Yalıtım yaptıracağım

gunesec

Özel Üye
Arkadaşlar merhaba,

Yeni bir başlık açmak istemediğim için bu başlığa yazıyorum. 2019 FK7 HB Sport aracım var, pek çoğumuz gibi yol sesinden rahatsızım, davlumbaz içi yalıtım ve dışına da pütür gibi bir çözüm düşündüm ve Ankara'da bir yerden 4 davlumbaz için 600-1000 arası bir fiyat aldım, malzeme kalitesine göre değişiyor dediler.
Farklı bir yere sorduğumda ise sadece davlumbaz ile randıman alamazsın, tabana da yapman lazım davlumbazlar 1700 + taban 1000 tl olur dedi o da (Bunun malzeme CTK imiş ancak diğer arkadaşa sormadım hangi marka malzeme diye).
Bu konuda tecrübesi olan var mı, sadece davlumbaz yeterli diye düşünmüştüm ama daha önce deneyen tecrübe eden varsa fikir verebilirse çok sevinirim. Sadece davlumbaz yaptırıp geçmeli miyim yoksa yaptırmışken tabana da mı uygulayalım?

Son olarak, aracımın garantisi devam ediyor, yalıtım işleminden dolayı garantinin bozulması gibi bir durum söz konusu olabilir mi?

Şimdiden teşekkürler.
Merhaba hocam, görüştüğünüz yerler hangileri? Mahsuru yoksa ben de arayıp bilgi almak isterim,benim de öyle bir niyetim var.
Kapı içi de şart hocam, ayrıca ses sistemine de büyük etkisi var.garanti bozulmaz ancak işlerini düzgün yapan yer olması lazım.

Aracınız
Civic FK7 HB 2019
Merhaba hocam, görüştüğünüz yerler hangileri? Mahsuru yoksa ben de arayıp bilgi almak isterim,benim de öyle bir niyetim var.
Kapı içi de şart hocam, ayrıca ses sistemine de büyük etkisi var.garanti bozulmaz ancak işlerini düzgün yapan yer olması lazım.
Hocam Ankara'da fastcare ile telefonda görüştüm, farklı bir forum sitesinde denk geldim bu firmaya. YouTube kanalları ve websiteleri falan da var çoğunlukla restorasyon işleri yapıyorlar.
Diğer yer için ise kendi aracına yalıtım yapan bir arkadaşım numarasını verdi, dükkanı Şaşmaz'da ama tam olarak bilmiyorum, onun cep telefonunu da özelden göndereyim size.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaşlar merhaba,

Yeni bir başlık açmak istemediğim için bu başlığa yazıyorum. 2019 FK7 HB Sport aracım var, pek çoğumuz gibi yol sesinden rahatsızım, davlumbaz içi yalıtım ve dışına da pütür gibi bir çözüm düşündüm ve Ankara'da bir yerden 4 davlumbaz için 600-1000 arası bir fiyat aldım, malzeme kalitesine göre değişiyor dediler.
Farklı bir yere sorduğumda ise sadece davlumbaz ile randıman alamazsın, tabana da yapman lazım davlumbazlar 1700 + taban 1000 tl olur dedi o da (Bunun malzeme CTK imiş ancak diğer arkadaşa sormadım hangi marka malzeme diye).
Bu konuda tecrübesi olan var mı, sadece davlumbaz yeterli diye düşünmüştüm ama daha önce deneyen tecrübe eden varsa fikir verebilirse çok sevinirim. Sadece davlumbaz yaptırıp geçmeli miyim yoksa yaptırmışken tabana da mı uygulayalım?

Son olarak, aracımın garantisi devam ediyor, yalıtım işleminden dolayı garantinin bozulması gibi bir durum söz konusu olabilir mi?

Şimdiden teşekkürler.
Uygulama yapan arkadaşlar ile görüşün. İlgili konular.

Aracınız
Civic FC5 2020
Reklam ‘a girmez sanırım, subigarage diye bir dükkan var .ınstgramdan takip edebilirsiniz çok profesyonel çalışıyor . Ancak biraz maliyeti fazla . Ne demişler; sizi siz yapan ihtiyaçlarınız değil lükslerinizdir ?

2015 FB7 eco elagance
2020 Fc5 Eco Executive

gunesec

Özel Üye
Reklam ‘a girmez sanırım, subigarage diye bir dükkan var .ınstgramdan takip edebilirsiniz çok profesyonel çalışıyor . Ancak biraz maliyeti fazla . Ne demişler; sizi siz yapan ihtiyaçlarınız değil lükslerinizdir ?

2015 FB7 eco elagance
2020 Fc5 Eco Executive
İstanbul'da hocam. geçen sene 7000 lira demişlerdi?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Reklam ‘a girmez sanırım, subigarage diye bir dükkan var .ınstgramdan takip edebilirsiniz çok profesyonel çalışıyor . Ancak biraz maliyeti fazla . Ne demişler; sizi siz yapan ihtiyaçlarınız değil lükslerinizdir

2015 FB7 eco elagance
2020 Fc5 Eco Executive
Evet forumda yaptıran var. Çok memnun olduğunu belirtmişti. Aracını uzun süre kullanmayı düşünenler için mantıklı olabilir. Veya kolları sıvayıp güzel yalıtım malzemeleri alıp şahsen yapmak. Forumda kendi yapanlarda var.

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar merhaba,

Şimdiden teşekkürler.
Hocam zaten bu yalıtım işi için pütür hiç bir işe yaramaz. Görüştüğünüz yer doğru ürünü önermiş. CTK, FOCAL vs gibi markalara ait ürünler bu yalıtım ve vibrasyon için uygulanan ürünler. Bende bir süredir CTK alıp kendim uygulayım diyorum ama fırsatta bulamadım açıkçası. Bayağı bir emek gerek.
Gerçi araştırmışsınızdır ama CTK Turkey insagram hesabında bu işi Ankara'da yapan firmaların uygulamalarını da paylaşıyorlar.
İmkanınız varsa çamurluk içi, kapılar, arka koltuk altı ve bagaja yaptırın.
Bir kaç video izlemiştim FK7 için yapan vardı, bulursam linki buraya koyarım.

Aracınız
Civic FK7 HB 2019
Hocam zaten bu yalıtım işi için pütür hiç bir işe yaramaz. Görüştüğünüz yer doğru ürünü önermiş. CTK, FOCAL vs gibi markalara ait ürünler bu yalıtım ve vibrasyon için uygulanan ürünler. Bende bir süredir CTK alıp kendim uygulayım diyorum ama fırsatta bulamadım açıkçası. Bayağı bir emek gerek.
Gerçi araştırmışsınızdır ama CTK Turkey insagram hesabında bu işi Ankara'da yapan firmaların uygulamalarını da paylaşıyorlar.
CTK sayfasına bir bakayım belki farklı bir iki yer daha bulabilirim, teşekkürler.
FK7 için videoları pek bulamadım genel olarak FC5 var ama aşağı yukarı aynı sonuçlar olur diye düşünüyorum.
Ben de kendim yapmak isterdim ancak maalesef hem ekipmanım hem de zamanım pek yok.

gunesec

Özel Üye
Hocam hatırlıyorsunuz eğer Ankara'da bu işi yapan yer neresi,paylaşır mısınız? Sosyal medya yok bende web sayfası falan varsa?

Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam hatırlıyorsunuz eğer Ankara'da bu işi yapan yer neresi,paylaşır mısınız? Sosyal medya yok bende web sayfası falan varsa?
Hocam geç döndüm kusura bakmayın. Bir süredir foruma giremedim.
CTK Turkey instagram hesabında görmüştüm. aydın elektronik car hi-fi Çankaya'da yeri.
Belki başka firmalarda olabilir. CTK Turkey instagram hesabından bakabilirsiniz.

Geri