Yeni nesil uzun led farlar (9600LM!)

dnzkrt

0
Peki son olarak bir şey daha sormak istiyorum. Uzun yol performansı nasıldır? Halojen farlardan iyi midir kötü müdür?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Zifiri karanlıkta kullandım köye gittim gece on numara kesinlikle alın pişman olmazsınız ama fansız olandan alın ben fansız sipariş verdim fanlı yolladılar

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aliexpress'ten sipariş verdiğim ve 17 günde elime ulaşan ürün ile ilgili amatör bir şekilde sizinle paylaşacağım arkadaşlar.

Ürün resmimiz ile başlayalım.

Ürün linki: https://tr.aliexpress.com/item/Runs..._7&btsid=75ce12c7-5ef6-4a3b-94c9-0c00ec56acfe

Bu ürünü seçme sebebim, bir önceki ilan linkinde yaklaşık 5000 kişinin memnun olmuş olması, her türlü saçma soruya cevap veren bir satıcı olması, işi bilen arkadaşların ölçümleri sonucu ledlerin orjinal XHP-50 olması nedeniyle diğer ilanlardan pahalı olmasına rağmen bu satıcıyı tercih ettim.

Orjinal HB3 halojen ampül ile karşılaştırdığımızda flaman ile led konumlamasının hemen hemen aynı yerde olduğunu görüyoruz. Performansı açısından çok önemli bir durum.

Montajı basit ama alan darlığından dolayı özellikle sağ tarafı yerleştirirken zorlandığımı söylemem gerekiyor. Akümüzü tutan kelepçeyi çıkarıp, aküyü az geri iterek bu sorunu çözdüm.

Loş ortamda kısa bir video.

https://youtu.be/lZKrxW7zbP8

Tamamen karanlık ortamda çekilmiş kısa bir video.

https://youtu.be/YrXUZGKhDU0

Videolar lg g5 ile çekilmiş olmasına rağmen hem parlaklık hemde mesafe olarak videoda gördüğünüzden %15 fazla olduğunu söyleyebilirim. Eski halojenlere göre karanlık ortamda inanılmaz derecede iyi ama ışık arttıkça hemen hemen aynı belki biraz geride kaldığını söyleyebilirim. Ek olarak özellikle tabelalar üzerindeki etkisi harika bununla ilgili de güzel bir resim eklemeye çalışacağım.
Oncelikle hayirli olsun cok guzel olmuş bu konuda bi iki sorum olacak
1- uzun led cakarlar cogunda farkli oluyoo bu neden kaynaklayor 4300k veya 6000k daha yuksegi varmi gündüz bile hissedilen hangisi
2- otobanda denk gelmistir sizede gündüz dahi olsa arkadan gelen audi bmw mersedes uzunlari cok super görünüyo sadece sismsek cakmasini gormek icin bile bazen yol vermiyorum
3- muayene mevzusu... far yikama falan olunca mi sorun olmuyoo
4- muayneye giderken sokmek gerekiyoo mu

Mersin 33CZD33 Executive
Honda kullanmak bi ayricaliktir...

Oncelikle hayirli olsun cok guzel olmuş bu konuda bi iki sorum olacak
1- uzun led cakarlar cogunda farkli oluyoo bu neden kaynaklayor 4300k veya 6000k daha yuksegi varmi gündüz bile hissedilen hangisi
2- otobanda denk gelmistir sizede gündüz dahi olsa arkadan gelen audi bmw mersedes uzunlari cok super görünüyo sadece sismsek cakmasini gormek icin bile bazen yol vermiyorum
3- muayene mevzusu... far yikama falan olunca mi sorun olmuyoo
4- muayneye giderken sokmek gerekiyoo mu

Mersin 33CZD33 Executive
Öncelikle çok teşekkür ederim

1-4300k yada 6000k renk sicakligidir google ile farkı görebilirsiniz. Parlaklığı 9600lm ile ilgili olan kısmı daha yükseği yok gibi denilebilir.
2-işte artık ben şimşek gibi çakıyorum. Gece elim durmuyor ;)
3- muayene şüpheli forumda sikintisiz geçen arkadaslar var ama ben muayenede çalışan biriyle tanıştım eğildi baktı etti bunlar geçmez dedi

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Öncelikle çok teşekkür ederim

1-4300k yada 6000k renk sicakligidir google ile farkı görebilirsiniz. Parlaklığı 9600lm ile ilgili olan kısmı daha yükseği yok gibi denilebilir.
2-işte artık ben şimşek gibi çakıyorum. Gece elim durmuyor ;)
3- muayene şüpheli forumda sikintisiz geçen arkadaslar var ama ben muayenede çalışan biriyle tanıştım eğildi baktı etti bunlar geçmez dedi

Gündüz de cakarken videolarini merakla bekliyorum

Sisleri de beyaz yaptiracam ama sislerin ustunde extra gündüz ledi var. Gece acinca Sisleri orası biraz abes durmaz mi.. simdi acmiyorum sisleri sari uzerinde beyaz şerit guzel durmuyor???

Mersin 33CZD33 Executive

Gündüz de cakarken videolarini merakla bekliyorum

Sisleri de beyaz yaptiracam ama sislerin ustunde extra gündüz ledi var. Gece acinca Sisleri orası biraz abes durmaz mi.. simdi acmiyorum sisleri sari uzerinde beyaz şerit guzel durmuyor???

Mersin 33CZD33 Executive
Gündüz dikiz aynasından gayet belirgin ve reflektorlu yuzeylerde çok güzel parlıyor bende gündüz ledi yok o yüzden direk halojen beyaz sis aldım taktım on numara oldu ama sizin için nasıl olur bilemiyorum belki forumda bir arkadaş örnek olarak atabilir

Gündüz dikiz aynasından gayet belirgin ve reflektorlu yuzeylerde çok güzel parlıyor bende gündüz ledi yok o yüzden direk halojen beyaz sis aldım taktım on numara oldu ama sizin için nasıl olur bilemiyorum belki forumda bir arkadaş örnek olarak atabilir

Audi bmw gibi araçların uzunlarinda da mi mercek var acaba. Yoksa 9600 lm onlar da mi kullanıyor

Mersin 33CZD33 Executive

Arkadaşlar ben bu ürünün aynısını aldım taktım 1 ay kullandım kullanmadım az önce söküp eski halojenleri taktım.Selektor olayı süper tabelalar da baya bi uzaktan ışık patlıyor ama aydınlatması benim için yeterli gelmedi ve ışık dağıldığı için insanları rahatsız ediyor diye düşünüyorum belki ben pirpilikleniyorum ama kendimi rahat hissetmedigimden söktüm

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar ben bu ürünün aynısını aldım taktım 1 ay kullandım kullanmadım az önce söküp eski halojenleri taktım.Selektor olayı süper tabelalar da baya bi uzaktan ışık patlıyor ama aydınlatması benim için yeterli gelmedi ve ışık dağıldığı için insanları rahatsız ediyor diye düşünüyorum belki ben pirpilikleniyorum ama kendimi rahat hissetmedigimden söktüm

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Uzunlarin amaci uzak mesafelerde aydinlatma yapmak.. ama bizim memlekette yol ver kenara cekil alirim anahtarini ??? vs... anlaminda kullanıldigi icin fazla ışık rahatsız edebilir...

Mersin 33CZD33 Executive

Geri