Yeni Honda Civic FE Kasa 2022 ( Öğrenelim, Bildiklerimizi Paylaşalım )

Aracınız
Civic FC5 2020
BU sorunun cevabını bende çok merak ediyorum, zira yeni kasaya geçme ihtimalim var, ancak böyle bir sorunlar var ise FC5 ' e tekrar yönelebilirim. yada LPG ' ye hiç bulaşmasak mı ki...

Başkan
Silkeleme yazılım güncellemeyle hallediliyor

Bana göre FC5 mi Bu EFSANE BAK o kadar diyim EFSANE olmuş yakıt hemen hemen aynı bence yol tutuş ve TURBO OLAYI koparmış diğer konular şuraya dursun

2 sene önce beni dinlediysen şimdi de dinlemeni tavsiye ederim BULAŞ BULAŞ benzin pahalı ECO YA DEVAM ?

2018FC5 EXE ECO
2020FC5 EXE ECO
2021 FE EXE ECO

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2020
Merhaba hocam 1 aydan fazladır eco elegance paket kullanıyorum 1200 km yol yaptım şehir içi , araçta herhangi bir silkelenme yada titreme ile karşılaşmadım

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Üstad
Sabah araç çalışıp LPG ye geçiş esnasında yapıyordu motor soğuk iken ısınınca bir problem yoktu belki sizin aracınıza yazılım yapılıp öyle teslim edilmiş olabilir

2018FC5 EXE ECO
2020FC5 EXE ECO
2021 FE EXE ECO

Ad Soyad
UMTBRT
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhabalar yeni Honda Civic LPG almayı düşünüyorum. Fakat LPG li modellerde rölantide ve kalkışta silkeme sorunu olduğu söyleniyor. Servise sorduğumda böyle bir durumdan bahsetti fakat detay vermedi. Böyle bir silkeleme var mı? var ise de çok fazla hissediliyor mu?
Ben de sabah ilk çalışmada geç ve silkelenerek çalışma problemi vardı, lpg enjektörü değişti, sorun çözüldü. Genel olarak silkeleme-titreme tarzı şikayet geliyor, sanırım bir yazılım problemi var. İnsanın canı sıkılıyor ama sonuçta 6 yıl garanti mevcut.

Ad Soyad
Yunus Atay
Aracınız
Civic FE1 2021
Üstad
Sabah araç çalışıp LPG ye geçiş esnasında yapıyordu motor soğuk iken ısınınca bir problem yoktu belki sizin aracınıza yazılım yapılıp öyle teslim edilmiş olabilir

2018FC5 EXE ECO
2020FC5 EXE ECO
2021 FE EXE ECO

Hocam aracı aldıktan sonra bir sefer yokuşta stop etti ve lpg göstergesi doğru göstermiyordu bir gariplik vardı bir sonraki gün servise götürdüm lpg yazımını güncellediler lpgyi fulleyince düzeldi sadece bazen araç rölantide çalışınca sanki titreme oluyor ama bazen onun haricinde bir problem yok

Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam aracı aldıktan sonra bir sefer yokuşta stop etti ve lpg göstergesi doğru göstermiyordu bir gariplik vardı bir sonraki gün servise götürdüm lpg yazımını güncellediler lpgyi fulleyince düzeldi sadece bazen araç rölantide çalışınca sanki titreme oluyor ama bazen onun haricinde bir problem yok

Merhaba
Güncellemeden önce bende 4 kere yaptı hiç kafaya takmadım inanın isteye bilerek 4500 km de götürdüm BENZİNİ FAZLA YAKMASI FAKAT ÇOK DAHA SERİ OLMASI MESELA bunlar vardı araçta güncellemeden sonra az da olsa çekiş düştü mesela genede makina eski eco larıma göre MAŞALLAH ÇOK GÜZEL TÜM ARKADAŞLARA SAĞLIKLA SEVDİKLERİYLE BİRLİKTE GÜZEL GÜNLERDE KAZASIZ BELASIZ KULLANMASI DİLEKLERİMLE

saygılar

2018FC5 EXE ECO
2020FC5 EXE ECO
2021 FE EXE ECO

Ad Soyad
Mustafa Ünal
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhaba
Güncellemeden önce bende 4 kere yaptı hiç kafaya takmadım inanın isteye bilerek 4500 km de götürdüm BENZİNİ FAZLA YAKMASI FAKAT ÇOK DAHA SERİ OLMASI MESELA bunlar vardı araçta güncellemeden sonra az da olsa çekiş düştü mesela genede makina eski eco larıma göre MAŞALLAH ÇOK GÜZEL TÜM ARKADAŞLARA SAĞLIKLA SEVDİKLERİYLE BİRLİKTE GÜZEL GÜNLERDE KAZASIZ BELASIZ KULLANMASI DİLEKLERİMLE

saygılar

2018FC5 EXE ECO
2020FC5 EXE ECO
2021 FE EXE ECO

Korkarım rolanti devrine yakın devirde yokuş yukarı stop etme sorunu benim 182 lik benzinlide de var. 2 kez yokuş yukarı durmaya yakın hızda hızlanmak istediğimde stop edexekmiş gibi titremeye başladı ve sonra gaz alarak hızlandı. Otomatik araçta olmamalı böyle birşey.

Ad Soyad
Fatih Gür
Aracınız
Civic FE1 2021
Bu araç standart olarak 182 lik geliyor TR de Lpg ye uydurmak için beygir gücü düşürülüyor. Bence şöyle olmalıydı Lpg de giderken 129 beygir Lpg yi kapatınca 182 beygir olmalıydı motor sonuçta aynı :). Silkeleme sorunu sıcak havalarda daha az olurken soğuk havada ilk çalıştırmada kendini daha çok belli ediyor. Bunu da yaz ve kış modu lpg yazılım güncellemesi olarak sorunun ortadan kaldırılacağı honda tarafında belirtilmeli...

Kısaca bu trim sesler hep olacak gibi youtube de inceleme videolarına bakıyorum lüks d segment araçlarda bile var bu trim sesleri alışmak gerek :)

Ülkemizdeki asfalt kalitesi çok düşük bizim hissetmediğimiz mikronluk titremeler aracın her zerresini etkiliyo ve esneme payı olmayan sert malzeme tabiki o kadar titremeye zamanla milimetrik açılmalarla trim sesine dönüşebiliyo bu mercedes audiden fiat citroene kadar geçerli sonuçta plastik plastiktir demirde demirdir mercedes audi yada vw farklı demir kullanmıyo arabayı pahalı yapan en önemli 3 etken marka algısı teknoloji ve içeriyi süslü püslü oyuncaklı göstermek… ve son olarak ülkemizde maalesef arnavut kaldırımından yapılan anacaddeler var şakır şakır yerinden oynayan taşların üstünde gidiyoruz araba zırıl zırıl sallanıyo böyle kalitesiz yollarda bence araçlarımız beklenenden daha sağlam

Ad Soyad
isa satar
Aracınız
Civic FE1 2021
havaların ısınmasıyla birlikte klima açma zamanı da gelmiş. bugün araçta ilk kez klima açtım. arabada 4 kişiydik. çekişte hiçbir problem yaşamadım. ekstra bir titreme olmadı. tatlı tatlı da üfürdü ikinci kademede.

Geri