Yardım: FB7 executiveden FC5 executive’e geçiş

ozqury

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Benim FB7 Elegance paketti, FC5' im ise Executive. Bana göre nacizane FC5' in artıları; hissedilebilir yol tutuşu. Yüksek hızda ve virajda araba daha fazla güven veriyor. Frenleri daha iyi ve ve kesinlikle daha sessiz. Ayrıca süspansiyon bakımından da araç tümseklerde ve çukurlarda kesinlikle daha az sarsıyor ama araç 3 cm civarında daha alçak olduğundan tümsek ve çukurları geçiş bi parça daha dikkat istiyor. Bana göre dışarıdan daha yakışıklı ve içinde kullanılan malzemeler bir tık daha kaliteli ve bagaj hacmi daha bir geniş. Eksilere gelirsek ise; kesinlikle araçta stepne yok. FB7' de küçük boy da olsa bir stepne olsa FC5' te lastik tamir kiti var sadece. Otomatik modda kullanılan sileceklerin silme aralığı anlamsız derece saçma ve sinir bozucu, şehir içi trafiğinde kaç kez sileceği manuel olarak kullandım saymadım bile. Ya ciddi yağış yokken çok seri çalışıyor ya da biraz da yoğun yağışta daha seyrek siliyor. Acayip bi mantıkla iş yapıyor. :) Bana aracın içinde bulunan cepler ve bardaklılar da FB7' ye göre daha yetersiz geldi mesela. Torpido gözü iyi konsol ve çevresinde bulunan ek cepler sanki biraz daha yetersiz gibi. CVT şanzumanda henüz bir sorun yaşamasam da (ki yaşayacağımı da zannetmiyorum, sonuçta şanzuman bakımından dünyanın sayılı markalarından biri Honda) paddle shift olmaması bi parça zorluyor beni, tabii bu durum teknik veya sorun olarak değil, sadece araca kendimi tam hükmedemiyor gibi hissediyorum bezen. Onun dışında ben arada 35.000 lira fark vererek değişim yaptım ama dediğim gibi ben Elegance' den Executive' e geçiş yaptım. Eğer aracı hala almadıysanız ben kendi adıma tavsiye ederim, yok zaten aldıysanız da hayırlı olsun diler kazasız belasız sürüşler dilerim.

Aracınız
Civic FC5 2018
yurtdisinda vatandasligim olsa hem uygun fiyata hemde daha dolusunu alirim.Guvenlik donanim olmayan bos arac bir de ustune arka koltuk isitma kor noktasida olur.

MI 5s cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri