Şasi no ve model yılı

Aracınız
Benim aracımın model yılı 2013 ama İngiltere’den Derince gümrüğene aracın İngiltere üretim yılı 2013 ekim ayı olarak bildirilmiş ( yanlış hatırlamıyor isem )bu nedenle Türkiyede tescil tarihini belge ile ruhsata bu şekilde işlediler ve trafiğe çıktığı tarih itibari ile üretim ayı arasındaki fark kadar muayene ( değişmedi ise ilk muayene yılı normal araçlarda 3 suv larda 2 lpg lilerde 2 diye biliyorum )yaklaşık (yanlış hatırlamıyorsam) tarihi öne geldi. Şuan 2017 yılı model yılı araçları 2018 yılındada satabilirler bunun imkanı var sadece fiyat değişebilir ama bildirimleri laIm araç 2017 model yılı diye hatta 2016 model üretim yılını bile satabilirler çünki arkadaşım suziki grand vitara aldı 2017 de 2015 diye işlediler ruhsata satışta engel yok yani. Birde ürünün fabrikada üretildiği tarihi hatta saate j
Kadar gümrük ve ticaret bakanlığına bildirmek zorundalar. Honda tr ye mail atılırsa sağlıklı cevap alınabilir. Mutlaka vardır bir açıklaması diye düşünüyorum arkadaşlar içinizi ferah tutun

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Honda tr ye attigim mesaj : ......... plakali ve ......... sase nolu aracimin uretim bandindan indigi tarihi merak ediyorum.Gelen cevap :araciniz 8 ocak 2018 gunu uretim bandindan inmistir.

Bugün bayiye uğradım. Teslimat için hazırlanmış araçlara baktım. Hepsinin şase harfi H idi. Sadece dizeller J idi. Bilginize.

Niye peki sordunuz mu ? [MENTION=8570]alper4071[/MENTION]

HUAWEI MT7-L09 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
O konuda hiçkimse bir şey bilmiyor. Şase numarası arabanın özelliğini vs bildirir diyorlar ama pek bir şey bildikleri yok. Satılmış teslimat için bekleyen 4 tane civic vardı hepsinin hususi şase harflerini inceledim. Hepsi H idi.

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
arkadaşlar honda 2010 ivtec alıcam ama karar veremedim 2010 fd6 mı alsam yoksa eco elegance mı? bIrde aracı alırken nelere dıkkat etmelıyım hasar kayıtlı bır arac almayı dusunuyorum malum butcemden dolayı galerıden alıcam acaba şase motor no vs change yapılmıs olabılırmı bu konuda yardımcı olursanız sevınırım

Geri