Civic FC5 CVT şanzıman yağını ne zaman değiştirdiniz?

Aracınız
Özel bir durumdan ziyade yağ siyahlasmisti ama alkışlandı viskozite iyi gibiydi ben Eneos yağ almıştım 6 LT değiştirdim doldurdum 15 20 km sürdüm sonra tekrar garaja sokmustum 3 lt daha 9 lt yapacaktım vazgeçtim. Şimdi 31.730 km de 50 binde 9 lt degisim + ekstra filitresi ile birlikte değiştiririm arabayı genelde trafiğin yoğun olmadığı saatlerde cikarmaya özen gösteririm bu sebeple ara ara hep devir ceviririm bundan dolayı içime sinmedi motor yağını bile 5 k da değiştiririm problemlerden hoşlanmıyorum. Az benzin yaksin diye korkmam ne bilim gençlik hevesi herhalde 3 aydan 3 aya depo doldurunca ayda 2-3 sefer binersen böyle oluyor işte Bakım işini asla ertelemem bu işin şakası olmaz.

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Benim yakındığım konu servisde değiştirmemek değil zaten. Sadece araba firmaları bu işi 60binde yaparken hondanın (motoru bu kadar güvenilir bi arabanın) 40binde değiştirmesi biraz ironik değilmi. Tamamen ticaret odaklı olduğnu düşünüyorum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Şanzıman yağı 60binde değiştirilecek seri yetkili servis bana, 40binde fren hidroliği değişiyormuş. Bilginize. Araç civic lpg oto

Aracınız
Arkadaşlar merhaba, FC5 için motor yağı ve otomatik şanzıman yağı aynı mı olmalıdır ? Hangi yağ kullanılmalıdır, yardımcı olabilir misiniz

Aracınız
Arkadaşlar merhaba, FC5 için motor yağı ve otomatik şanzıman yağı aynı mı olmalıdır ? Hangi yağ kullanılmalıdır, yardımcı olabilir misiniz

Aynı değil.
Bunu net olarak söyleyebilirim.
Yarına kadar bilgi gelmeyecek olursa ben yazarım marka modeli.
Faturadan bakacağım. :)

SM-N950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017

ywzckr

0
Link açılmadı hocam sıkıntı mı var acaba bende şöyle bir sitede gördüm.
https://urun.n11.com/sanziman-yagi/...ViISyCh30qwh0EAYYASABEgLH__D_BwE&gclsrc=aw.ds

Ben tiklayinca aciliyo hocam bende, ama yag senin yolladigin linkteki ile ayni. Fiyata cok fazla istemisler litresi 10 dolar civarinfa yurtdisinda. 4 litre aliyor sanzuman
Honda hcf-2 olacak yada urun kodu 08200.hcf2 bilginiz olsun

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Orijinal olduğuna emin olduğum bir yağ alacağım çünkü 40 binde servise gitmeyi düşünmüyorum.

Aracınız
Orijinal olduğuna emin olduğum bir yağ alacağım çünkü 40 binde servise gitmeyi düşünmüyorum.
Servise götürüp sadece CVT Şanzıman yağını değiştirin başka bir müdahale istemiyorum deme şansınız da var. İçiniz rahat etmiş olur. Çünkü yağ da pek öyle ucuz değil gibi dışarıda. İşçilik ücretini biraz yüksek ödersiniz.

Karar sizin.
:)

SM-N950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri