Civic FC5 CVT şanzıman yağını ne zaman değiştirdiniz?

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Servise götürüp sadece CVT Şanzıman yağını değiştirin başka bir müdahale istemiyorum deme şansınız da var. İçiniz rahat etmiş olur. Çünkü yağ da pek öyle ucuz değil gibi dışarıda. İşçilik ücretini biraz yüksek ödersiniz.

Karar sizin.
:)

SM-N950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Yani o da mantıklı bakalım zamanı bir gelsin hele. Dışarıya servis satıyor mu alan var mıydı?

Aracınız
Yani o da mantıklı bakalım zamanı bir gelsin hele. Dışarıya servis satıyor mu alan var mıydı?
Bu forumda bir arkadaş özel serviste orijinal yağ ile bakım yaptırdım demişti. Ama şanzıman yağı olduğundan emin değilim. Genelde herkes çok çekiniyordu şanzımandan, o nedenle hep servise yaptıracağım gibi şeyler yazılıyor.

Ben de 44.000 oldum bu arada. Özel servis nereye gideyim İzmir'de diye araştırmaya başladım.

Spoiler uyarısı:

Fren hidroliği seviyesi de hafif düşmüş; sanırım 50.000'de balata konusu da gündeme geliyor. Hazırlıklı oladurun.

ywzckr

0
Orijinal olduğuna emin olduğum bir yağ alacağım çünkü 40 binde servise gitmeyi düşünmüyorum.

Hocam 40 bine zamanimiz var ben kodunu yazdim forumdan birlikte siparis gecilebilir cunku 12 lt 110 dolar kargosu 90 dolardi 3 arac icin 1050 1 arac 350 filan oluyor oda kargo yuzunden en uygunu bu suan icin, zamanla yag ulkeye girer her yerde bulunur yada ucuzlar eminim kimse kodunu bilmiyordu ogrenildikce yayilir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Servise götürüp sadece CVT Şanzıman yağını değiştirin başka bir müdahale istemiyorum deme şansınız da var. İçiniz rahat etmiş olur. Çünkü yağ da pek öyle ucuz değil gibi dışarıda. İşçilik ücretini biraz yüksek ödersiniz.

Karar sizin.
:)

Servislerin çoğu dışarıdan yağ kabul etmiyor arkadaşlar çok basit bir işlem. Eli tornavida tutan herkes yapabilir. Yağ boşaltma ve doldurma sırasında sadece vitesin boşta olduğuna emin olun. Benim garaj müsait olsa motor bile sökme takma yapmayı denerim bazı kişiler böyle şeylerle uğraşmayı sevmezler ama daha ekonomik ve bana göre zevkli bir alternatif daha yok. İnternette her şeyin kılavuzu ve dersi var bakabilirsiniz.

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Servislerin çoğu dışarıdan yağ kabul etmiyor arkadaşlar çok basit bir işlem. Eli tornavida tutan herkes yapabilir. Yağ boşaltma ve doldurma sırasında sadece vitesin boşta olduğuna emin olun. Benim garaj müsait olsa motor bile sökme takma yapmayı denerim bazı kişiler böyle şeylerle uğraşmayı sevmezler ama daha ekonomik ve bana göre zevkli bir alternatif daha yok. İnternette her şeyin kılavuzu ve dersi var bakabilirsiniz.

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Fiziksel imkanlar olsa dediğiniz gibi bakımlar için usta-tamirci-servis grubuna pek ihtiyaç yok.
Mesela polen ve hava filtresi değiştirmesi civiclerde çok kolaydır ve hiçbir ek parçaya da ihtiyaç yoktur.
Ancak yağ filtresini sökmek için mecburen birkaç alet edevat lazım, bu amaçla standart bir tamirciye yağ değişimi işçiliği sorduğunda direk bakım 50 tl cevabı alıyorum. Sadece yağ değiştirecem dediğimde ise 20 tl oluyor ve genelde bozuk atıyorlar. Çünkü kolay para diyebileceğim 30 tl gitmiş oluyor. Benim şahsi tavsiyem dışarda bakım yaptıran arkadaşlar hava ve polen filtresini kendiniz değiştirin.

Aracınız
Civic FC5 2020
30bindeyken değiştirdiler Ankara Bora da ne 40bini söylediler ne 2yılı eve gidip araştırdığımda iş işten çoktan geçmişti daha iki yıllık olmasına 4 ay varken atılan bu 500tl lik kazığı kimse bana unutturamaz. Ne hikmetse bazı araç firmalarının 60binde değiştirdiği şanzıman yağını 40 binde değiştiriyolar üstüne bide 10binde bir bakım saçmalığı. Bu yaşadığım olaydan dolayı 40binde garantiyi deldiricem.

Merhabalar bugün öğrendiğim bir konu var orijinal faturalı olmak kaydı ile istediğiniz yerde bakım yaptırabilirsiniz çünkü parçalar orijinal yan sanayi takmıyoruz ki garanti dışına çıksın bunu bi arkadaşım un tamircisi Volvo da yaşamış İSTANBUL Bostancı sanayide bu konuyu servisten garanti sıkına çıkmış aracınız denmiş o da orijinal yedek parça faturaları gösterip tüketici hakem heyetine derdinizi anlatın demiş ve servisten ayrılmış 45 dakika sonra dönüş yapmışlar arızanız garanti kapsamın da denmiş bende bu konuyu araştıracağım mantıklı geldi banada o zaman parça üretip servis dışında satmayın dimi neden heryere orijinal parçalarınızı satıyorsunuz manasız bir gelişme olduğunda burdan bilgilendirme yapacağım iyi günler

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Merhabalar bugün öğrendiğim bir konu var orijinal faturalı olmak kaydı ile istediğiniz yerde bakım yaptırabilirsiniz çünkü parçalar orijinal yan sanayi takmıyoruz ki garanti dışına çıksın bunu bi arkadaşım un tamircisi Volvo da yaşamış İSTANBUL Bostancı sanayide bu konuyu servisten garanti sıkına çıkmış aracınız denmiş o da orijinal yedek parça faturaları gösterip tüketici hakem heyetine derdinizi anlatın demiş ve servisten ayrılmış 45 dakika sonra dönüş yapmışlar arızanız garanti kapsamın da denmiş bende bu konuyu araştıracağım mantıklı geldi banada o zaman parça üretip servis dışında satmayın dimi neden heryere orijinal parçalarınızı satıyorsunuz manasız bir gelişme olduğunda burdan bilgilendirme yapacağım iyi günler

Ürünleri servis dışarı satsa sıkıntı yok zaten orda sorun ediyorlar. Honda'nın turbo motorlar için yağı farklı yada şanzıman yağı kendine özel dışarı satmıyor kendine bağlı kalsın diye.

Aracınız
Civic FC5 2020
Ürünleri servis dışarı satsa sıkıntı yok zaten orda sorun ediyorlar. Honda'nın turbo motorlar için yağı farklı yada şanzıman yağı kendine özel dışarı satmıyor kendine bağlı kalsın diye.
Henüz tam araştırmadım ama faturalı orijinal parça ise genede problem olmaması lazım

Aracınız
Civic FC5 2017
Bildigim kadariyla servis disinda orjinal yag bulunmuyor. Ben 40 binde degistirdim 80 bine az kaldi yine degistirecegim. Once servisten 500 tlye alip disarda degistirmistim. Hangi ustaya sorduysam cvt sanzumanda orjinal yagdan baskasini kesinlikle kullanmamami onerdi. Kendiside yag satiyor aslinda ama bana servisten al gel dedi.

Geri