Yardım: FB7 executiveden FC5 executive’e geçiş

Aracınız
Arkadaşlar merhaba,
2014 model lpgli FB7 executive aracımı satıp 2016 model fabrikasyon lpgli FC5 executive almak üzereyim ama kafamda soru işaretleri var. Benim gibi kasa değiştiren yada iki kasayı da kullanmış arkadaşlardan olumlu yada olumsuz yönleri konusunda fikirlerini alabilir miyim? Güvenlik, yol tutuşu, konfor gibi konularda artı ve eksileri ne olur? Böyle bir hamleyi yapmak mantıklı mı? Değerli fikirleriniz için şimdiden teşekkürler...

Maddi olarak çok fark açıyorsa hiç gerek yok. İkisinide kullandım kullanıyorum. Fb7 sanki daha dayanıklı. Fc5 kalite algısı olarak bir alman kadar iyi dursada öyle değil. Şanzıman olarakta fb7 den sonra biraz başınızı vurabilirsiniz. İki araç arasında performans olarak hiç bir fark yok

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Aslinda hiz meraklisi degilim. Aradigim konfor, yakit ekonomiso ve elbetteki guvenlik. Bu anlamda fc5 goruntu olarak sanki bunlari daha iyi saglar hissi veriyor bana ama bu sadece hissiyat. Neticede direksiyonuna bile oturmus degilim :) bir yandan da yok gocuk var yok kaput dalgalaniyor yok saclari cok ince gibi bir cok sey duyduk ve hala duyuyoruz. 2007 den beri civic kullaniyorum ve fd6 ve fb7 4 tane aracim oldu. Hondanin sorunsuzlugundan hareketle model yenilemek niyetindeyim. Bu baglamda ne onerirsiniz peki?

Aracınız
Civic FC5 2018
konfor, yalitim vs olarak ilk seri yani 2016 fc5 araclardan pek memnun degildi sanirim alanlar. ama 2017 kasim ve sonrasin da ki fc5'ler de bu konularda gelistirme yapilip arac daha iyilestirildi diye biliyorum

Arkadaşlar merhaba,
2014 model lpgli FB7 executive aracımı satıp 2016 model fabrikasyon lpgli FC5 executive almak üzereyim ama kafamda soru işaretleri var. Benim gibi kasa değiştiren yada iki kasayı da kullanmış arkadaşlardan olumlu yada olumsuz yönleri konusunda fikirlerini alabilir miyim? Güvenlik, yol tutuşu, konfor gibi konularda artı ve eksileri ne olur? Böyle bir hamleyi yapmak mantıklı mı? Değerli fikirleriniz için şimdiden teşekkürler...

Öncelikle 2012 fb7 kullanıcısıydım şimdi 2017 fc5 kullanıcısıyım. En önemli fark konfor. Kesinlikle fc5 in konforu daha iyi ayrıyetten malzeme kalitesi. Özellikle fc5 in trim malzemeleri olsun koltukları olsun fb7 ye göre çok daha şık ve konforlu. Yol tutuşu olarak çok fark yok ama kendini daha güvenli hissediyorsunuz fc5’te. Yakıt nasıl diye sorarsanız şehirler arası normal kullanımda 400 km nin üstüne bile çıkabilirsiniz. Yani kısacası fb7 den fc5 e geçmek gayet mantıklı. Maddi durumunuz el veriyorsa beklemeyin derim...

kayhanbozkus

0
Yönetici
Sorun yasayabileceginiz en buyuk konu @sercanboss 'un da bahsettigi gibi sanzuman olacaktir. Fakat 2018 exe'lerde paddle shift secenegini kesinlikle ekletin hic bir sorun yasamazsiniz bu sekilde. F1 sanzumana alisan biri FC5in CVT sanzumanina alismakta biraz zorlaniyor.

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

Aracınız
Şanzımanda ne gibi bir sorun yaşarım? Konfor hissi mi, arıza mı, performans mı? Birde aslında 2016 model fc5 araç için anlaştım. Araç 2017 trafiğe çıkışlı 2016 model executive. Fc5 kasalarda 2016 2017 ve 2018 arasında farklar mı var ve varsa ne gibi bir fark var?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@Engineer54 Civic in tüm kasalarını kullanan birisi olarak bugüne kadar üretilmiş en iyi yol tutuşu olan civic diyebilirim. Diğer hususlar da fb7 nin iyi olan yanları da var, fc5 in iyi olan yanları var.

kayhanbozkus

0
Yönetici
Şanzımanda ne gibi bir sorun yaşarım? Konfor hissi mi, arıza mı, performans mı? Birde aslında 2016 model fc5 araç için anlaştım. Araç 2017 trafiğe çıkışlı 2016 model executive. Fc5 kasalarda 2016 2017 ve 2018 arasında farklar mı var ve varsa ne gibi bir fark var?

Mekaniksel sikinti degil bahsettigim aracin devrini ayarlamakta zorlanabilirsiniz. Fb7'de f1 sanzuman yani direksiyonda ki kollar ile araci rahatlatma sansiniz var. Fakat bahsettiginiz 2016 2017 hatta bazi 2018lerde direksiyon vitesi maalesef yok. Opsiyon olarak sunulmus su anda isterseniz sifir alirken ek ucret odeyerek paddle shift taktirabiliyosunuz.

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

Geri