Yeni aldığım Fb 7 hakkında bir kaç problemim var

Aracınız
Civic FB7 2013
Hayatımdaki ilk Honda’m oldu bu araç zaten ikinci arabam önceki 2001 clioydu. Yani ilk eli yüzü düzgün arabam geçen hafta aldığım FB 7 oldu. Araba bakımı gibi konularda hiç ama hiç bilgim yok.

Arabam 2013 model eco elegance. Tüpü yüzünden arıza lambası veriyor benzine geçince düzeliyor bunu brcye gitsem düzeltirler diye ümit ediyorum.

Sunroof arabayı kilitleyince kapanmıyor bu bence büyük sorun es kaza kışın bi unutsam yağmurda arabanın içi mahfolur bunu ekletme şansım var mı?

Katlanır ayna benim gibi fakir ama gururlu gençlerin hayali bunu ekletme şansım var mı?

Son olarak serviste olmasa bile merdiven altı şekilde menüyü Türkçe yapma şansım var mı?

Bonus soru: forumda ortak payda da buluşulamamış ama arabanın motorunu nasıl temizlerim?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
@Tengri Aracınız hayırlı olsun.

1. Düzgün bir lpg ayarı ile regulator basıncı enjektor nozulları dikkate alınarak yapilacak bir ayar zengin-fakir karısımından kaynaklanan arıza lambası yakma sorununa çözüm olacaktır.
2. Sunroofun kumanda ile kapatılması için sunroof modül uygulaması yapılabilir.
3. Katlanır ayna 2012 model fb7 lerde mevcut. Sonraki yıllarda yok. Katlanır ayna modülü ve motoru ile yapılabilir fakat maaliyetli olacaktır.
4. Menüyü yetkili servislerde yazılımla türkçe diline çeviriyorlar. Sanayide de bu işlemi yapan yerler elbette mevcut.
5. Motoru wd-40 gibi spreylerle temizlemek ve silmek güzel sonuçlar veriyor.

Aracınız
Civic FD6 2007
Motoru kesinlikle wd-40 ve buna benzer yağlı veya silikonlu maddelerle temizlemeyin. Motor temizliğinde ne güzel sonucu ılık veya bulabilirseniz sıcak su, ardından motor temizleme için özel kimyasal ilaçlar ve ardından tekrar ılık veya sıcak su ve basınçlı hava ile kurulama şeklindeki uygulamadır.

Ama en güzeli işin ehli birine yaptırmaktır.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Motoru kesinlikle wd-40 ve buna benzer yağlı veya silikonlu maddelerle temizlemeyin. Motor temizliğinde ne güzel sonucu ılık veya bulabilirseniz sıcak su, ardından motor temizleme için özel kimyasal ilaçlar ve ardından tekrar ılık veya sıcak su ve basınçlı hava ile kurulama şeklindeki uygulamadır.

Ama en güzeli işin ehli birine yaptırmaktır.
Sebebi nedir hocam söyler misiniz?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
@Tengri Aracınız hayırlı olsun.

1. Düzgün bir lpg ayarı ile regulator basıncı enjektor nozulları dikkate alınarak yapilacak bir ayar zengin-fakir karısımından kaynaklanan arıza lambası yakma sorununa çözüm olacaktır.
2. Sunroofun kumanda ile kapatılması için sunroof modül uygulaması yapılabilir.
3. Katlanır ayna 2012 model fb7 lerde mevcut. Sonraki yıllarda yok. Katlanır ayna modülü ve motoru ile yapılabilir fakat maaliyetli olacaktır.
4. Menüyü yetkili servislerde yazılımla türkçe diline çeviriyorlar. Sanayide de bu işlemi yapan yerler elbette mevcut.
5. Motoru wd-40 gibi spreylerle temizlemek ve silmek güzel sonuçlar veriyor.
Hocam FB7lerde menüyü çevirme yapılamıyor diye biliyorum :unsure:

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Hocam FB7lerde menüyü çevirme yapılamıyor diye biliyorum :unsure:
Fb7 si olan bir arkadaşım yetkili servise sormuş Türkçe yapılabileceğini söylemişler fakat daha gitmedi diye biliyorum. Çoğu yol bilgisayarının dili değiştirebiliyor. Bunda da mümkün olabilir diye düşünüyorum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Fb7 si olan bir arkadaşım yetkili servise sormuş Türkçe yapılabileceğini söylemişler fakat daha gitmedi diye biliyorum. Çoğu yol bilgisayarının dili değiştirebiliyor. Bunda da mümkün olabilir diye düşünüyorum.
Bu hususu ben 3 yıl önce periyodik bakımda sorduğumda servisler ECU ile oynamanın söz konusu olmadığını, navigasyon var ise navigasyon ayarlarını ingilizceden Türkçeye düzeltebileceğini söylemişlerdi :unsure:

Aracınız
Civic FB7 2013
Sebebi nedir hocam söyler misiniz?
Sebebi şu servislerde aynı yöntem ile temizliyor ama sonra kendin silmeye kalkınca bez ya da havlu kağıt üzerine yapışır kalır o sıktıkları sprey ilk başta göze güzel görünüyor ama 2 hafta sonra kuruyunca yağış yapış oluyor heryer temizlemek istesen de temizleyemiyorsun. ;)

Aracınız
Civic FD6 2007
Özellikle plastik kısımlarda silikon veya yağ kaldığından tozlanma zamanla çamur gibi bir tabaka oluşturuyor.
Ayrıca soketlerde wd-40’ın yağlama gibi bir özelliği olduğundan temassızlık yapabiliyor.

Geri