Yağ eksiltme

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
2005 vtec aracımın conta yanık olduğu söylendi ve contayı drğiştirdim. conta değiştikten sonra aracım yağ eksiltmeye başladı conta değişeli 3000 km oldu araçda duman atma üfleme ses çekiş sorunu vs hiç. Bişey yok. Conta değişimi yapılırken de silindir vs başka yerde bir sorun olmadığı söylendi. Bu durum normalmi bir alışma süresi varmı. Yoksa sübap lastikleri yada conta değişim işleminn iyi yapılamadığından şüpheleniyırum yardımcı olurmusunuz
Selamlar...Benim bildiğim kadarıyla motor üst kapak conta yüksek hararet gördükten sonra yanar..Aracınızda su / yağ eksiltme yokken contanın değişmesi gerekiyor demeleri bana saçma geldi...

Neyse konuya dönelim..Aracınız yağ yakmaya başladı ise bunun Bi kaç sebebi var bildiklerimi okulda bize öğretilenlere göre küçük sebepten büyük sebebe doğru yazmaya çalışayım...

1.Conta değişiminden olabilir..(bi ihtimal)
2.Subap itici burç/conta/lastik sorunları
4.Turbo sorunları (Turbolu araçlarda)
3.Piston Sekman/ Silindir boşluk sorunları. Şeklinde sıralayabiliriz....İyi bir usta bulmanızı tavsiye ederim...Saygılar

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Uğur tuğ
Aracınız
Civic ES7 2005
Hocam usta bu para kazanacak. Empati yapan usta bulmalısınız. Benim önerim motoru açmadan problemi bulmak olur. Ona göre hareket ederdim. Deneme yanılma yöntemi veya şüpheli parça değişmi ile canınız daha çok sıkılabilir.
Anlıyorum. İşte ne yapmamı önerirsiniz bujileri değiştim arabanın bakımını filtreler vs değişti tekrardan yağı ve filtresini değiştim lukomoly 10 40 yağ koyduk pcv valfi denen kartel havalandırma valfini değiştim başka yapacak ne kaldıki subap lastiklerini değişmek ve kompresör testi yapmaktan başka bsey gelmıo artık aklıma

Geri