Civic FB7 Yeni yıla Kaza yaparak girmek ?

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Çok geçmiş olsun hızınız normal lastiğiniz şartlara uygun ama yinede oldumu oluyor işte ? Araç yetkili servise götürülürse kesinlikle perte çıkar ben olsam perte çıkmasını kabul ederdim. Bu araç yaptırılırsa zarar eden siz olursunuz. Satarken çok değeri düşer. Yetkili servise yaptırmazsanız düzen tutmayabilir.
Öyle görünüyor. Bu aracı asla satmayı düşünmüyorum aslında. İkinci aracım olarak kalır diyordum. Kararımı İstanbul’a gidince vereceğim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Sağ olun arkadaşlar.

Bakalım yarın ikame araçla İstanbul’a dönüp bakacağız arabada ne var ne yok belli olur. Perte çıkartmam onun taraftarı değilim de bir görüp öyle karar veririm.
Hocam aklıma gelmişken söylemek istedim, Antalya’da kiralama firmasından alacağınız ikame aracı Antalya’ya geri bırakmanız gerekli gibi saçma bir durumla karşılaşmamak için mutlaka ikamet ettiğim İstanbul’da bırakacağınızı kaskoya ve kiralama firmasına belirterek ikame aracı alın.
Pertle ilgili de kasko firmasının aracın değerini karşılayan bir fiyat verip vermemesine göre hareket edersiniz, araçta 70-80bin hasar kaydı görünecekse aracı perte çıkarmanız daha mantıklı gibi görünüyor, ayrıca araç perte ayrıldıktan sonra pert hali ile satın alıp kendinizinde tamir ettirme gibi opsiyonda mevcut.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Hocam aklıma gelmişken söylemek istedim, Antalya’da kiralama firmasından alacağınız ikame aracı Antalya’ya geri bırakmanız gerekli gibi saçma bir durumla karşılaşmamak için mutlaka ikamet ettiğim İstanbul’da bırakacağınızı kaskoya ve kiralama firmasına belirterek ikame aracı alın.
Pertle ilgili de kasko firmasının aracın değerini karşılayan bir fiyat verip vermemesine göre hareket edersiniz, araçta 70-80bin hasar kaydı görünecekse aracı perte çıkarmanız daha mantıklı gibi görünüyor, ayrıca araç perte ayrıldıktan sonra pert hali ile satın alıp kendinizinde tamir ettirme gibi opsiyonda mevcut.
Hocam konuştum onu manuel bir corsa veriyorlar, İstanbul’a götürcem orda satışa koyacaklarmış. Yoksa Antalya’ya getirmem istenmişti olmaz denmişti de orta yolu bulduk. Otomatik egea dan manuel corsaya düştük ama olsun.

Pert konusunda eşimle görüşmem lazım üstüne koyup yeni Honda alayım mı diye çünkü ona daha yeni araç aldık.

Aracınız
Civic FD6 2008
Öyle görünüyor. Bu aracı asla satmayı düşünmüyorum aslında. İkinci aracım olarak kalır diyordum. Kararımı İstanbul’a gidince vereceğim.
Kardesim arabayi el icin alacaksin diye bir laf var . Hastaligi evi borcu vs hayatin ne getirecegi belli olmaz acil satmanuz getekebilir. bencede perte cikarin gidin baska bi arac alin derim sahsen

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@İsmail Beşiroğlu Hocam, gelmiş geçmiş olsun şükür size bir şey olmamış. Araç ile ilgili pert olma ihtimali var ise değerlendirin derim, @m2hamid hocamın dediği gibi pert parasını alıp aynı aracı satın almakta mantıklı görünüyor, ya da yeni Civic te güzel bir seçenek olurdu.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Bakalım rayiç bedel üzerinden ne verilir ve ben ne kadar ekleyip alabilirim değerlendireceğim ama dediğim gibi bu aracı satmak için almadım. Yani değer kaybından ziyade aracın tamirden sonraki durumu iyi olmaz denir sorun çıkarır vs denirse üstüne koyup bir şeyler alırım.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
@İsmail Beşiroğlu hocam çok geçmiş olsun. Araçta kimsenin olmaması, çevrede kimsenin olmaması aracın takla atmaması, sağlık problemi olmaması en çok sevindirici durumlar. Hızınız daha yüksek olsaydı araç takla atabilirmiş. Sebep olarak benim gördüğüm ilk yağmur asfalttaki toz ile birleşip çamur yapar. Bu sudan daha tehlikelidir. Yani buz gibi bir durum oluşur. Havada zaten soğuk. Hafif dönemeçte arkada yük olmadığı için tutunamayarak kayma yapmış. Genelde söylenen kaza anlık olur ifadesinin tam bir misali gerçekleşmiş. :(

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Sağ olun @h.k_Ahmed hocam ben de öyle düşünüyorum. Daha sert çarpsam ya da daha hızlı olsam takla işten bile değildi. Ben kaza yaptıktan sonra yağış hızlandı ve yıkadı yolu ancak ona rağmen tehlike atlatanlar oldu, şahit olduk çekici adamla.

Son düzenleme:
Geri