Yıkama Konusunda Bilgili Olan Arkadaşlar Buraya

Aracınız
Civic FC5 2020
Merhaba arkadaşlar
Aracınızi kendiniz mi yikiyorsunuz sürekli?
Benim böyle bir imkanim pek yok, oto yikamacilar zarar mı veriyor? Ne yapmam gerek acaba?

Yıkamacı arkadaşların hepsini aynı tutmuyorum ama benim yıkattığım yıkamacı arkadaşlar önceki fb7 arabamı benim istediğim tarz yıkamıyorlardı bende yeni fc5 aracımı kendim yıkamayı düşünüyorum. şuanda malzeme araştırması içindeyim

Aracınız
Civic FC5 2020
Yıkamacı arkadaşların hepsini aynı tutmuyorum ama benim yıkattığım yıkamacı arkadaşlar önceki fb7 arabamı benim istediğim tarz yıkamıyorlardı bende yeni fc5 aracımı kendim yıkamayı düşünüyorum. şuanda malzeme araştırması içindeyim
Peki petrol istasyonlarında ki yıkama makinaları zarar verir mi

Aracınız
Civic FC5 2020
Peki petrol istasyonlarında ki yıkama makinaları zarar verir mi
Şu dönen zımbırtılardan bahsediyorsanız kesinlikle önermem.
Adeta Zımpara gibi bir alet, boyayı mahveder.

İstasyonlarda ki köpüklerin %99 u kostik içerir. Zamanla verniğe zarar verir, farlar sararır solar.

İstasyonların %70 i kuyu suyu kullanır. O da kireçli olur leke yapar çıkarmak uğraş ister.

Ben henüz kuyu suyu kullanmayan bir benzinlik bulamadım.

Otoparkta şebeke suyuyla yıkıyorlar su ücretini verip; ph nötr şampuanım, yıkama eldivenim, kovam vs gerekli herşeyi kendim götürüyorum.

Yıkama olan istasyonlara sorduğunuzda şebeke suyu kullanılıyorsa sizde sadece istasyonun suyuyla ve kendi malzemelerinizle yıkayın hiçbir problem yaşamazsınız :)

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????

Aracınız
Civic FC5 2020
Şu dönen zımbırtılardan bahsediyorsanız kesinlikle önermem.
Adeta Zımpara gibi bir alet, boyayı mahveder.

İstasyonlarda ki köpüklerin %99 u kostik içerir. Zamanla verniğe zarar verir, farlar sararır solar.

İstasyonların %70 i kuyu suyu kullanır. O da kireçli olur leke yapar çıkarmak uğraş ister.

Ben henüz kuyu suyu kullanmayan bir benzinlik bulamadım.

Otoparkta şebeke suyuyla yıkıyorlar su ücretini verip; ph nötr şampuanım, yıkama eldivenim, kovam vs gerekli herşeyi kendim götürüyorum.

Yıkama olan istasyonlara sorduğunuzda şebeke suyu kullanılıyorsa sizde sadece istasyonun suyuyla ve kendi malzemelerinizle yıkayın hiçbir problem yaşamazsınız :)

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????

Alperen hocam siz bu konuda deneyimli birine benziyorsunuz , yıkama eldiveni ve şampuan hakkında bir öneri verirmisiniz bezleri aldım ikisi kaldi

Kullandığım ürünler

Yıkama tabancası için bana göre en iyisi bu tabiki profesyonel ürünler var ama önemli olan köpük atması ve sonra su ile durulamak sonrada elle şampuanlamak aracı sonra tekrardan durulamak

Ez Jet Water Basınçlı ve Köpüklü Yıkama Tabancası https://www.hepsiburada.com/ez-jet-...-tabancasi-p-OTCTN17325?magaza=kitchen+street

Şampuan olarak Newmix şampuanı kullana bilirsiniz fiyatları uygundur
Bütçe sıkıntısı yoksa
Meguiars, 3D Wash n wax, valet pro kullanabilirsiniz .
Kurulayacağınız bezler büyük boy olsun rahat kurularsınız
Yıkama içinde eldiven veya yıkama bezleri var

Hızlı cila olayı da kuruladıktan sonra uygularsanız daha iyi olur

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Kullandığım ürünler

Yıkama tabancası için bana göre en iyisi bu tabiki profesyonel ürünler var ama önemli olan köpük atması ve sonra su ile durulamak sonrada elle şampuanlamak aracı sonra tekrardan durulamak

Ez Jet Water Basınçlı ve Köpüklü Yıkama Tabancası https://www.hepsiburada.com/ez-jet-...-tabancasi-p-OTCTN17325?magaza=kitchen+street

Şampuan olarak Newmix şampuanı kullana bilirsiniz fiyatları uygundur
Bütçe sıkıntısı yoksa
Meguiars, 3D Wash n wax, valet pro kullanabilirsiniz .
Kurulayacağınız bezler büyük boy olsun rahat kurularsınız
Yıkama içinde eldiven veya yıkama bezleri var

Hızlı cila olayı da kuruladıktan sonra uygularsanız daha iyi olur

Hocam araç yeni seramik kaplamaya cila yapmaya gerek varmı acaba

Hocam araç yeni seramik kaplamaya cila yapmaya gerek varmı acaba

Seramik kaplamaya cila gerekmez yeterki sen pH nötr bi şampuan kullan .kullanma nedeni şu
şebeke suları kireçli olduğu için seramiğin ister istemez ömrümü kısaltır bize düşende bunu korumak

Aracınız
Civic FC5 2020
Alperen hocam siz bu konuda deneyimli birine benziyorsunuz , yıkama eldiveni ve şampuan hakkında bir öneri verirmisiniz bezleri aldım ikisi kaldi
Hocam ph nötr herhangi bir sampuan alabilirsiniz.
Ben newmix pek tavsiye etmem biraz daha bilindik markalar tercih edin derim.

Valetpro, meguiars, sonax, autofinesse, autoglym vs gibi.

Ben sonax ph nötr konsantre kullanıyorum (sarı kutu) çabuk kuruması haricinde hiçbir problem yok tam fiyat performans ürünü.

Yıkama eldiveni meguiars wash mitt veya valet pro Advanced microfibre wash mitt te tercih edebilirsiniz

Yıkamadan kaynaklı ciziklerin %70 i kurulama esnasında olur.
Bez için biraz tuzlu gelebilir ancak uzun ömrü ve müthiş performansıyla parasını kesinlikle hakeden Auto finesse aqua deluxe tavsiye ederim.

Seramik kaplama yahut farklı bir koruma katmanı yoksa Hızlı cila olarak bir klasik olan sonax brilliant shine detailer (mavi kutu) öneririm.
Bu ürün de tam bir fiyat performans canavarıdır.

Katı cila benim için daha uygun olur ayda bir hızlı cila yerine 6 ayda bir katı cila uygularım derseniz yine fiyat performans olarak Soft 99 öneririm.

Bütçe el verirse meguiars ultimate paste wax veya yine Meguiars NXT de tercih edebilirsiniz.

Herşeyden önce de yıkama yöntemi önemli.
Kullandığım yöntemle alakalı bir video linki bırakıyorum.
Her ne kadar eldivenle de yıkayacak olsanız en önemli rolü çift kova üstleniyor :)

Videoyu paylaşan kanalı da inceleyebilirsiniz detailingle alakalı güzel bilgiler veriyorlar.

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????

Geri