Yalıtım ve yol sesi

Arkadaşlar 5 sene fd6 kullanmıs biri olarak her sene gittigim uzun yol surusunde yaklasik 600km yi yeni aracım fc5 ile yaptım. Fd6 dan yol sesi haric neredeyse çok memnundum..daha ben konuyu açmadan hanim denwsinmi ne kadar çok ses geliyor diye .. hatta ikimizin ortak dusuncesi cok daha gurultulu yolculuk yaptıgımizdi.. maalesef yalıtım duzelecegine dahada kotu olmus ..

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Yol sesi fd6 dan daha kötü değil de lastik etkisi olabilir ama sonuç olarak civic yalıtım konusunda sınıfta kalıyor.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar 5 sene fd6 kullanmıs biri olarak her sene gittigim uzun yol surusunde yaklasik 600km yi yeni aracım fc5 ile yaptım. Fd6 dan yol sesi haric neredeyse çok memnundum..daha ben konuyu açmadan hanim denwsinmi ne kadar çok ses geliyor diye .. hatta ikimizin ortak dusuncesi cok daha gurultulu yolculuk yaptıgımizdi.. maalesef yalıtım duzelecegine dahada kotu olmus ..

Aracımı ikinci el aldım benden önceki sahibi sıfır alırken ses yalıtımı yaptırmış, gerçekten işe yarıyor tavsiye ederim.

CORPUS

0
Aracınız
5 Yıl fb7 kullanan biri olarak fc5 eskiye göre
Motor
Yol
Dış ses konusunda kesinlikle çok daha iyi.
Yol darbe emme konusunda da daha iyi
Yol tutuşu ve savrulma konusunda da iyi

SM-G850FQ cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

ywzckr

0
5 Yıl fb7 kullanan biri olarak fc5 eskiye göre
Motor
Yol
Dış ses konusunda kesinlikle çok daha iyi.
Yol darbe emme konusunda da daha iyi
Yol tutuşu ve savrulma konusunda da iyi

Hocam ses şans işi bence benim araçta ses yoktu hiç 7binden sonra motor sesi dizel sesine döndü lpg regülatörü rezonans yapıyor o ses içeri yansıyor.
Yol sesi olarakta eski kasalara nazaran iyi fakat hala bi megane bile seviyesinde değil sanki kış lastiğiyle seyahat ediyoruz birde kış lastiği olsa ne olacak kim bilir. Bu parçaları izolasyon yapılması için fabrikaya toplu alımda maliyeti en fazla 50 dolar olur bundan kaçmaları saçma geliyor bana.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

CORPUS

0
Aracınız
Haklısınız kesinlikle ben de 2 ayrı kasada yaşadığım tecrübeyi paylaştım.
Megane konusunda da ses belki daha az olabilir her şeyi daha iyi olabilir ancak göre ikisi arasında marka farkı var

ywzckr

0
Haklısınız kesinlikle ben de 2 ayrı kasada yaşadığım tecrübeyi paylaştım.
Megane konusunda da ses belki daha az olabilir her şeyi daha iyi olabilir ancak göre ikisi arasında marka farkı var

Hocam ben size hak veriyorum bi çok insan aynı fikirdeyiz, megane lafın gelişi örnek verdim dizel 2013 i30 var kuzenimde inanın yol sesi yok arabada 5 yıl geçti hondada durum aynı. Ama şunu söyleyeyim amerikada satılan araçlarda ne göçük ne de yol sesi olduğunu sanmam. Hondanın çeliği gebze toyota fabrikasında üretiliyormuş arkadaşım çalışıyor honda çeliği gönderiyor makinalar üretiyor, işin ilginç tarafı türkiyede satılanlara 8 braketle üretim avrupa 12 braket amerika ise 16 braketle gönderiyoruz araçların çeliğini dedi amerikaya giden araç takla atsa sağ çıkarsın ama türkiyedeki katlanır dedi göçüğün nedeni de muhtemel etkenlerinden biri de budur, üzülerek söylüyorum ama bu ülkede yaşadığımız sürece 2. Sınıf kalitede kalacağız.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri