Yeni kasa Accord uzun kullanım testi

Ad Soyad
ST
Aracınız
Diğer Markalar
Yeni aracınız hayırlı olsun öncelikle. Yalıtım konusu hakkında bilgi verebilir misiniz acaba?
Yeni kasa Civic FE1'lerde de sanırım çok iyileştirilmemiş gibi. D segmenti Accord'da durum nasıl acaba merak ediyorum.
Teşekkür ederim. Aracın ses yalıtımı beni fazlasıyla memnun etti. 130-140 km/h larda bile gayet sessiz. Bildiğiniz gibi ön iki camda çift katman cam mevcut. Beni yine üzen yeni bir detay da aracın 198 km/h da kesiciye girmesi. Limitör koymuşlar :(

Aracınız
Teşekkür ederim. Aracın ses yalıtımı beni fazlasıyla memnun etti. 130-140 km/h larda bile gayet sessiz. Bildiğiniz gibi ön iki camda çift katman cam mevcut. Beni yine üzen yeni bir detay da aracın 198 km/h da kesiciye girmesi. Limitör koymuşlar :(
120 ile giderken düz yolda ve sabit hızda anlık tüketim ne görünüyor?

Ad Soyad
Can S
Aracınız
Diğer Markalar
2020 FC5 Civic satıp 2021 model Honda Accord'a geçtim. aralarında inanılmaz fark var. Gerçi çok km yapma imkanım olmadı ama kısa sürüş deneyimimle bariz farklı olduğunu söyleyebilirim. aracın içine oturduğunuzda segment farkını hemen hissediyorsunuz. Hızlanması, konforu gayet başarılı. Aracı 2021 Aralık ayında aldım dediğim gibi fazla binmeye fırsatım olmadı ancak 1800 km yapabildim o da kısa mesafeler şehir içi. Bana göre bu segment bir arabada olması gerekipte olmayan bir kaç özellik var. Bazıları; 360 kamera, otomatik açılan bagaj kapağı, Navigasyon... aklıma ilk etapta gelenler bunlar. 190 PS gücü ve 260 Nm torku üreten 1.5 L VTEC Turbo motorun gücünü hissediyorsunuz. Bu aracı diğer araçlardan ayıran en önemli özellik bence Uzaktan Motor Çalıştırma özelliği. Bir de çok memnun olduğum diğer bir özellik de Otomatik Dur/Kalk Özelliğine Sahip Hız Sabitleyici, öndeki aracın hızına göre kendini ayarlıyor. İstanbul trafiği için çok olumlu bir özellik. Şimdilik bu kadar. Tecrübelerimi aktarmaya devam ederim. Aracı kullanmaya fırsat bulabilirsem. Herrkese keyifli sürüşler.
Benimde eski aracım ve yeni aracım sizinkiyle aynı model marka olmuş ilginç şekilde :) Benim eksik bulduğum noktalar, uzaklaşınca otomatik kilitleme olmaması, tutamağa dokunma zorunluluğu, kilitlemeyi unutuyorum çoğu zaman, hız limitleme özelliği neden yok anlamadım, şehir içinde çok kullanırdım civicteyken. Onun dışında görüşlerinize katılıyorum, ben bu kadar farklı bir his vereceğini tahmin etmemiştim. C ile D segment arasında farkın bu kadar fazla olması şaşırtıcı geldi. Ama kesinlikle şehir içi aracı diyemem bu araç uzun yol aracı. Artık bir an önce gideceğim yere gitmek bile gelmiyor içimden :) Ses sistemi civicten kaliteli ama aman aman iyi diyemem. Sizin dediğiniz eksikliklere de katılıyorum. Uzun süre kullanmak umarım nasip olur kazasız belasız.

Ad Soyad
Cn usl
Aracınız
Diğer Markalar
2021 model accord aracim var ve 2. anahtari kayboldugu icin siparis verdim 6 aydir gelmedi ne zaman gelecegini de hala plazanin muduru bile bilmiyor, siparisi alirken aslinda bu durumu cok iyi biliyorlarmis ama siparise rngel olmasin diye de belirtmiyorlarmis, honda accord crv hrv alacak olanlar hondanin yedek parcadan dolayi buyuk sorunlar yasadigini bilerek alsinlar civic de bu durum nasil tam bilmiyorum teknik personelle gorustugumde, arabaya birsey olsa cope mi atacagiz dedigimde "far kaput vs var abi diye cevap verecek kadar komediler" honda pismanliktir

Ad Soyad
ahmed yerli
Aracınız
Civic FK7 HB 2019
Açıkcası Honda markasını seven biri olarak Accord her ne kadar dünyada özellikle de Amerika ve Ortadoğu pazarında çok sevilip kullanılsa da hala bir Avrupa modeli kadar kalite, konfor, tokluk, teknoloji ve tasarım detayı sunamıyor yeni kasasında dahi. Çünkü amacı Avrupa'ya satmak değil esasında. Bir Vw Passat kadar optimum değil ya da Skoda Superb kadar kullanışlı.

Bu segmentte yeni çıkacak olan Skoda Superb oldukça başarılı olacak görüşündeyim, imkan olursa almak da isterim. Japon araçları bu detaylarda geriden geldiği sürece en azından Avrupa'da yeterli başarıya ulaşması pek mümkün değil. Ebadı D hatta E segmeni ayarlarında olsa da herşey hacim değil. Amerika'lı ve Arap müşteriler buna bayılır ama bizim önceliklerimiz daha farklı.

Örneğin yalıtım bir Golf kadar bile iyi değil, ses sistemi, multimedya, farlar, performans hissi, yakıt tüketimi, halı kalitesi vb. Dolayısıyla hem kullanırken hem de satacağımız zaman ederini bulması daha zordur.

Ad Soyad
Cn usl
Aracınız
Diğer Markalar
Açıkcası Honda markasını seven biri olarak Accord her ne kadar dünyada özellikle de Amerika ve Ortadoğu pazarında çok sevilip kullanılsa da hala bir Avrupa modeli kadar kalite, konfor, tokluk, teknoloji ve tasarım detayı sunamıyor yeni kasasında dahi. Çünkü amacı Avrupa'ya satmak değil esasında. Bir Vw Passat kadar optimum değil ya da Skoda Superb kadar kullanışlı.

Bu segmentte yeni çıkacak olan Skoda Superb oldukça başarılı olacak görüşündeyim, imkan olursa almak da isterim. Japon araçları bu detaylarda geriden geldiği sürece en azından Avrupa'da yeterli başarıya ulaşması pek mümkün değil. Ebadı D hatta E segmeni ayarlarında olsa da herşey hacim değil. Amerika'lı ve Arap müşteriler buna bayılır ama bizim önceliklerimiz daha farklı.

Örneğin yalıtım bir Golf kadar bile iyi değil, ses sistemi, multimedya, farlar, performans hissi, yakıt tüketimi, halı kalitesi vb. Dolayısıyla hem kullanırken hem de satacağımız zaman ederini bulması daha zordur.
Tasarimin goreceli olduguna inaniyorum mesela bence Accord Passattan cok daha guzel tasarima sahip dunyanin sevdigi Alfa Romeo Giu Accorddan da guzel ama ulkedeki tutulma durumuna bakarsak tam tersi satisi da etkiliyor ama teknik ve sorunsuzluk acisindan bircok sevilen tutulan d kasalardan iyi oldugunu saniyorum ama nihayetinde parcasi bulunmayan araci napayim :)

Ad Soyad
Aydın K.
Aracınız
Civic FC5 2018
Ben Honda'nın özellikle servis ağının yetersizliği ve ilgisizliği nedeniyle (işini layıkıyla yapanlar elbette vardır tenzih ediyorum) çok sevdiğim Honda aracımdan soğuma noktasındayım. Eski aracımda Honda idi, şimdi de Honda ve ileride bende Accord düşünürken servislerden çektiğim için başka markaya yönelme mecburiyetinde hissediyorum kendimi

Ad Soyad
Cn usl
Aracınız
Diğer Markalar
Ben Honda'nın özellikle servis ağının yetersizliği ve ilgisizliği nedeniyle (işini layıkıyla yapanlar elbette vardır tenzih ediyorum) çok sevdiğim Honda aracımdan soğuma noktasındayım. Eski aracımda Honda idi, şimdi de Honda ve ileride bende Accord düşünürken servislerden çektiğim için başka markaya yönelme mecburiyetinde hissediyorum kendimi
Bende bir de lpgli civic var tabi kimseyi elimde veri olmadan suçlamam olmaz ama servislerden ben de birçok konuda şüpheleniyorum özellikle arkadaşımın civic aracının düzgün bir şekilde servise girip depo kapağı kilidinin işlevsiz bir şekilde dönmesi(bunu bir iki gün sonra farketmesi) gibi bende de bir gün önce alınan fiyatın servis günü değişmesi(kur farkı nedeniyle ama kur düşse böyle bir indirim gelecek mi bilinmez) vs vs, garantiden çıkarma pahasına ben özele yönelmeyi düşünüyorum zaten bu durumda garantiden yararlanmak bile bir ızdırap olabilir ben de size katılıyorum Accord çok güzel araç ama keşke Hondanın çatısında olmamış olsaydı

Ad Soyad
Aydın K.
Aracınız
Civic FC5 2018
Bende bir de lpgli civic var tabi kimseyi elimde veri olmadan suçlamam olmaz ama servislerden ben de birçok konuda şüpheleniyorum özellikle arkadaşımın civic aracının düzgün bir şekilde servise girip depo kapağı kilidinin işlevsiz bir şekilde dönmesi(bunu bir iki gün sonra farketmesi) gibi bende de bir gün önce alınan fiyatın servis günü değişmesi(kur farkı nedeniyle ama kur düşse böyle bir indirim gelecek mi bilinmez) vs vs, garantiden çıkarma pahasına ben özele yönelmeyi düşünüyorum zaten bu durumda garantiden yararlanmak bile bir ızdırap olabilir ben de size katılıyorum Accord çok güzel araç ama keşke Hondanın çatısında olmamış olsaydı
Bende bu sefer özele yönelmeyi değerlendiriyorum, tek sıkıntı lpg yazılım güncellemesi yetkili servis dışında yapabilen yok. yapılabilse tereddüt etmeyeceğim.

Geri