Yaya koruma sistemi rezaleti

cagdasozkan

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Eğer gerçekten bir yayayi koruyorsa tamam da ben inanmıyorum bakın benim kaza da arabaya çarptım fişek attı ama hafif bir darbede sadece lamba yaktı e yaya ne kadar ağır bir darbe olabilir ki kaput açsın, bir diğer mesele de şu kardeşim yayayi niye sadede dizel koruyor benzinli niye korumuyor !
Bildiğim kadarıyla dizel ve Type-r larin motor bloğu daha yüksekte (kaputa daha yakın) olduğu için önden direkt çarpmada yayaya daha çok zarar verme ihtimali var, o yüzden bu iki araçta bu sistem mevcut. 1.5 veya 1.6 olanlarda bu yükseklik söz konusu değil

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Evet dizelde olup benzinlide olmaması ayrı bir muamma.Bu donanim insignia veya astra dada var .Onlarda da bu sistemden dolayı ilanlarda açtı vs diyorlardi.

Srkn55

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Herkese merhaba bugün sorunu çözdüm. Fünyeler patlamıştı direnç atıp çubukları kestik. Srs airbag beynini söküp yazılım atıldı hepsi 1500 tl tuttu sorunsuz kullanıyorum. Birinin ihtiyacı olursa diye yazıyorum.
fünyeler patlamadan drenç atılabiliyormu acaba açılmasını engellemek için bilginiz varmı

Ad Soyad
Remzii sa
Aracınız
Civic FC5 2018
Valla bulursanız bana da söyleyin keşke kaskoya bunu yaptıracagima iptal ettirseydim hasar kaydım da az olurdu
Merhaba, ben de yenş aldım bu aracı garanti devam ediyor. Köpeğe çarptık sistem devreye girdi kaput kalktı. kasgodan mı yaptırıp yaptırmamakta kararsızım. Sistemi iptal etsek airbagler için sıkıntı olur mu bilginiz var mı?

Ad Soyad
Remzii sa
Aracınız
Civic FC5 2018
Herkese merhaba bugün sorunu çözdüm. Fünyeler patlamıştı direnç atıp çubukları kestik. Srs airbag beynini söküp yazılım atıldı hepsi 1500 tl tuttu sorunsuz kullanıyorum. Birinin ihtiyacı olursa diye yazıyorum.
Airbagler açılmayabilirmiş bu doğru mu peki

Ad Soyad
Furkan Başpınar
Aracınız
Civic FC5 2018
aracıma geri geri gelen ve dokunduran bir araç oldu bu yaya koruma sensörü yandı sönmedi sensörleri aynı hizaya getirebileceğimizi belirttiniz bu kaput vs hiç açılmadı bile sadece öndeki krom parça kırıldı honda ambleminin olduğu düzelirmi sizce ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
aracıma geri geri gelen ve dokunduran bir araç oldu bu yaya koruma sensörü yandı sönmedi sensörleri aynı hizaya getirebileceğimizi belirttiniz bu kaput vs hiç açılmadı bile sadece öndeki krom parça kırıldı honda ambleminin olduğu düzelirmi sizce ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Geçmiş olsun hocam pistonlar aktif olduğunda kaput kalkıyor. O vaziyette iken geri dönüşü yok. Tahminen sizin ön panelde bulunan dört sensörden birine hafif temas olmuş, ondan dolayı ikaz oluşmuş gibi duruyor. Tampon sökülüp sensörler kontrol edilir. Pozisyon ve soket temizğinden sonra ecuya reset atıp takip edilir. Tekrar aynı hatayı verir ise sensör değişimine gidilebilir.

Son düzenleme:
Geri