Yeni dolandırıcılık türü.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Sirf bu konuya yorum atmak için kayit oldum
Bahsettiğiniz kişi ile bugun görüştüm güncel numarasi da söylediklerine göre inşaat işi yapıyorlar - 0532 773 41 27 cia dan sorgulattim adi onur - bana da alacak karsiligi araç aldiklarini söylediler piyasadan daha düşük fiyat çekmişler...
Tabiki düşmedik bu konu sayesinde uyandik allah sizden razi olsun madur olanlara geçmiş olsun....

Hocam verilmiş sadakanız varmış, elemanın tipi zaten ortada evlat olsa sevilmez.

Aracınız
Bakkal olsa sakız alınmaz bu adamdan.

Bende geçen sene Ankara 'ya ucuz araba almaya gitmiştim, karşıma kılıksız herifin teki geldi. Mıy mıy konuşuyordu telefonda. Kazasız dediği aracı ekspere bile göstermeden kazalı yerlerini boyalı parçalarını saymış, sövüp geri Elazığ 'a dönmüştüm. Satıcıların şekli şemali bile insanlara fikir verebilir. Araç alma işi artık tehlikeli olmaya başladı. Ya tanıdık kişiler arasında araçlar gidip gelmeli, ya da malesef ki sıfır araç alınmalı.
Çok haklisiniz iyiki tanıdıktan almışım diyorum arabamızı ablacığım kadarıyla arabada bir şey yok ama kağıt üzerinde agir hasar kayidi var konuyu açan arkadasin... Bu da boş yere değer kaybı demek bilmeyen biri öyle düşünmez.

K013 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Qwerty

0
Arkadaşlar bende ucuz atlatanlardanım. Malum siteden bi araç buldum. Araç Eskişehir'de görünüyor. 26 plakalı. Araçta değişen yok, hasar kaydı yok. Adamı aradım. Araçla ilgili birkaç şey sorduktan sonra fiyatta ne kadar düşebileceğini sordum. Bir anda 2500 tl düştü. Hatta eskişehire gelmeniz zor olur, ortada polatlıda buluşalım dedi. Tamam sen bana şasi no yolla dedim. Şasi no gelene kadar plakadan sorguladım. Sogulanan araç SBM kayıtlarında yoktur diye cevap geldi. Tabi ben bunu ilk olarak hasar kaydı yok olarak yorumladım. Neyse şasi no geldi, bi mesajda onun için attım. Tramerde geçmiş bir hasarı yoktur diye cevap geldi. Benim iştahım iyice kabardı tabi. Ta ki sigortacı bir tanıdıktan sorgulama yaptırana kadar. Aracın şasi nosu ile geçmişini sorguladı. Araç ilanda söylendiği gibi, marka model tutuyor, hasar kaydı da yok. Yalnız buraya dikkat! Araç 80 plaka görünüyor. Adamı aradım bu nasıl oluyor diye. İmkansız falan diyip saçmalamaya başladı. Ruhsatın resmini çekip yolla dedim. 1 hafta oldu gönderecek. Arıyorum telefonlarıma da bakmıyor. Siteye şikayet ettim. İlan hala yayında. Birinin canını yakmaz inşallah. Velhasıl kelam, benim verilmiş sadakam varmış. Siz siz olun ruhsatın fotoğrafını görmeden, sigortacınıza sorgulama yaptırmadan araç almayın.
Saygılar

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=9420]Qwerty[/MENTION] Geçmiş olsun hocam verilmiş sadakanız varmış.

Aracı satan kişi daha önce başkasından almış ,noter de satış işleminde yeni plaka istiyorum da demiş olabilir. Yani kısaca bir şasi no üzerinden birden fazla plaka görmek mümkün. Bu nedenle şasi no sorgulaması yapmak daha faydalı

Oziyy

0
Bu adamdan bi araç da ben aldım expertiz dükkanı açmışlar Ankara Etimesgut ta aldığım araçdan sıkıntı çıktı eşinize dostunuza yayın çok tehlikeli

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
5b6d3bd79373749613d71d722c4c6a4e.jpg

Fatih Yücel adam bu herkes bilsin tanısın

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hocam kusura bakma ben bu adamdan değil araba almak, bijon anahtarı bile almam. Honda kullanıcısı iyi kötü bellidir,adam tipten falso zaten. Bende size sigorta ve kaskonun farklı bi çakallık yöntemini anlatayım. Ben bunu yaptım bile bile ve aracı satarken de herşeyini anlatıp gösterip öyle sattım. 2012-2013 te babamın işi gereği sivastan otobüs aldık, kaza kaydı hasar falan yok , sigorta kaskoyu yaptık 1 yıl kullandık,kaskonun bitmesine 20 gün kala kırmızı ışıkta duruyorum arkadan başka bir otobüs bir patlattı aracın arkası turşu. Arabacı sanayiye biz de doğru sigortacıya. Eski kasko belgelerini verdik kaskoyu 1 yıl daha uzattık. Araçta o ana kadar hasar girilmediği için hasarsızlık indirimi verdiler tabi ki,aracı da son 20 günü olan kaskodan yaptırdım. Hasar eski kaskoda kaldı yani,yeni kaskoda kaydında hasar görünmediği için bir sonraki yılda da hasarsızlık indirimi olarak yine kasko yaptırmıştık. Araca hasar işleniyor fakat sigorta şirketi yenileme yaparken kaza yapmışsınız diyerek fiyatı yüksek çıkartamıyor. Biraz da tesadüf oldu bizimkisi,sattığımız kişiye değil milleti sömüren sigorta şirketlerineydi yaptığımız.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Oziyy

0
Kazalı araç alıyor toparlayıp satıyor sattığı araçların hepsinin motoru sıkıntılı dikkat edin sözünün eri değil

Geri