Civic ES7 Xenon far vs led far

Beyaz Led Ampul vs XeNoN Ampul vs Led Xenon

• Xenon

Oy: 2 33.3%
  • Led ampul

Oy: 4 66.7%
  • Led xenon

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    6

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam kisalara Philips baktım da yine photon ile aynı 6000k 550 lira civarı cok pahalı. Aralarında ne kadar fark olur ki acaba ikisi de 6000k

Birde stark diye bi marka duydum o nasil acaba

Photonun da kaliteli versiyonları Philips ten ucuz değil.
Uzun ömürlü olsun istiyorsanız biraz paraya kıymak lazım

Photon Milestone Hb3 Hb4 Tip Led Xenon Oto Ampulü 6000K 8000 Lümen https://www.hepsiburada.com/photon-...000-lumen-p-HBV000008B0P9?magaza=PhotonOnline

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic ES7 2006
İkisinin de artıları ve eksileri var;

Xenon gaz ile çalıştığından ışık yayılımı daha keskindir. Bununla birlikte balance beyin vb bir sürü parça içerir, aküyü fazlaca çeker ve orijinal olmadıklarında muayeneden geçmezler.

Led bunların hiç birine ihtiyaç duymaz halojen ampul gibi tak çalıştır özelliği vardır. Ledlerin ışık frekansları dağılım gösterir. Bu nedenle fazlaca göz alır. Ama led alacaksanız csp çip olmasına dikkat edin. Minimum 6000 kelvin, 10 yada 12 bin lümen olanını alın derim. Benim tavsiyem joyecar markadır.

Uzun lafın kısası farınız mercekli değilse her halükarda karşıdakinin gözünü alır. Bu tip ampüller mercekli farlar için yapılır. Piyasada onlarca led ampul satılıyor. Alırken iyi araştırın.

Yağmur olayına gelince halojen ampüller gibi performans beklememek lazım. Ama günümüzde bir çok araç led fara döndü

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ampullerin özelliklerine bakınca csp çip falan yazısı göremedim neresinden yazıyor

Aracınız
Civic FC5 2020
LED Xeon diye bir lamba yok var diye ısrar eden olursa arkanıza bakmadan kaçın kaliteli ledler lambalar çok pahalı değmez xeonun için ayrı bir beyin gerekiyor onada gerek yok sarı ile devam edin 2 aracım var biri fc5 exe diğeri fd6 premium yani biri LED diğeri halojen aşırı fark fc5 in görüntüsü var sadece tavsiyem halojene devam edin

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic ES7 2006
LED Xeon diye bir lamba yok var diye ısrar eden olursa arkanıza bakmadan kaçın kaliteli ledler lambalar çok pahalı değmez xeonun için ayrı bir beyin gerekiyor onada gerek yok sarı ile devam edin 2 aracım var biri fc5 exe diğeri fd6 premium yani biri LED diğeri halojen aşırı fark fc5 in görüntüsü var sadece tavsiyem halojene devam edin

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
İyi de Hocam bu halojen hiç göstermiyor doğru düzgün birde ben zevkine uzunların şimşek gibi çakmasını istiyorum biraz da o yüzden almak istiyorum

Aracınız
Civic ES7 2006
Arkadaşlar bir de bu diyelim benim arabanın kısaları hb4 uzunlarida hb4.
Böyle bir araç olsaydı alacağım hb4 ampulden 2 tane mi alacaktım yoksa uzunlarla kisalarin ampulleri farklı mı oluyor.

Kodları paylasıyorum.
Arkadaşlar bir de bu diyelim benim arabanın kısaları hb4 uzunlarida hb4.
Böyle bir araç olsaydı alacağım hb4 ampulden 2 tane mi alacaktım yoksa uzunlarla kisalarin ampulleri farklı mı oluyor.
İç tavan t10
Torpido t10
Bagaj t10
Kısalar ve sisler h11
uzunlar 9005
frenler t20
ön arka sinyaller t20
amerikan parklar t10

Redmi Note 9S cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic ES7 2006
Kodları paylasıyorum.İç tavan t10
Torpido t10
Bagaj t10
Kısalar ve sisler h11
uzunlar 9005
frenler t20
ön arka sinyaller t20
amerikan parklar t10

Redmi Note 9S cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam daha önce kodları atan arkadaşın listede de hb4 yazıyor Kısalar için uzunlar için de hb3 yazıyor.
Birde benim sormak istediğim hb değerinin haricinde mesela benim arabanın uzunlar hb3 ama ampul alırken hb3 kısa hb3 uzun diye ayrım var mi

Geri