yalıtım sıkıntısı..

Ad Soyad
Zeynel Uzun
Aracınız
Civic FE1 2021
bu zamana kadar bir çok araç kullandım ilk kez başıma böyle bir sorun geldi.tekerleklilerin üstünde ki davlumbazlarda yalıtım yok.en ufak bozuk çakıllı yolda giderken tekerden seken taşlar davlumbazlara vuruyor ve sesleri direk arabanın içinde duyuyorum.can sıkıcı bir durum.sürekli çok seslide olmasa çat-pat sesleri duyuyorum.demin yetkili servisi aradım yalıtım konusunda ne yapılabilir diye araştırıp dönecez dediler.bunu çözmem lazım acilen.

DMR

Özel Üye
Ad Soyad
Alper D
Aracınız
Civic FC5 2020
Bu arada sorun sadece yalitim degil boya zayifligi devam ediyor detayli inceledim malesef boya ve kaporta inceligi fc kasayla ayni seviyede, insan anlam veremiyor cidden.

Ad Soyad
Zeynel Uzun
Aracınız
Civic FE1 2021
Bu arada sorun sadece yalitim degil boya zayifligi devam ediyor detayli inceledim malesef boya ve kaporta inceligi fc kasayla ayni seviyede, insan anlam veremiyor cidden.
boya konusunda iyi . mikron değeri fclere göre yüksek baktırmıştım aldığımda . onlar türkiye üretimiydi . fe kasa taiwan üretim ayrıca etkisi olmuştur .

Ad Soyad
Timur.S
Aracınız
Civic FE1 2021
Arkadaşlar bu işin çözümü basit .. bir üst segment km si iyi durumda başka bir araç almak .. ben insigniamı satıp 2022 civic aldım biraz da olsa ekonomi yapayım diye . Yol sesi zaten felaket seviyede.. bunun yanımda trim sesi desen daha alalı 2 ay oldu 4 yerden geliyor. Direksiyon kısmını çözdük şimdi de ekran tarafından tıkırtı sesi geliyor . Ben bu kadar kötü olacağını beklemiyordum . İlk fırsatta aracı satışa çıkaracağım.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

yanlış anlamayın ama bir önceki kasa insignia sahibi olmamış olsam dahası meslekdaşımın kendi aracı son kasa ful paket insignia olmasa inanacağım ama gördüğüm en berbat alman aracı, araçta evet trim sesi makul seviyede,rüzgar sesi ise belirgin fakat en kilit noktası yol sesi , yol sesi seviyesi bildiğim renault broadway asla bu çağın standardlarına, aracın klasmanına laik değil ve açık ara gece gündüz FE kasa bu konuda çok ama çok daha sessiz.

Adana'da yaşayan var ise seve seve test sürüşü, dahası yapabilirsek beraber ölçüm vs yapmak isterim.

Aracınız
Civic ES7 2002
Arkadaşlar exe+ 182 hp yeni kasa civiğe biniyorum. Paketle alakası yok. Yeni kasada gerçekten yalıtım/ yol sesi berbat şekilde devam ediyor.
Halbuki youtube incelemelerde herkes yalıtımın cok iyi oldugunu döylüyordu.
Bir incelemeci aracın yalıtımımının iyi oldugunu yurt dısında denedigi araçta continental lastik oldugunu türkiyede ise bridgestone turanza kullandıgı icin cok farkettigini söyledi.
Öncelikle bende fc5 te var. Bariz bir sekilde fc5 in yalıtımı + konusu acılmısken söyliyim ses sistemi daha iyi.
Yalıtımı neden iyi diye düsünecek olursak fc5 aracımıma falken lastik taktırdım. Turanzalardan ses konusunda kat be kat iyi. Yaklasık %30 oranında farkettigini düsünüyorum.
Bence lastikleri değişirseniz %25-30 oranında davlumbazlardan gelen uğultuyu azaltırsınız. Ben lastikleri değiştireceğim desibeli düsük bir lastik alıp deneyen olduysa deneyimlerini paylassın lütfen.

Trim sesine gelecek olursak bendede epeyce vardı. Hele taşlı yola girince orkestra yapıyordu. Trimlerin bir tanesi sol altta park sensörünü kapattığımız yerin altından geliyordu servis yaptı. Ekrandan geliyordu yaptı. Kemerden geliyordu yaptı.
Şimdilik sorun yok.

Madem bu kadar yazdık biraz daha konusalım.
Civic fiyatına göre istenileni veremiyor arkadaslar herşey donanım değil hatta hiç bişey donanım değil.

Opsiyon olarak ses sistemi satmıyorlar, yalıtımda kötü. bari iyi bir ses sistemimiz olsa…

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Turanza lar çok sert zaten.

Ad Soyad
ahmed yerli
Aracınız
Civic FK7 HB 2019
Fk7 aracımın stok lastikleri (Michelin Primacy 3) 3 yıl 38 bin km'de bittiği için araştırmalarım sonucu Hankook Ventus Prime 4 235/45 R17 model lasitkleri aldım.

Etiket değerleri yağmur A, yakıt C ve gürültü 69db.

Konu yalıtım olduğu için paylaşıyorum, ciddi bir fark oluştu eskilerine kıyasla. Elbette Honda mühendisliğinin eksikliğini tamamen kapatamaz ancak eskiden kafa ütüleyen çoğu yerde artık bariz olarak daha sessiz ve konforlu bir araç oldu. Tavsiye ederim.

Geri