Yeni Honda Civic FE Kasa

gunesec

Özel Üye
408 güzel araç, imkanım olsa geçmeyi düşünebilirdim.
Yeni Civic konusunda bence tereddütte kalmayın. Seveni çok, kullanan memnun kalıyor.

Ayrıca Peugeot, Citroen ve Opel aynı motor ve şanzımanı kullanıyor. Peugeotlarda olan eski sıkıntılar yok diye biliyorum.

Ad Soyad
Timur.S
Aracınız
Civic FE1 2023
arkadaşlar merhaba, bende 2022 yeni kasa civic mevcut ama ben ses sisteminden hiç memnun değilim bunun içinde Bose marka yurtdışında satılan ses sistemini taktırmak istiyorum bunu Türkiyede satın alabilme şansımız var mıdır?

basit ama efektif bir yöntem söyleyeyim emin olun çok memnun kalacaksınız:

1) Ön kapılara: https://www.ozenhifi.com/alpine/hoparlorler/type-g-serisi/263-alpine-g-serisi-spg-17cs.html

taktırın, bunlar aracın orijinal teybi ile gayet temiz,sorunsuz ve dolgun,net çalıyor ,dikkat etmeniz gereken iyi bir montajıya gitmek bir sürü iyi sanılan kasap var piyasada iyi bir noktada artı eksi kutupları karıştırılmadan iyi bir kapı kasnağı ile monte edilir ise 10 numara olur.

bu komponentin bir büyük avantajıda crossoverının ortadan kesilerek tek parçadan 2 ayrı parçaya (Bi Amp) dönüşebilmesi bunun en büyük getirisi kapıdaki midbassa crossover koyabilmeniz ve A sütününda bulunan tweeter/tize ayrı bir crossover koyabilmeniz.

2) arkalar: pek gerek yok çünkü teyp fabrikadan çoğu gücü önlere vermeye ayarlı ama eğer istiyorsanız aynı hoparlörlerden önede alınabilir.

3) yukarıdaki hali ile bile çok daha dolgun,bassları bozmadan temiz veren bir sistem olacak ama eğer bir tık fazlası olsun derseniz diğer üyemizinde önerdiği gibi Alpine SWE-815 alınabilir çok ama çok başarılı bir sub ve şahsen bende kullanıyorum araçta minimal yer kaplıyor çapından çok daha fazlasını veriyor.

bahsetiğiniz bose sistemli Kanada üretimi Touring modeline bindim ve samimi konuşmak gerekirse size yukarıda önerdiğim sistem emin olun hiç aratmaz heleki bass konusundada ezer geçer kıyas bile değil.

Ad Soyad
Murat Aras
Aracınız
Civic FE1 2023
Selam, ben bagaja Alpine SWE 815 subwoofer konumlandırdım. Sesler artık daha doygun ve tamamlanmış hissi veriyor. Aracın dışına rahatsızlık vermiyor. Bu şekilde bir deneyin, mevcut hoparlörleri değiştirme masrafına değmeyebilir.
Merhaba swe montajini kendiniz mi yaptınız?

Geri