Şasi no ve model yılı

Simdi honda Turkiye musteri hizmetleri ile gorustum. Arkadaslarla iddiaya girdik aracimin model yilina inanmiyorlar bunu saglam bir sekilde ogrenebilecegim aracimin uzerinde yazilibir yer var mi diyerek sordum plakanizi soyleyin burdan bakayim dedi. Bakti araci teslim ettiklerinde verilen uygunluk kagidinda yazili tarihi soylediler. İnternetten arastirdigimda şasi numarasinin 10.hanesi uretim yilini gosteriyormus var mi boyle bisey dedigimde "onceden oyleydi artik o kadar cok arac uretiliyor ki o scala artik tutturulamiyor" dendi. Anlayacaginiz o isi de kilifina uydurmuslar.

HUAWEI MT7-L09 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Simdi honda Turkiye musteri hizmetleri ile gorustum. Arkadaslarla iddiaya girdik aracimin model yilina inanmiyorlar bunu saglam bir sekilde ogrenebilecegim aracimin uzerinde yazilibir yer var mi diyerek sordum plakanizi soyleyin burdan bakayim dedi. Bakti araci teslim ettiklerinde verilen uygunluk kagidinda yazili tarihi soylediler. İnternetten arastirdigimda şasi numarasinin 10.hanesi uretim yilini gosteriyormus var mi boyle bisey dedigimde "onceden oyleydi artik o kadar cok arac uretiliyor ki o scala artik tutturulamiyor" dendi. Anlayacaginiz o isi de kilifina uydurmuslar.

Aynı olay arkadaşın sıfır octaviasında da var. Dedikleri doğru sanırım.

[MENTION=8570]alper4071[/MENTION] arkadasiniz araci da yilin basinda alinmis olabilir mi ? Ben bunun yilbasinda satilan araclarda olabilecegini dusunuyorum.

Peki ruhsatta model yılı nasıl 2018 yazıyor? Mesela 2017den kalma araçlarda model yılı 2017 trafiğe çıkış 2018 olarak ruhsat çıkıyor.

[MENTION=8570]alper4071[/MENTION] arkadasiniz araci da yilin basinda alinmis olabilir mi ? Ben bunun yilbasinda satilan araclarda olabilecegini dusunuyorum.

Oğuz6 alalı bir hafta olmuş, daha teslim almayan arkadaş var onunki de H idi. Benim arkadaşım da benden 2 hafta önce aldı onunki de aynı H. Ben aracı teslim alırken verdikleri evrakta baktım. Onda fabrika çıkışı tarihi 02.01.2018. ruhsat üzerindeki muayene geçerlilik süresi de 02.01.2021. Model yılı 2018. Noter evrakı vs hepsi aynı.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba alperin dediği gibi bir hafta oldu ve benim uygunluk belgesinde imalat tarihi ile muayene tarihi örtüşüyor ama şase h gerçi sizde haklısınız hiç indirim yapmayan bir firmanın birden indirim yapması beni de tedirgin etti inanın 10 defa sormusumdur 2018 minonjinal lpglimi diye

Arkadaşlar merhaba alperin dediği gibi bir hafta oldu ve benim uygunluk belgesinde imalat tarihi ile muayene tarihi örtüşüyor ama şase h gerçi sizde haklısınız hiç indirim yapmayan bir firmanın birden indirim yapması beni de tedirgin etti inanın 10 defa sormusumdur 2018 minonjinal lpglimi diye

siz honda türkiyeyi aradınız mı peki?

Beni zaten en cok dusunduren indirim olayi ben aldigimda 101.150ydi liste fiyati ve 100.000 duz fiyat yaptilar. Sizin soylediginiz rakamlar liste fiyatinin bi hayli alti oldugu icin Alper arkadasimiza hatta ozellikle sormustum 2018 oldugundan eminmisin diye umarim henuz gocuk olayini cozememis bir durumda iken boyle bir magduriyet yaratmamislardir.

İnşallah Kayhan zaten göçük olayından sonra birde böyle problem olursa araçlarımız bizim le yaşlanir acıkcası ikinci el piyasası nı da bitirir bence

Geri