Yerli Otomobil Tanıtım Açıklaması

Aracınız
Civic FC5 2019
2035 yılına kadar Devlet Malzeme Ofisi tarafından 30 bin alım garantisi verildi.
Devlet, otomobilin 2022 yılında seri üretime geçmesi halinde yılda ortalama 2 bin 142 yerli otomobil alacak. Mercedes, Audi makam otomobillerinin yerini yerli otomobiller alacak mı?

Aracınız
Makam araçları ihale yoluyla alınır. DMO vermez o araçları.

Eskiden kapılarında yazardı "resmi hizmete mahsustur" diye. İşte bu araçları DMO tahsis eder. Artık kapılarda bu yazı yok ama. ;)

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Çok basit bir soru. Eğer gerçekten araç güvenirliği yüksek testlerden sorunsuzluk, güvenlik vs konularda yüksek puan alırsa ve fiyatıda 200-250bin lira civarında olursa bu aracı alır mısınız?

Ben alırım.

O fiyat bandında olursa ben de alırım.
Bu kadar lüks ve elektrikli bir aracı o fiyatlara başka hiç bir yerde bulamayız.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
O fiyat bandında olan modeller olur olmayan modeller olur. 5 farklı model olacak deniyor, her bütçeye uygun bir model olur belki ama bu resmi paylaşılan içi ışıklı büyük ekranlı model 350 den aşağı zor gibi geliyor bana.

Aracınız
Civic FC5 2017
Çok basit bir soru. Eğer gerçekten araç güvenirliği yüksek testlerden sorunsuzluk, güvenlik vs konularda yüksek puan alırsa ve fiyatıda 200-250bin lira civarında olursa bu aracı alır mısınız?

Ben alırım.

Kapımdan içeri sokmam o fiyatlara BMW nın mercrdesınn kralını alırım

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013

Ben alırım.

Şahsen kendi bütçem buna el vermez şu an,elverdiğini düşünürsem, sorunsuz,güvenli vb konularda (parça fiyatları,konfor,kullanım maliyeti vs) dört dörtlük olsa dahi, aracın üretim devamlılığını bilmeden aracı almaya cesaret edeceğimi pek sanmıyorum.
Ama şu olsa idi; f/p açısından herkesin alabileceği fiyatta,devlet bankaları tarafından uygun taşıt kredisi imkanları ile desteklenen,abs,klima,airbag ve manuel vitesi uygun fiyatlı olan,hyundai atos yada honda jazz yada toyota yaris tarzı A sınıfı,ya küçük motor lpg'li, hybrit veya elektrikli olan eminim bir çok kişi bunu seve seve alırdı,çünkü herkes bu aracı hevesle bekliyor ama ev fiyatına rüştünü henüz ispat etmemiş olan bir araca bu paraları orta sınıf dahi cesaret edip alamaz diye düşünüyorum.Sizce de bu araç ülke ekonomisi açısından da muhteşem olmaz mıydı?

Son düzenleme:
Aracınız
Şahsen kendi bütçem buna el vermez şu an,elverdiğini düşünürsem, sorunsuz,güvenli vb konularda (parça fiyatları,konfor,kullanım maliyeti vs) dört dörtlük olsa dahi, aracın üretim devamlılığını bilmeden aracı almaya cesaret edeceğimi pek sanmıyorum.
Ama şu olsa idi; f/p açısından herkesin alabileceği fiyatta,devlet bankaları tarafından uygun taşıt kredisi imkanları ile desteklenen,abs,klima,airbag ve manuel vitesi uygun fiyatlı olan,hyundai atos yada honda jazz yada toyota yaris tarzı A sınıfı,ya küçük motor lpg'li, hybrit veya elektrikli olan eminim bir çok kişi bunu seve seve alırdı,çünkü herkes bu aracı hevesle bekliyor ama ev fiyatına rüştünü henüz ispat etmemiş olan bir araca bu paraları orta sınıf dahi cesaret edip alamaz diye düşünüyorum.Sizce de bu araç ülke ekonomisi açısından da muhteşem olmaz mıydı?
Kesinlikle katıldığım nokta, öncelikle maaşlı çalışanların büyük kısmının ulaşabileceği bir araç olmalıydı.

Ama bu araç tutar küresel pazarda, tabi seri üretime geçerse. İç piyasada ne olur tam kestiremiyorum. Bugün sıfır araç fiyatları aldı başını gitti. Mercedes'in radyo reklamında denk geldim 500bine yakın rakamlardan bahsediyorlar. Bugün sıfır civic bile 150 160 bandında.

C sınıfı suv için 250ye kadar güzel fiyat olur bence. Sedan araç ise 180bin civarında güzel olurdu.

Bu fiyatlar benim öngörümdür.

Geri