Civic FC5 Yeni Honda Civic Ortalama LPG Yakıt Tüketimi...

ABurak

0
Aracınız
Birşey merak ettim. Aracım ilk çalıştığında anlık benzin tüketim değerleri 20 litrelerde. Fakat aracı ilk aldığımda benzin modunda kullanırken 6 litreleri gösteriyordu. Lpg modunda daha çabuk gaza geçmesi için mi bukadar yüksek benzin tüketiyor?

Arada herhangi bir fark olmaması lazım lpg ya da benzin modunda olması açısından. Bildiğim kadarıyla bu konuda etkili olan motor sıcaklığı, yol durumu ve gaz pedalına basma oranı gibi kullanım şartlarının genelidir. İlk harekette 20 seviyesine çıkması da gayet normal hatta gösterge 20 ile sınırlı olduğu için 20 gibi görünüyor, göstergede devamı olsa 30'ları da görebilirdik anlık olarak. Kalkıştaki anlık tüketim verisi daha önceki tecrübelerime göre tüm araçlarda (opel,renault,hyundai,skoda,volvo,fiat,peugeout,bmw,vs) aynı şekilde fazladır ve teknik olarak normal olan da budur.

Fenci

0
2. Depomuda doldurdum. 356 km yol 32.7 litre gaz aldı. 2.62 liradan aldım gazı aytemizden. 85.5 lira ödedim. Kmde 0.24 kuruş tüketim yapmışım tamamen karma tüketim.

2. Depomuda doldurdum. 356 km yol 32.7 litre gaz aldı. 2.62 liradan aldım gazı aytemizden. 85.5 lira ödedim. Kmde 0.24 kuruş tüketim yapmışım tamamen karma tüketim.

Kardeş eco açık mı sende bayiden alırken şehir içi açma hiç bir faydasını göremezsin dediler uzun yolda faydalı diye bilgi verdiler , ben aracı yeni aldım ilk depo 78 TL gaz aldı 70 km geldiğimde 2 diş düştü , depo boşken test edip bilgileri not ederim inşallah burayada ama senin tüketim şahane !!!

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Kardeş eco açık mı sende bayiden alırken şehir içi açma hiç bir faydasını göremezsin dediler uzun yolda faydalı diye bilgi verdiler , ben aracı yeni aldım ilk depo 78 TL gaz aldı 70 km geldiğimde 2 diş düştü , depo boşken test edip bilgileri not ederim inşallah burayada ama senin tüketim şahane !!!

Kullanımına çok bağlı. Ben hız seven biriyim. İşim de çevre yolunda olduğu için 180den aşağı hiç kullanmıyorum aracı , 270km anca gidiyor. Bence bu hıza bu tüketim iyi. Semtte kullanırken 70-110arası kullanıyorum o zaman da 350km falan gidiyor.

Lpg modunda lt hesabı nasıl yapılıyor arkadaşlar , benzinde ekranda gösteriyor zaten de lpg de birşey göstermiyor kendi hesabımızı mı yapıyoruz ?

Birde gündüz farlar otomatikte kendiliğinden yanıyor tamamen off nasıl yapılıyor gündüz ledleri ile gitmek için sol koldan yapamadım kapatıyorum otomatik kendi açıyor sonra

Kullanımına çok bağlı. Ben hız seven biriyim. İşim de çevre yolunda olduğu için 180den aşağı hiç kullanmıyorum aracı , 270km anca gidiyor. Bence bu hıza bu tüketim iyi. Semtte kullanırken 70-110arası kullanıyorum o zaman da 350km falan gidiyor.

Yeni Honda civic ortalama LPG Yakit Tuketimi
Lpg modunda lt hesabı nasıl yapılıyor arkadaşlar , benzinde ekranda gösteriyor zaten de lpg de birşey göstermiyor kendi hesabımızı mı yapıyoruz ?

https://www.civictr.com/showpost.php?p=122510

Kendimiz hesaplıyoruz. Fabrikasyon çıkışlı lpglerde ne yazık ki lpg modundaki tüketim bilgileri yazmıyor cihazda.

Geri