcı olmak isterim benim başım çok ağrıdı hiç bir elektirikçi servis bulamadı birine yardımım dokunursa mutlu olurum.
Bende aynı yöntemle ilgili sisteme şase verdim ve tüm ışıklar geri geldi teşekkürler

Ad Soyad
Hacı mehmet anasız
Aracınız
Civic FC5 2018
Benımde yanı sorunum var lütfen yardım arkadalar klıma panelı ve vites ısığı yanmıyor numaram 0553 852 26 00 lütfen yardım servis bilmiyor

Ad Soyad
Hacı mehmet anasız
Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar aynı sorunu 2020 fc5 aracımda yaşadım , vites , klima paneli , el freni , break hold tusu ve econ düğmesi. Ayrıca soldaki park sensörü ve lpg düğmesinin ışıkları çalışmıyordu. Geri kalan heryer çalısıyodu. Sigortaları sağlam sadece onlarda sıkıntı vardı sorunu çözdüm serviste konsol vs değiştirmenize gerek yok. Hala bu sorunu yaşayan varsa tarif edebilirim eli yatkın herkes yapabilir.
Benımde yanı sorunum var lütfen yardım arkadalar klıma panelı ve vites ısığı yanmıyor numaram 0553 852 26 00 lütfen yardım servis bilmiyor

Aracınız
Civic FB7 2015
Daha önceki mesajları okursanız detaylı tarif ettim hocam bilginiz yoksa elektrikçiye yazdıklarımı okutun gerisini o yapacaktır

Geri