Civic FB7 2 farklı ekspertiz sonucu ?

Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var
Yaklaşık bir buçuk sene önce İstanbul Honda park plazadan 2013 model Honda civic ikinci el olarak aldım bayinin bana verdiği kendi ekspertiz raporunda full orijinal yazıyordu o şekilde aracı satın aldım amma vela kin dün arabayı satmak istediğimde gelen müşteri ekspertize soktu aracı, arka bagaj kapağının ve sağ ön kapının orijinali ile değişmiş olduğunu söyledi
Araç bende olduğu müddetce herhangi bir kaza değişim vs olmadı tramerde de herhangi bir işlem yok bu değişiklikler ile alakalı olarak.
Ekspertiz raporları yanlış olabilir mi eksperden ekspere değişir mi?
Bu durumda ne yapmalıyım bir çıkış yolu gösterebilecek arkadaş olursa memnun olurum şimdiden teşekkürler

Aracınız
Civic FD6 2011
Hocam tarcanlar expertiz veya o kalitede bir yere kendiniz gösterin aracı alıcı geldiğinde yalancı durumuna düşmezsiniz. İki rapordan biri hatalı bir ekspertiz daha yaptırmalısınız anlamak için.

Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var
Yaklaşık bir buçuk sene önce İstanbul Honda park plazadan 2013 model Honda civic ikinci el olarak aldım bayinin bana verdiği kendi ekspertiz raporunda full orijinal yazıyordu o şekilde aracı satın aldım amma vela kin dün arabayı satmak istediğimde gelen müşteri ekspertize soktu aracı, arka bagaj kapağının ve sağ ön kapının orijinali ile değişmiş olduğunu söyledi
Araç bende olduğu müddetce herhangi bir kaza değişim vs olmadı tramerde de herhangi bir işlem yok bu değişiklikler ile alakalı olarak.
Ekspertiz raporları yanlış olabilir mi eksperden ekspere değişir mi?
Bu durumda ne yapmalıyım bir çıkış yolu gösterebilecek arkadaş olursa memnun olurum şimdiden teşekkürler

Konumuzda Düzce yazıyor orda Onay oto Ekspertiz var ben de YouTube’dan takip ediyorum onlarda da baktırın isterseniz.
Hocam bu arada parçaların bağlantı civatalarında anahtar izi var mı?(Civatanın boyası bir miktar atar)

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2013
Şu an arabayı mutlaka bir kalitede ekspere göstermem lazım burası tamam.
yanlış olan eksper ile alakalı yapacağım ne olabilir sonrası için arkadaşlar

Aracınız
Civic FB7 2013
Konumuzda Düzce yazıyor orda Onay oto Ekspertiz var ben de YouTube’dan takip ediyorum onlarda da baktırın isterseniz.
Hocam bu arada parçaların bağlantı civatalarında anahtar izi var mı?(Civatanın boyası bir miktar atar)

Evet hocam dediğiniz gibi Düzce’de ikamet ediyorum lakin aracın satışı ile ilgilenmesi için Bartın’daki biraderime gönderdim şu an o ilgileniyor

Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam tarcanlar expertiz veya o kalitede bir yere kendiniz gösterin aracı alıcı geldiğinde yalancı durumuna düşmezsiniz. İki rapordan biri hatalı bir ekspertiz daha yaptırmalısınız anlamak için.
Aldığımız Honda bayiyi aradığımızda böyle bir şey olmaması lazım tekrar bakalım vs dediler acaba nasıl bir gelişme olur neler yapabilirler

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Ayni olay benim de basıma gelmişti. Ben bir çözüm bulamadım. Aracı servisten sorgulatın. Inşallah bu işlemler aracı satın aldığınız tarihten önce serviste yapılmıştır. Parça değişimi yapıldığına dair kayıt bulabilirseniz ancak öyle hak iddia edebilirsiniz. Expertiz raporlarının geçerliliği en fazla 24 saat. expertiz firması kabul etmeyecektir. Bana söyledikleri gibi aradan 2 sene geçmiş kaza yapmadığını nerden bilelim diyecekler. Halbuki benim de kazam olmadı. :)

Aracınız
Civic FB7 2015
Evet hocam dediğiniz gibi Düzce’de ikamet ediyorum lakin aracın satışı ile ilgilenmesi için Bartın’daki biraderime gönderdim şu an o ilgileniyor

Hocam eğer o iki parça değişmiş ise bayi ile görüşüp maduriyet dile getirilir ama olumlu dönüt gelir mi bilemem. Elinizde bayinin eksper raporu varsa dava açılması lazım ama. Bayi parçaların sizde değiştiğini söyleyebilir. Hep olumsuz yazdım ama inşallah parçalar hiç sökülmemiştir hiç uğraşmazsınız inşallah.
Geçmiş olsun.

Geri