Yeni aldığım Fb 7 hakkında bir kaç problemim var

Aracınız
Civic FB7 2013
Hayatımdaki ilk Honda’m oldu bu araç zaten ikinci arabam önceki 2001 clioydu. Yani ilk eli yüzü düzgün arabam geçen hafta aldığım FB 7 oldu. Araba bakımı gibi konularda hiç ama hiç bilgim yok.

Arabam 2013 model eco elegance. Tüpü yüzünden arıza lambası veriyor benzine geçince düzeliyor bunu brcye gitsem düzeltirler diye ümit ediyorum.

Sunroof arabayı kilitleyince kapanmıyor bu bence büyük sorun es kaza kışın bi unutsam yağmurda arabanın içi mahfolur bunu ekletme şansım var mı?

Katlanır ayna benim gibi fakir ama gururlu gençlerin hayali bunu ekletme şansım var mı?

Son olarak serviste olmasa bile merdiven altı şekilde menüyü Türkçe yapma şansım var mı?

Bonus soru: forumda ortak payda da buluşulamamış ama arabanın motorunu nasıl temizlerim?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar çok teşekkür ederim yardımlarınız için. Civic alan birinin aldıktan sonra sorduğu genel sorular bunlar olabilir ekseriyetle. iyi ki bu forum var, bayram arkası parça parça bütçem el verdiği müddetçe bu eksiklikleri kapatırım diye umut ediyorum. yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Motor temizliğinde işin ehline güvenmek istiyorum da işte ne bileyim bi su aldırsa diye korkuyor insan:) o konu hala muallakta en kötü teyzeoğluna yaaptırcaz o işi :)

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Wd-40 gibi ürünlerin yağlı silikonlu olduğu doğru. Ben bu zamana kadar bütün araçlarımı böyle temizledim. Hicbir sorunla karsılasmadım. En azından uçucu bir madde ve su gibi pas yapma olasılığı da yok. Sıktıktan sonra bezle iyice siliyorum. Yağlanmanın da koruyucu ozellikte olduğu kanaatindeyim. Çok ince bir tabaka oluyor. Bu benim görüşüm. Herkese uymayabilir. Motoru suyla yıkama taraftarı değilim.

Aracınız
1. LPG ayarını yola cıkarak yapılmalı. Olduğu yerde yapılan ayarlarda hep bu sorun ile karşılanıyor.
2. Sunroof için modül takılabiliyor.
3. Aynaları cıkma ayna bulup değiştirebilirsiniz.
4. Motoru temizlemek için würth motor temizleme spreyini kullanın youtubede videoları var.
5. Menu dili değiştirilemiyor bunun için boşa uğraşmayın. Zaten anlaşılmayacak birşeyi yok çok işlevsel bir menu yok.

Geri